تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
http://thesispublication.com/
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :publication
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۸:۵۷

يكي از مهمترين اقلام غذايي جهان و از مهم ترين غلات، برنج است. برنج غذاي اصلي نيمي از جمعيت جهان مي باشد.

از گونه هاي برنج ايراني مي توان به گرده ، دابو ، چارم1، چارم2 ، صدري(كه شامل دم سياه و دم زرد و دم سرخ)، طارم  ، بينام ، چمپا، علي كاظمي  و … اشاره كرد . همچنين از تيپهاي پر محصول و اصلاح شده ، مي توانيم به سفيد رود و خزر اشاره كنيم.

برنج ايراني

بعضي انواع برنج ايراني در مناطق شمالي ،  شامل ارقام اينديكايي مثل غريب ، هاشمي ، حسني و گرده مي باشند كه نتيجه انتخاب سنتي توسط كشاورزان (و احتمالاً در ادامه تعدادي نيز در نتيجه انتخاب توسط محققين) هر يك در نواحي جلگه‌اي و دره‌اي استان گيلان به ترتيب شالي زارهاي مناطق اطراف شهرستان‌هاي صومعه سرا ، فومن ، تالش ، و طارم به مرور زمان حاصل شده‌اند .

خريد برنج

يكي از مشكلات برخي افراد، تشخيص و خريد برنج خوب مرغوب و شيوه نگهداري آن است.

تشخيص و خريد برنج :

برنج ايراني با داشتن درجه بندي ، در شمار برنج هاي ممتاز است.
و اما فقط خوب قد كشيدن دانه برنج پس از پخت ملاك مرغوبيت نيست.
دانه برنج هر چه خشك تر و سفت تر باشد بهتر است زيرا با جذب سريع آب هنگام پخت، حجيم تر مي شود.

برنج ندا

درسال 64 در يك برنامه مدون، تلاقي هاي مختلفي در قالب طرح داي آلل كراس كامل بين چندين رقم محلي با كيفيت پخت و خوراك عالي و ارقام پرمحصول برنج اما با كيفيت پايين انجام شد. پس از سه سال مطالعه ژنتيكي  از تلاقي بين ارقام محلي سنگ طارم و حسن سرايي با رقم اصلاح شده آمل ۳ به دست آمد. از ميان لاين هاي به دست آمده، لاين D2-12-54 از لحاظ عملكرد و كيفيت نسبت به ساير ارقام اصلاح شده برتر بود و از برخي جهات نيز نسبت به ارقام اصلاح شده پرمحصول از جمله آمل ۳ و نعمت برتري خاصي داشت. از جمله خصوصيات برتر اين لاين جديد ۷ الي ۱۰ روززودرسي و نيز خواص فيزيكوشيميايي مطلوب آن مي باشد.

برنج فجر

برنج فجر از ارقام پر محصول برنج است ،فجر برنجي است نرم با شكل ظاهري خنجري كه از طرف انتها(جنين)به سمت سر برنج با انحناي نازك شده كه شبيه سر خنجر مي شود و از ناحيه پشت نيز داراي فرو رفتگي مي باشد اين برنج نسبتا ريز قلم بوده  و به رنگ شيشه اي مات و استخواني مي باشد و رنگ شلتوك ان زرد و روشن است.

ضد عفوني كردن بذر برنج فجر

ضد عفوني كردن بذر برنج فجر: براي كنترل بيماري هاي  بذر از ماده اي به نام ويتا واكسي تيرام به مقدار 5 گرم براي هركيلو بذر وبه صورت غوطه ور كردن در ان وبه مدت 18-24ساعت مي باشد.

برنج طارم

طارم هاشمي و طارم عطري از بهترين انواع طارم ها مي باشد. تنها وجه تمايز اين برنج نسبت به برنج طارم عطري كه نمي توانيم اين را در سطح برنج طارم به عنوان يك كمبود محاسبه كرد اين است كه نسبت به طارم عطري كمي كمتر عطر و بو دارد. بطور كلي شكل دانه، بلند، قلمي و رنگ آن سفيد متمايل به كرم و داراي كيفيت پخت عالي و طعم و عطر خوب مي‌باشد بيشترين ري در بين برنج هاي ايراني برنج طارم هاشمي ميباشد.

برنج شيرودي

برنج شيرودي از نوع اقلام پر محصول برنج است و از نظر كيفيت طعم و پخت در حد مطلوب و خوب بوده و علت قيمت برنج ارزان اين نوع برنج نيزپرمحصول بودن است.

شكل ظاهري اين برنج استخواني شكل است. اين برنج در نواحي شمالي كشور كشت مي شود. واز نظر شكل ظاهري بسيار شبيه به برنج طارم هاشمي است، كه براي افرادغيرمتخصص در زمينه برنج قابل شناخت نيست. به همين دليل برخي افراد سودجو اين نوع برنج را با انواع ديگر مخلوط مي كنند و يا آن را به اسم برنج طارم به فروش مي رسانند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :publication
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۳:۱۵

هرگز تصور نمي‌شد كه خريد لاستيك ماشين پروسه‌اي پيچيده و مهندسي داشته باشد. ما در بهترين حالت دقيق‌ترين تصميمي كه مي‌توانستيم درباره‌ي خريدانواع لاستيك (‌ميشلن، بارز و ... )  بگيريم اين بود كه بگوييم مدل‌هاي خارجي بهتر است. فارغ از بحث كيفيت، هزينه تعويض لاستيك ، خريد يك لاستيك مستلزم در نظر گرفتن موارد متعددي است كه پيش از اين شايد حتي به گوش‌تان نخورده باشند.

انتخاب يك تاير مناسب، تأثير عميقي بر سبك رانندگي، مصرف سوخت، نرمي و حتي ايمني دارد. در مباني مهندسي خودرو، تايرها را به‌عنوان يكي از اعضاي خانواده‌ي انتقال قدرت مي‌شناسند. همان خانواده‌اي كه جعبه‌دنده، ميل‌لنگ، ديفرانسيل و اكسل‌ها نيز عضو آن هستند. شايد عجيب باشد ولي حساسيت اين قطعه به‌دليل درگير بودن مدام با اجسام بيروني (آسفالت جاده، گل و لاي، شن و ماسه و…) بيشتر از قطعات دروني خودروست.

سايش غيرعادي و ناهمگون لاستيك‌ها را خيلي جدي بگيريد. ساييدگي غيرعادي لاستيك‌ها نشانه‌اي است براي اينكه متوجه شويم زمان تعويض لاستيك  فرا رسيده است. در ضمن اين پديده مي‌تواند هشداري باشد براي اينكه بخش‌هاي ديگر خودرو ازجمله فرمان، جلوبندي و فنربندي آن نيز دچار مشكل شده‌اند.

تيك‌آف، ترمز ناگهاني و دستي‌كشيدن، سريع‌تر از آنچه فكرش را بكنيد لاستيك را به مرز نابودي مي‌كشانند. برخي از جوانان براي اينكه لاستيك‌هايشان به‌منظور انجام مانورهاي شبانه صاف شوند، اقدام به دستي‌كشيدن پياپي مي‌كنند. غافل از اينكه در اين هنگام شما نمي‌دانيد كه كدام سطح از لاستيك در حال از بين رفتن است.

قديمي‌ها مي‌گويند لاستيك مصرف‌شده‌ي جلويي را با لاستيك‌هاي عقبي تعويض كنيد. اين ايده از جايي مطرح مي‌شود كه گويي فرمان‌گيري عمر تاير را مي‌كاهد. شايد اين ايده بيراه نباشد ولي به دليل آنكه وزن بيشتري روي محور عقب است،‌ چرخ‌هاي عقب بايد سالم‌تر و با آج بهتر باشند. در واقع علم روز مهندسي خودرو مي‌گويد به‌مجردِ از رده خارج شدن حتي يك حلقه لاستيك اقدام به تعويض همه‌ي آنها كنيد. با اين حال به‌منظور ايجاد توازن بين چرخ‌هاي جلو و عقب، به‌طور ميانگين هر ۸۰۰۰ كيلومتر تايرهاي عقب و جلو را تنها در صورت سالم بودن با هم تعويض كنيد.

در برخي از خودروهاي مدرن، كه سيستم ترمزگيري هوشمند ABS را در كنار سامانه‌ي ضد لغزش ASR و LSD ديفرانسيل دارند، تعويض لاستيك ماشين به اين راحتي‌ها نيست. در صورت تغيير سايز لاستيك بدون تنظيم، مركز كنترل الكترونيكي خودرو يا همان ECU باعث غيرفعال شدن سيستم‌هاي فوق مي‌شود.

از قديم مي‌گفتند،‌ لاستيك كم‌باد راه نمي‌رود. اين جمله واقعيت دارد ولي اگر درون محفظه‌ي لاستيك‌ها نيز باد اضافي تزريق شود، عواقب خطرناكي دارد. در حقيقت اينكه در تعميرگاه‌ها آپاراتي‌ها طبق يك عرف تايرها را پر باد مي‌كنند، ايرادي ندارد ولي هيچ لاستيكي نبايد بيش از ظرفيتش باد بگيرد. ظرفيت آنها تابعي است از سايز لاستيك، وزن خودرو و وزن قابل حمل توسط لاستيك. به همين خاطر است كه شركت‌هاي لاستيك‌سازي عدد دقيقي را روي لاستيك‌ها به‌عنوان حداكثر ميزان فشار باد درج مي‌كنند. كد درج‌شده روي لاستيك ماشين را مي‌توان با عبارت psi (يكاي فشار، پوند بر اينچ مربع) مشاهده كرد. در تصوير، لاستيك خودروي فوق را حداكثر بايد تا ۶۰ واحد بادگيري كرد. باد زدن زيادي تاير عواقبي دارد كه شايد ديگر نيازي به توضيح دادن نباشد. ولي كم باد زدن آن علي‌رغم برخي از تصورات، باعث افزايش حرارت بي‌مورد لاستيك مي‌شود كه طبيعتا انحراف و عدم ترمزگيري را در پي دارد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :publication
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۴:۰۶

فست فود شاپ

شركت فست فود شاپ ، با همكاري متخصصان و كارشناسان خود در بخش طراحي و راه اندازي آشپزخانه هاي صنعتي رستوران و فست فود و كافي شاپ و هتل ها ، آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما ميباشد .

 

 

: يكي از مهمترين و حساس ترين مراحل راه اندازي كافي شاپ ، تهيه لوازم و تجهيزات مورد نياز ميباشد كه انتخاب صحيح ، تاثير

 

بسياري در سرعت ، كيفيت و مكانيزه بودن خط توليد دارد.  .

مراحل تاسيس فست فود

فضاي داخلي فست فود بايد تا جايي كه امكان دارد باعث آرامش مشتري گردد و محيطي باشد كه به ندرت از ذهن مشتري خارج شو

تجهيزات آشپزخانه هاي صنعتي

قيمت تجهيزات آشپزخانه صنعتي را در سايت فست فود شاپ ببينيد.

تجهيزات فست فود

براي تهيه مرغ كنتاكي نياز به تجهيزات فست فود مرغ كنتاكي مي باشد از جمله :

 • كاتر مرغ
 • ميز بردينگ
 • دستگاه مرينيتور
 • سرخ كن تحت فشار مرغ
 • دستگاه سرخ كن سيب زميني
 • ديسپلي مرغ
 • شوتينگ سيب زميني

 

در تهيه پيتزا نياز به تجهيزات مورد نياز پخت پيتزا مانند موارد ذكر شده خواهيد داشت :

 

برگر و ساندويج نيز در فست فودي تهيه مي شود.از تجهيزات فست فود در پخت و تهيه آن ها مي توان موارد زير را نام برد .

دستگاه خلال كن سيب زميني

اجاق پخت برگر

شوت ساندويچ

مايكروويو

انواع لوازم جانبي در تجهيزات فست فودشامل موارد زير مي باشد :

ميكسر و همزن برقي

وردنه

كاتر غلطكي پيتزا

بن ماري استيل و پلي كربنات

پارو پيتزا

انبر استيل

سيني مخصوص فست فود

سبد هني پني

سيني ديسپلي سوراخ دار

اسكوپ استيل و پلاستيكي

 

راه اندازي رستوران

 

يكي از كسب و كار هايي كه هميشه رونق دارد، رستوران داري و راه اندازي رستوران و فست فود مي باشد. مردم هميشه علاقه مند به خوردن غذا در بيرون از خانه هستند، و براي خوردن غذاي درجه يك هزينه ي خوبي هم مي كنند

 

فست فود شاپ راه اندازي رستوران و فست فود را با كمترين هزينه به انجام مي رساند

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :publication
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۱:۰۷

فيلتر هوا

فيلتر هوا يك قطعه مصرفي است و هر اتومبيل سواري بسته به كاركرد خود و آلودگي هوا و گراني بنزين ، سالانه به تعدادي از آن نياز دارد. پس با اين حساب فيلتر هوا بازار مصرف خوبي دارد . از طرفي چون حجيم است ، واردات آن از چين براي تجار صرفه اقتصادي قابل قبول نداشته و بنا بر اين توليدكنندگان داخلي ميتوانند با نيروي انساني كم و سرمايه نسبتا كم و فضاي كارگاهي ساده و آموزش سريع و آسان ، محصول خود را با كيفيت مناسب توليد و روانه بازار مصرف نمايند . سوددهي آن نسبت به موارد ديگر به اذعان بسياري از توليد كنندگان ، بسيار خوب و بالاست.

توليد فيلتر هوا :

يكي از مشاغل پر رونق در صنعت ، فيلتر سازي ميباشد كه يكي از مشاغل مناسب براي شروع يك كسب و كار ميباشد ، جهت فيلتر سازي ، صرفا كافيست با همكاري چند نيرو و در اختيار داشتن چند دستگاه تمام اتوماتيك و يا نيمه اتوماتيك كه براي فيلتر سازي ساخته و طراحي شده اند، كار خود را آغاز نماييد .

در آغاز صنعت فيلتر سازي نيز مانند ديگر صنايع ، بايد حتما از مشاوران و متخصصان با تجربه اين حوزه ، در خصوص تهيه مواد اوليه ، خط توليد (نوع دستگاه هاي مورد نياز ) ، آموزش ها و عرضه به بازار و… مشورت و راهنمايي بگيريد .

شركت سام صنعت قومس با همكاري متخصصان و كارشناسان خود در صنعت فيلتر سازي ، آماده ارائه مشاوره خدمات فني و مهندسي در زمينه ي طراحي ، ساخت ، تامين مواد ، نصب و راه اندازي ، نگهداري و تعميرات در خصوص صنعت فيلترسازي مي باشد كه با استفاده از زبده ترين و ساده ترين تيم كارشناسي و فني آماده ارائه خدمات رساني مي باشد.

هدميكس

هدميكس شركت سام صنعت قومس ، توليد كننده دستگاه فيلتر هوا در سطح كشور ،  از جنس آلومينيوم اكستروژن ميباشد.

اين هد ميكس طرح ايتاليايي مي باشد.  اين نوع هد طوري طراحي شده است كه دربرابر توليدات بالا هيچگونه نيازي به خنك كننده يا چيلر ندارد و به هيچ عنوان داغ نميكند.

 

دستگاه پرس هلدينگ

 

اين دستگاه كه به صورت چرخان ميباشد اين امكان را به اپراتور ميدهدتا در يك نقطه  قرار گيرد و قالبهاي توليد شده را در زير گيره ها قرار دهد.

چين كن كاغذ فيلتر هوا

دستگاه چين كن كاغذ فيلتر هوا | همانطور كه از اسم اين دستگاه مشخص مي باشد، وسيله اي اتوماتيك براي چين كردن انواع كاغذ فيلتر هوا است و كار آن به طور تخصصي ، فقط كاغذ هاي مخصوص توليد فيلتر هوا مي باشد اين دستگاه به صورت اتوماتيك، كاغذ را چين دار مي كند.

دستگاه رباتيك توليد فيلتر هوا

داراي عيب يابي خروجي ها

داراي تنظيم فشار مواد و درصد گيري هر يك از مواد جداگانه

قابليت توليد انواع اشكال مربع و مستعطيل و ذوزنقه و دايره و بيضي.

برگشت محور به نقطه hom در هنگام قطع برق يا موارد ديگر

نقطه صفر توليد و شستشو جداگانه دستگاه رباتيك

قابليت تزريق نازل تا تعداد بيش از ۸۰۰ عدد محصول بدون شستشو در سرعت بالا

كنترل پنل pc base

ايمني قطعات برقي هر يك جداگانه در نوسانات برق.

استفاده درايور هاي شركتي و برنامه هاي شركتي و عدم استفاده از برد هاي دست ساز

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :publication
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۷:۲۰

فايبر سمنت برد : صفحات پيش ساخته سيماني هستند كه از الياف سلولزي و سيليس ( جهت افزايش خواص مكانيكي ) در تركيب آنها استفاده شده است.

الياف سلولزي فايبر سمنت برد در اين صفحات باعث افزايش مقاومت در برابر فشار و كشش و نيروهاي جانبي مي شود. اين صفحات در اواخر دهه ۸۰ ميلادي جايگزين صفحات سيماني آزبستي شدند.

اساس فايبر سمنت  ” صفحات سيماني كناميت خارجي مقاومت صد درصد در برابر باران و تغييرات شرايط جوي و مقاومت كامل در چرخه هاي متعدد ذوب و يخبندان مي باشد كه اين مزايا به شرط اجراي صحيح ساختار و رعايت جزئيات نصب مورد نظر به راحتي قابل دستيابي است.

موارد كاربرد فايبر سمنت برد

“فايبر سمنت برد يكي” از بهترين و زيباترين پوشش هاي نما براي ساختمان هاي مختلف محسوب مي شود .

اين فناوري جزء فناوري هاي تأييد شده مركز تحقيقات ساختمان و مسكن وزارت راه و شهرسازي مي باشد

به لحاظ خواص و تركيبات ، كناميت تركيبي از سيمان، الياف سلولز، آب، هوا، مي باشد كه با استاندارهاي جهاني تهيه شده است .

مزايا و موارد كاربرد صفحات سمنت برد (كناميت) به شرح ذيل مي باشد :

1-اجراي سريع و اقتصادي بودن از جهت صرفه جويي در زمان اجراي پروژه

 ۱-۱ اجراي سقف كاذب , باربر طبقات ساختمان بدون نياز به قالب بندي،شمع كوبي،آرماتوربندي،بتن ريزي با تامين سازه بندي صحيح آماده براي نصب بر روي تيرها و استفاده سريع

 ۱-۲ ساخت نمايشگاه هاي موقت، كمپهاي موقت و دائم، اورژانسها و خانه هاي بهداشت، خانه هاي اسكان موقت ، بازسازي مناطق آسيب ديده از بلاياي طبيعي مثل زلزله و اسكان موقت آسيب ديدگان از بلاياي طبيعي، بازسازي مناطق فرسوده شهرها و روستاها، احداث شهركهاي مسكوني جديد در طرح انبوه سازي، تجهيز كارگاه (موقت و دائم) پروژههاي عمراني

. ۲- فوق العاده سبك و حصول اطمينان از كيفيت سازه ايجاد شده

: ۲-۱ سقف كاذب و كف ،ديوار ساختمان هاي بلند مرتبه و برج سازي ، احداث ساختمانهايي در نقاط دورافتاده مانند خانه هاي بهداشت، كمپ هلال احمر، پاسگاهها، انبارها يا ساختمانهاي ستاد بحران حوادث غير مترقبه.

 ۳- سهولت دراجراي تاسيسات مكانيكي و برقي

انواع فايبر سمنت برد نما

 

پانل هاي سيماني الياف دار (فايبر سمنت بورد) در مقابل اشعه خورشيد و همچنين شرايط سخت جوي (دماي بالا و بخصوص دماي زير صفر) دوام بسيار بالايي دارند . همين امر باعث شده است كه براي استفاده از آن در پوشش نماي ساختمان ، مانند محصولات مشابه از جمله سيستم دراي وال، محدوديتي بوجود نيايد.

با توجه به مقاومت خمشي قابل توجه، پانل هاي سيماني الياف دار (فايبر سمنت بورد) داراي عملكردي بسيار عالي در نماي بيروني و داخلي، ديوارهاي داخلي و خارجي و پوشش سقف و كف ساختمانها هستند .

قيمت فايبرسمنت بسته به نوع و ابعاد آن متفاوت مي باشد.

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ