کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
http://thesispublication.com/
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۴۹:۴۶

عمر مفيد فيلتر هوا چقدر است؟ چيزي كه مشخص و با توجه به جنس فيلتر هواي خودرو، داراي عمر محدودي مي باشد و با توجه به ميزان استفاده از خودرو و ميزان رانندگي با آن تعيين مي شود. طبق استانداردهاي گفته شده عمر مفيد يك فيلتر هوا بين ۳ تا ۵ هزار كيلومتر كاركرد مي باشد. همچنين بايد دقت داشت كه بكار بردن فيلتر هواي نامرغوب باعث صدمه ديدن موتور و همچنين افزايش مصرف سوخت خواهد شد.

منظور از ظرفيت فيلترهوا چيست؟

هر فيلتر هوايي داراي ظرفيتي است و منظور از ظرفيت فيلتر هوا ، ميزان گرد و غبار و آلاينده هاييست كه مي تواند جذب نمايد و در خود نگه دارد. و مشخصا با پر شدن ظرفيت آن بايد تعويض شود. براي فيلترهاي كاغذي ظرفيت در نظر گرفته شده ۵۰۰۰ كيلومتر مي باشد.

چگونه عمر فيلتر هوا را افزايش دهيم ؟

با توجه به قيمت ارزان اين قطعه مصرفي پيشنهاد مي شود در صورت كثيف شدن آن را تعويض كنيد.شستشوي فيلتر هوا سبب مي شود آن كارايي اوليه خود را در جذب گرد خاك نداشته باشد. فيلتر هواي خودرو پارچه اي را مي توان بعد از شستشو دوباره استفاده كرد.

omremofidehfilterhava-cegalfilte2r

عمر مفيد فيلتر هوا چقدر است ؟

چگونه فيلتر هوا را تميز كنيم؟

 1. ابتدا گردوخاك جمع شده روي فيلتر تميز كنيد.
 2. سپس از مواد تميزكننده و شوينده براي شستشو استفاده نماييد .
 3. پس از شستشو فيلتر را آبكشي كنيد.
 4. در اين مرحله فيلتر را توسط جريان هوا خشك نماييد.
 5. فيلتر را قبل از جازدن مجدد روغنكاري نماييد.

omremofidehfilterhava-cegalfilte3r

عمر مفيد فيلتر هوا چقدر است ؟

چه زماني بايد فيلتر هوا را تعويض كنيم؟

زمان تعويض فيلتر هوا به مواردي مانند نحوه رانندگي صاحب خودرو و همچنين محيطي كه از ماشين استفاده مي‌كند، بستگي دارد. براي مثال اگر در منطقه‌اي زندگي مي‌كنيد كه گرد و غبار زيادي در هوا وجود دارد، بايد فيلتر هوا را زودتر تعويض كنيد. البته برعكس آن نيز صادق است، يعني اگر در منطقه‌اي با هواي تميز زندگي كرده و يا زياد از خودروي خود استفاده نمي‌كنيد، زمان تعويض فيلتر هوا نسبت به حالت عادي بيشتر خواهد بود.

omremofidehfilterhava-cegalfilte1r

عمر مفيد فيلتر هوا چقدر است ؟

بيشتر بخوانيد :

۵ دليل مهم براي تعويض به موقع فيلتر هوا

اهميت نگهداري از فيلتر هوا

فيلتر هوا هپا

يكي از انواع نسبتا گران قيمت در مقايسه با ساير انواع فيلتر هوا ، فيلتر هوا هپا است. قيمت بالاي فيلتر هوا هپا موجب شده تا افراد در صدد افزايش عمر مفيد اين نوع فيلتر هوا باشند. از اين فيلتر هوا در وسايل مختلف استفاده مي شود و كاربرد بالايي دارند.

فيلتر هوا هپا چيست؟

فيلتر هوا وسيله اي است كه باعث جذب ذرات ريز و معلق و ناخالصي هاي موجود در هوا مي شود . اكثر فيلتر هاي هوا از سلولز عمل آوري شده ( كاغذ ) كه با فيبر هاي مصنوعي تركيب شده اند ساخته مي شوند و در وسايلي مختلفي مانند جاروبرقي ، كولر گازي اسپليت ، تصفيه هوا ، خودروها كارايي دارند و در انواع مختلفي با ساختار و كيفيت متفاوت ساخته مي شوند . شركت هاي بسياري انواع فيلتر با تكنولوژي و علم روز ، با جذب متفاوت مانند فيلتر هوا هپا ، فيلتر هوا كاغذي ، فيلتر هوا اسفنجي ، فيلتر هوا كربني را توليد و به بازار عرضه مي نمايند . امروزه يكي از فيلتر هاي كاربردي در وسايل سرمايشي و گرمايشي فيلتر هپا (HEPA) مي باشد .

عمر مفيد فيلتر هوا چقدر است ؟

افزايش طول عمر فيلتر هوا هپا

فيلتر هوا هپا نسبت به ساير انواع فيلتر هوا از قيمت بالاتري برخوردار است. در واقع قيمت فيلتر هوا از نوع هپا يكي از عوامل محدود كننده در خريد فيلتر هوا است. بسياري از افراد به دنبال راه حلي براي افزايش طول عمر فيلتر هوا خود و كاهش نياز به جاگزيني فيلتر هوا هپا هستند. عدم استفاده از فيلتر هوا هپا در لوازم خانگي نيز ممكن است موجب آلودگي هوا منزل  در نتيجه بروز مشكلات ريوي شود. در گام اول بايد فيلتر هوا را ا قسمت فن مركزي در دستگاه جدا كنيد. سپس قسمت خارجي فيلتر هوا هپا را با استفاده از يك حوله كاغذي مطلوب و با كيفيت بپوشانيد. پس از آن فيلتر هوا را ه سر جاي خود قرار دهيد. با اين كار آلودگي ها و ذرات موجود در هوا جذب حوله كاغذي مي شوند و شما تنها كافي است هر چند وقت يكبار با تعويض حوله كاغذي بر روي فيلتر هوا ، ذرات به دام افتاده و همچنين آلودگي ها را از محيط حذف كنيد. با اين كار عمر فيلتر هوا افزايش مي يابد. علاوه بر اين هزينه هاي خريد و تعويض فيلتر هوا هپا نيز به شدن كاهش پيدا مي كند.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۱۶:۴۴

چطور خونه را ارزان تر بسازيم؟ ساليان سال است كه خونه ها را با روش هاي قديمي و با مصالح سنتي ساخت و ساز مي كنند.و در بيشتر موارد هزينه هاي ساخت و ساز مقرون به صرفه نمي باشد.ديگر زمان اين رسيده است كه تحولي جديد در ساخت و ساز ايجاد كنيم و از مصالح جديدي كه فايبر سمنت نام دارد استفاده كنيم. فايبر سمنت نسبت به مصالح قديمي مزاياي زيادي دارد.

چطور خونه را ارزان تر بسازيم

صفحات سيماني اليافي يا همان فايبرسمنت، صفحات پيش ساخته سيماني مي باشند كه از الياف سلولزي و سيليس (جهت افزايش خواص مكانيكي) در تركيب آنها استفاده شده است.
صفحات سيماني سمنت برد «فايبر سمنت برد»، يكي از بهترين و زيباترين پوشش‌هاي نما براي ساختمان‌هاي مختلف هستند.اين فناوري جزء فناوري‌هاي تأييد شده مركز تحقيقات ساختمان و مسكن وزارت راه و شهرسازي مي باشد.

خواص فايبر سمنت

چطور خونه را ارزان تر بسازيم : فايبرسمنت ماده‌اي است كه قدرت جذب و دفع رطوبت دارد و در ازاي هر ۱% جذب رطوبت به مقدار ۰٫۱mm/m تغيير اندازه مي‌دهد و در صورتي كه رطوبت جذب كند، افزايش طول پيدا مي‌كند و در صورت دفع رطوبت به همان مقدار كاهش طول خواهد داشت.
مزاياي فايبر سمنت برد

شايان ذكر است فايبر سمنت در برابر رطوبت، آتش، موريانه و اشعه ماوراء بنفش UV1 مقاوم است و در ديوارهاي خارجي،زير كاشي‌كاري سرويس‌هاي بهداشتي و نواحي مرطوب، آشپزخانه و استخرها، ستون‌ها و سقف‌ها و كف‌ها، پوشش‌هاي مقاوم، با دوام و سبك و نما قابليت استفاده دارد.

فايبرسمنت،مناسب براي كف طبقات، نماي ساختمان،ديوار پيش‌ساخته با قابليت ضد‌آب، سبك و ارزان، داراي ابعاد مختلف و ضخامت متنوع، قابليت برش اختصاصي cnc است.

fayber-sement

چطور خونه را ارزان تر بسازيم؟

نحوه اجراي فايبر سمنت در ساختمان ها چگونه است؟

فايبر سمنت برد توسط پيچ بر روي سازه فلزي كه روي نما و يا ديوار داخلي يا خارجي ساختمان تعبيه شده است متصل مي‌گردد كه مشخصات سازه فلزي بسته به نوع كاربرد فايبر سمنت و همچنين نوع ساختمان و تعداد طبقات متفاوت خواهد بود. نكته حائز اهميت در نصب فايبر سمنت رعايت درزهاي انبساط و نحوه آببندي مي‌باشد .

فايبر سمنت برد در حال حاضريكي از بهترين نوع مصالح موجود براي پوشش ديوار و كف و مي باشد و در نماي ساختمان كاربرد فراواني يافته است.اين صفحات براي ساخت و ساز خشك و سيماني در تمامي ساختمان هايي كه با اسكلت فلزي و بتني ساخته شده اند براي پارتيشن بندي و پوشش ديوار داخلي و سقف و كف استفاده ميشوند.

ديگران نيز اين مطلب را خوانده اند:

____________________________________________________________

فايبر سمنت برد مناسب در تهران

فايبرسمنت برد در مشهد

كاربردچوب ترموو در نما سازي و كف سازي!

كاربرد هاي فايبر سمنت برد

 • سقف كاذب و كف ،ديوار ساختمان هاي بلند،برج سازي، احداث ساختمان هايي در نقاط دورافتاده مانند خانه هاي بهداشت،كمپ هلال احمر، پاسگاهها، انبارها يا ساختمانهاي ستاد بحران حوادث غير مترقبه.
 • اجراي سقف كاذب،باربر طبقات ساختمان بدون نياز به قالب بندي،شمع كوبي،آرماتوربندي،بتن ريزي با تامين سازه بندي صحيح آماده براي نصب بر روي تيرها و استفاده سريع
 • ساخت نمايشگاه هاي موقت، كمپ هاي موقت و دائم، اورژانس ها و خانه هاي بهداشت،خانه هاي اسكان موقت ، بازسازي و اسكان مناطق آسيب ديده از بلاياي طبيعي ، بازسازي مناطق فرسوده شهرها و روستاها،
 • احداث شهركهاي مسكوني جديد در طرح انبوه سازي،تجهيز كارگاه (موقت و دائم) پروژه هاي عمراني.
 • ايجاد ساخت و ساز خشك بدون نياز به ملات
 • ديوارهاي جداكننده داخلي و پارتيشن بندي،ديوارهاي خارجي يا بيروني.
 • مقاوم در برابر رطوبت ، آتش ، موريانه و اشعه ماوراء بنفش (UV)
 • ديوار هاي خارجي ، زير كاشيكاري سرويس هاي بهداشتي و نواحي مرطوب،آشپزخانه و استخرها، ستون ها و سقف ها و كف ها،پوشش هاي مقاوم،با دوام

نحوه اجراي فايبر سمنت در ساختمان ها چگونه است؟

چطور خونه را ارزان تر بسازيم : فايبر سمنت برد توسط پيچ بر روي سازه فلزي كه روي نما و يا ديوار داخلي يا خارجيساختمان تعبيه شده است متصل مي‌گردد كه مشخصات سازه فلزي بسته به نوع كاربرد فايبر سمنت و همچنين نوع ساختمان و تعداد طبقات متفاوت خواهد بود. نكته حائز اهميت در نصب فايبر سمنت رعايت درزهاي انبساط و نحوه آببندي مي‌باشد .

fayber-sement2

چطور خونه را ارزان تر بسازيم؟

آيا فايبر سمنت عايق رطوبت است؟

چطور خونه را ارزان تر بسازيم : صفحات سيماني الياف دار ( سمنت برد ) به لحاظ اينكه عمداتاً از سيمان ساخته شده اند ذاتاً با محيط مرطوب و آب سازگاري خوبي دارند ، اما به دليل وجود الياف سلولزي در تركيب آنها و خاصيت جذب آب بالاي اين مواد در هنگام اشباع شدن از رطوبت ( چه مستقيم و چه به وسيله بخار و رطوبت موجود در هوا منبسط و در هنگام خشك شدن منقبض مي شوند و تنش هاي ناشي از اين كاهش و افزايش طول بر روي محل اتصال ( محل پيچها ) نما را دچار مشكل خواهد نمود .

براي جلوگيري از اين گونه معايب فايبرسمنت برد در پشت پنل سيلر مخصوص استفاده شده و از روي پنل هم پرايمر و رنگ اين وظيفه را انجام ميدهند ، تا جذب رطوبت به حداقل رسانده شود .

با استفاده از فايبر سمنت برد شما مي توانيد زيبايي و خاص بودن خانه خود را فراتر از آنچه تصور مي كرديدبه انجام برسانيد.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۰۳:۱۴

چه كنيم ماشينمان بيشتر عمر كند؟ : با رعايت نكات زير عمر ماشين را افزايش دهيد فروشگاه لاستيك  دكترخودرو،خدمات خريد لاستيك خودرو و تعويض لاستيك  رابا بهترين كيفيت ارائه مي دهد با ما تماس بگيريد.

 

1- مكانيك خوب پيدا كنيد و هميشه پيش او برويد:

مكانيك هم مانند پزشك خانوادگي است.رابطه طولاني مدت داشتن با مكانيك به نفع ماشين شما است، زيرا او ديگر همه دردهاي ماشين را مي داند و مي داند چه تعميراتي روي آن انجام شده است.

مكانيك هاي متفرقه بيشماري در سطح شهر وجود دارند اما اگر يك نمايندگي ثابت پيدا كنيد بسيار برايتان بهتر است. مكانيك هاي نمايندگي هاي برندهاي مختلف چون همه روز روي يك برند مشخص كار مي‌كنند، تخصص بيشتري دركار خود دارند. به علاوه آنها به قطعات فابريك ماشين دسترسي سريع تر و مطمئن تري نيز دارند.اطلاعاتشان نيز به روز و به لحظه است .

2-با آرامش رانندگي كنيد:

هر چه بهتر با ماشين خود رفتار كنيد ماشين نيز بيشتر عمر مي كند سعي كنيد همه قسمتهاي ماشين را به طور دائم چك كنيد تا مشكلي نداشته باشد. ترمز ها، ساسات و بدنه نبايد در بهترين حالت خود باشند. سعي كنيد با آرامش رانندگي كنيد و لازم نيست خشم خود از ترافيك را سر فرمان و داشبورد ماشين خالي كنيد.

3- هميشه روغن ماشين را چك كنيد :

موتورهاي خودرو هاي مدرن به گونه‌اي طراحي مي‌شوند كه حتماً بايد روغن‌هاي سبك براي آنها استفاده كرد تا كاركرد و مصرف سوخت مناسبي داشته باشند.

مالك خودرو بايد بداند ماشين او چه موتوري دارد و چه نوع روغني براي آن مناسب است .

اصولابين ۵ تا ۱۱ هزار كيلومتر بايد روغن ماشين را عوض كرد.لازم نيست تند به تند روغن را عوض كنيد، اما فراموش نكنيد ديرتر از آنچه كارخانه برايتان مشخص كرده است اين كار را انجام ندهيد. هميشه وقتي بنزين مي زنيد روغن را نيز چك كنيد تا بالا باشد. فقط اينكه ميان هر تعويض روغن مي توانيد ۵هزاركيلومتر رانندگي كنيد ،دليل نمي‌شود خودرو روغن بيشتري مصرف نكرده باشد.

4- ماشين را در سايه پارك كنيد:

تابش هاي فرابنفش باعث كمرنگ شدن رنگ بدنه ،پوسيدگي تودوزي اتومبيل و خراب شدن چراغ هاي جلوي ماشين مي‌شوند.

پلاستيك‌هاي اتاق خودرو زير گرماي آفتاب خشك مي‌شوند. ماشين را هميشه در پاركينگ زير سايه پارك كنيد يا اگر جاي پاركي در سايه پيدا نكرديد از سايه گير سراسري براي شيشه جلوي ماشين استفاده كنيد. البته هميشه هم ماشين را زير سايه درختان پارك نكنيد زيرا شيره درخت و فضولات پرندگان نيز باعث خوردگي و يا از بين رفتن رنگ بدنه مي‌شود.

۵- سيستم خنك كننده ماشين بايد خنك بماند:

لوله سيستم خنك كننده خودرو استفاده دشواري دارد، خراب شدن سيستم خنك كننده مي تواند منجر به خرابي موتور شود.

ساختار آلومينيومي و بسته موتورهاي جديد نمي‌تواند به طور مكرر انبساط بخار آب يا گاز در سيلندر موتور را كه در نتيجه گرماي بيش از حد است تاب بياورند. بنابراين شلنگ رادياتور و بخاري را به طور مرتب چك كنيد و پس از ۲۴۰ هزار كيلومتر آن  را تعويض كنيد. در اين حالت خوب است پمپ آب را نيز عوض كنيد البته آن را در زمان سرويس تسمه تايم انجام دهيد.

6-سرويس تسمه تايم را به موقع انجام دهيد :

بله، تعويض تسمه تايم هزينه زيادي دارد، اما اگر اين كار را در مورد خود انجام ندهيد مي تواند به آسيب هاي جدي در موتور منجر شود.

بهترين زمان براي تعويض تسمه تايم بعد از ۱۶۰ هزار و ۲۰۰ هزار كيلومتر است. از آنجا كه تسمه تايم اغلب پمپ خنك كننده را پيش مي راند بسيار منطقي است در همين زمان اين پمپ را نيز عوض كنيد.

7-باهوش و با تدبير باشيد:

مسافرت‌هاي طولاني براي ماشين بهتر است در سفرهاي كوتاه داخل شهري موتور به اندازه كافي گرم نمي شود تا ميعان گاز براي ميل لنگ و اگزوز را درست كند. در نتيجه آب در آنها جمع مي‌شود و استهلاك ماشين بالا مي‌رود .

مهندسين مكانيك اين اتفاق را چرخه غلط مي نامند و اعتقاد دارد سفرهاي كوتاه داخل شهري باعث كوتاه شدن عمر موتور مي‌شود.

اين چرخه باطل براي روغن ماشين به ويژه در هواي سرد بسيار ضرر دارد. اگر ناگزير به استفاده از ماشين در مسيرهاي كوتاه هستيد، دست كم مسيرهاي بزرگراه و اتوبان را انتخاب كنيد تا دماي ماشين به اندازه لازم برسد.

8- گرم كردن ماشين پيش از حركت:

در زمستان بسيار خوب است پيش از حركت اجازه دهيد كمي موتور گرم شود. اين كار باعث مي‌شود تا روغن در موتور و ترمز ها به دماي لازم برسد. يك دقيقه براي اين منظور كافي است بيشتر از اين زمان فقط باعث سوخت بيهوده بنزين مي‌شود. در هواي بسيار سرد ( صفر درجه و زير صفر درجه )اگر سفر شما واجب نبود از آن چشم پوشي كنيد. استارت در اين هوا براي موتور باطري سخت است ،گريس سفت مي‌شود و لوله و شلنگ ها يخ مي زنند.

9-تميز نگه داشتن خودرو :

فضولات پرندگان و شيره درختان باعث از بين رفتن رنگ بدنه مي‌شود، گل و خاك باقي مانده در گل گير ها نيز رطوبت را در خود نگه مي دارند و موجب پوسيدگي مي شوند. نمك جاده نيز از ديگر دشمنان اصلي خودرو است ،اگر از زنجير چرخ در زمستان استفاده مي كنيد حتما نمك هاي موجود را از تاير و رينگ بشوييد. ماشين را زير آفتاب مستقيم يا هنگامي كه هنوز گرم است، نشوييد.

10- بنزين خوب بزنيد:

هميشه سعي كنيد بنزين خوب به ماشين بزنيد. برخي از پمپ هاي بنزين ،بنزين خوبي ندارند و بايد با دقت اين مسئله را تشخيص دهيد، هر چند وقت يكبار بد نيست بنزين خالص و سوپر بزنيد.

11- جنس تودوزي بايد خوب باشد:

صندلي ها و تودوزي ماشين نيز بخشي از كيفيت و عمر خود را تشكيل مي دهند. كاورهاي قابل تعويض صندلي ها را مي توان به راحتي تعويض كرد و به طور مثال اگر قهوه، چاي يا سس روي صندلي بريزيد ديگر نگراني براي كثيف ماندن  آنها وجود ندارد.

شايد روكش چرمي شيك و باكلاس به نظر برسد اما بايد خيلي بيشتر از روكش هاي معمولي مراقب آنها باشيد. كفي هاي فابريك ماشين را نيز مي توانيد با انواع بسيار ضخيم كه مي‌توانند آب و كثيفي را بيشتر در خود نگه دارند تعويض كنيد.

12- علائم و چراغ هاي داشبورد را ناديده نگيريد:

وقتي چراغي شبيه موتور روشن مي‌شود يعني مشكلي در موتور ايجاد شده است كه بايد به آن رسيدگي كنيد. يا چراغ روغن به شما گوشزد مي‌كند بايد آن را تعويض كنيد به اين علامت‌ها بي‌توجه نباشيد.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۵۹:۰۵

نكات كليدي خريد فيلتر هواي خودرو :با خريد فيلتر هواي خودرو ارزان فكر نكنيد كه سود كرديد زيرا ارزان‌ ترين فيلتر هوا مسلماً بهترين محافظ براي موتور خودروي شما نخواهد بود.در هنگام خريد فيلتر هواي خودرو فيلتري را انتخاب كنيد كه بازدهي بالا و طول عمر طولاني‌ تر داشته باشد.مسلماً فيلتر هايي با كيفيت بالا گران‌ تر خواهند بود زيرا در ساخت آنها از الياف با كيفيت‌ تري استفاده مي‌ شودتا بتواند بهترين بازدهي را در ظرفيت نگهداري گرد و خاك ارائه دهد.

نكات كليدي خريد دستگاه توليد فيلتر هوا

براي خريد دستگاه توليد فيلتر هواي خودرو دقت كنيد كه گارگاهي كه دستگاه توليد فيلتر هوا در آن مي باشد الزاما محل توليد دستگاه فيلتر هوا نيست.كارگاه توليد دستگاه فيلتر هوا خودرو محلي است كه در آن شاسي دستگاه هاي توليد فيلتر هوا را در حال ساخت مشاهده كنيد.

فيلتر هواي خودرو يك قطعه كاملا مصرفي بوده و توليد آن نيز درآمد زا مي باشد. اما اخيراً مشاهده شده يك سري شركت هاي واسطه ادعاي ماشين سازي نموده و با عناويني مثل طرح توجيهي يا دستگاه دستي توليد فيلتر هوا به همراه قالب سعي درفروش دستگاه هاي فيلتر هواي بي كيفيت مي نمايند.

نقش فيلتر هوا در سوخت

فيلتر هوا مسئوليت تنظيم  هواي ورودي موتور و جذب آلودگي  و ذرات هوا را بر عهده دارد حتي مي توان گفت همانظور كه ريه در بدن انسان نقش مهم و بسزايي دارد؛فيلتر هوا نيز در اتومبيل تاثير اساسي دارد و بسيار  ضروري مي باشد و در صورتي كه به موقع تعويض نشود تنفس خودرو را دچارعواقب و مشكلات خواهد كرد.

چرا بايد فيلتر هوا تميز باشد؟

تميز نبودن فيلتر هواي ماشين سوخت بنزين را تحت تاثير قرار مي دهد و اگر به موقع عوض نشود و كثيف شود هوا به درستي به سوخت نمي رسد و مصرف سوخت در اتومبيل را افزايش مي دهد.

حتما بخوانيد :كارايي فيلتر هوا : سيستم مصرف هوا در خودرو

آيا فيلتر هوا در كابين خودرو تاثير دارد؟

فيلتر هوا علاوه بر موتور خودرو در كابين خودرو نيز كاربرد دارد و هواي ورودي كابين خودرو را تصفيه مي كند. مي توان گفت بيشترين نقش فيلتر هوا در ماشين ،تصفيه هواي ورودي به موتور و سيستم سوخت خودرو مي باشد.

فيلتر هوا را به موقع تعويض كنيد

نكات كليدي خريد فيلتر هواي خودرو : هزينه عوض كردن فيلتر هواي ماشين بسيار كم است و به راحتي قابل تعويض است اما عدم توجه به تعويض به موقع آن مي تواند مشكلات و هزينه گزافي به دنبال داشته باشد،بنابراين عدم تعويض به موقع فيلتر هوا از نظر اقتصادي نيز به صرفه نيست و كثيف شدن فيلتر هوا و عدم تعويض به موقع آن علاوه برافزايش مصرف سوخت بنزين باعث ناقص سوختن بنزين و در نتيجه آلودگي هوا مي گردد بنابراين مي توان گفت فيلتر هوا از محيط زيست نيز حفاظت مي كند.

با تعويض به موقع فيلتر هواي اتومبيل و تميز نگه داشتن آن كارايي موتور خودرو بالا مي رود و مصرف سوخت خودرو كامل تر مي شود و در مصرف سوخت خودرو صرفه جويي مي شود.

نكات كليدي خريد فيلتر هواي خودرو

براي اينكه بتوانيم فيلتر هواي خودرو مناسبي را تهيه كنيم بايد برخي نكات را رعايت كنيم.
مهم ترين نكته در خريد فيلتر هوا خودرو ، اندازه فيلتر هوا است زيرا اندازه فيلتر بايد دقيقا با سيستم تهويه مطابقت داشته باشد.به همين جهت ابتدا بايد اندازه فيلتر هوا قبلي را در سيستم تهويه اندازه بگيريد.

اندازه گيري ابعاد در فيلتر هوا كار بسيار ساده اي است. همچنين مي توانيد از دفترچه راهنماي سيستم تهويه نيز ابعاد فيلتر هوا ا به دست آوريد.

نكات كليدي خريد فيلتر هواي خودرو

نكات كليدي خريد فيلتر هواي خودرو

روش تميز كردن و استفاده بيشتر از فيلتر هوا 

نكات كليدي خريد فيلتر هواي خودرو : با ضربه زدن به فيلتر هوا بر روي يك سطح صاف و يا با استفاده از مكنده مي توان اندكي عمر آن را تمديد كردو با كاهش رسوبات قسمت هاي گرفته شده، تا حدي منافذ آن قسمت ها را باز نمود.انجام اين كارها رسوبات سطحي را برطرف مي كند ولي براي جداسازي ذراتي كه با بافت فيلتر تركيب شده اند،سودي ندارد و بهتر است كه با تعويض به موقع فيلتر هواي خودرو ( زمان تعويض فيلتر هوا )عمر موتور را افزايش داد.هرگز فيلتر كاغذي خشك را نشوييد، زيرا اين كار سبب خرابي فيلتر مي شود.

شركت سام صنعت قومس بهره برداري با هدف خدمت رساني به صاحبان صنايع،كارخانجات،آماده ارائه مشاوره خدمات فني و مهندسي در زمينه ي طراحي، ساخت، تامين مواد، نصب و راه اندازي، توليد فيلترهوا، نگهداري و تعميرات پروژه‌هاي صنعتي مي باشد.

عمومي ترين و پركاربردترين نوع فيلتر هوا در ماشين

عمومي ترين و پركاربردترين نوع فيلتر هوا در ماشين ، فيلتر هواي سلولزي يا فيلتر هواي كاغذي مي باشد . به منظور جذب بهتر ناخالصي هاي هوا در فيلتر هاي هواي سلولزي از يك كاغذ پليسه دار آكاردئوني استفاده مي شود. اين نوع فيلتر ها براي به وجود آوردن يك ثبات در ساختار خود از يك فريم پلاستيكي استفاده مي نمايند.

اين فيلترها ارزان قيمت تر از ديگر فيلترها مي باشند اما عمر كمي دارند و بايد پس از گذشت مدت زمان كوتاهي با يك فيلتر جديد عوض شوند. فيلتر هواي سلولزي توانايي جذب زيادي دارد و قادر است ۸۰ تا ۹۰ درصد ذرات خارجي را به خود جذب كند.

 كاربرد دقيق تعويض فيلتر هوا در خودروي خود را مي دانيد؟

 سوختي كه وارد موتور مي گردد براي سوختن نياز به هوا دارد پس سوخت قبل از ورود به موتور با هوا آميخته مي شود و سپس به داخل موتور وارد مي گردد اما زماني كه فيلتر هوا خودرو شما كثيف شود، پيستون كه به سمت پايين مي رود براي مكش آميختن سوخت و هوا ،به مقدار هميشگي سوخت را مكيده اما به دليل كثيفي فيلتر هوا، هواي كمتري از حالت عادي مكش ميكند و اين موضوع به دليل عدم وجود هواي كافي در محفظه احتراق ،باعث ميشود بنزين به صورت كامل نسوزد و قدرت كافي را تامين نكند همچنين مقداري از بنزين بصورت نسوخته از اگزوز خودرو خارج مي شود.

اين مسئله مصرف سوخت شما را به شدت افزايش مي دهد و همچنين آسيب زيادي به كاتاليزور و سنسور اكسيژن و در نهايت آسيب به كل خودرو مي شود و اهميت تعويض فيلتر هوا را نشان مي دهد

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۵۰:۴۳

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن : رستوران داري كار هيجان انگيزي است، پراز چالش ها و فرصتها. خوشحاليم كه شما علاقمند به پيدا كردن اطلاعات بيشتر در اين مورد هستيد و قطعا بهترين راه را براي شروع انتخاب نموده ايد.

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن

در گذشته، بيرون رفتن براي صرف غذا در واقع براي مناسبت هاي خاص يا آخر هفته ها، انجام مي شد، اما در حال حاضر، حتي وسط هفته نيز ، مثل هر روز ديگر مي تواند يك مناسبت براي بيرون رفتن و غذا خوردن باشد، مخصوصا زماني كه زندگي هاي پرمشغله و برنامه هاي سنگين خانوادگي، وقت زيادي براي پخت و پز باقي نمي گذارد.

مشتريان نسبت به گذشته، تعداد رستوران هاي بيشتري براي انتخاب در اختيار دارند و فرصت ها در اين حرفه هرگز بيشتر از اين نبوده است.

مديريت يك رستوران و رسيدن به موفقيت

بسياري از جنبه هاي مديريت يك رستوران فراتر از اندازه آن، موقعيت محلي يا شيوه پذيرايي مي باشد و در زمره واقعيات رستوران داري جهاني قرار مي گيرد. ما بيشترين تلاش خود را مي كنيم تا اطلاعات را به صورت كاربردي در اختيار شما قرار دهيم تا بتوانيد در حرفه اي كه قصد راه اندازي آن را داريد با كمترين خطا به موفقيت دست يابيد.

موفقيت در كار رستوران داري

موفقيت در كار رستوران داري روياي بسياري از افراد است و تعداد كمي توانسته اند يك رستوران موفق راه اندازي نمايند. غالبا، رستوران داران به گمان خود تصور غلط از مديريت يك رستوران به آن صورت كه در واقع هست دارند. بعضي از مردم فورا به زرق و برق و فريبندگي رستوران توجه مي كنند بدون اين كه اشتياق و تلاشي كه با آن همراه است را نيز ديده باشند.

شما افرادي را مي بينيد كه در كار رستوران مي توانند خيلي خوب فعاليت نموده اما به دليل داستان هايي كه شنيده اند عقب نشيني مي كنند. ما مي خواهيم كه شما تصوير كامل را ببينيد، خوبي ها، بدي ها و گزافه ها، بنابراين، شما مي توانيد تصميم آگاهانه در مورد جايگاهتان در اين كسب و كار بگيريد.

Launch-the-restaurant2

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن

تاريخچه تاسيس رستوران

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن : رستوران‌ها جزو اصولي‌ترين نهادها براي هر كشور و فرهنگي در جهان مي باشند. شروع پيدايش رستوران، به شكل امروز و به عنوان محلي كه در آن مردم به خوردن و نوشيدن و معاشرت مي‌پردازند، به انقلاب فرانسه برمي‌گردد.

مكاني عمومي براي خوردن غذا

ايده فروش مواد غذايي براي ايجاد سود، به زمان شروع تمدن بازمي‌گردد. نياز به وجود مكاني عمومي براي خوردن غذا اتفاقي است كه در امپراتوري رم و چين باستان هم وجود داشت. زماني كه كشاورزان براي رساندن دام و محصولات خود به بازارهاي مواد غذايي به شهرها مي‌رفتند، گاهي روزها در راه بودند. براي همين مكاني كه بشود در آن غذا خورد در طول جاده‌ها به وجود آمد. معمولاً در مكاني كه دربين شهر وجود داشت، مقداري غذا بر روي يك ميز بزرگ و واحد سرو مي‌شد و البته هيچ منويي هم وجود نداشت. چرا كه انتخاب غذا با آشپز بود!

مكان‌هايي در شهرها و بين راه‌ها قرار داشت كه براي مسافران غذا به همراه دسر و نوشيدني سرو مي شد و به افرادي كه در ازاي غذا پولي نداشتند غذاي رايگان داده مي شد، بعدها در  در اروپا، كاروانسراها مكاني براي خوردن غذا بودند.

Launch-the-restaurant9

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن

سيرتكاملي رستوران

در قرن ۱۷ ميلادي، با وجود آنكه همچنان وعده‌هاي كامل غذايي در منازل خورده مي‌شد، تعدادي از اشراف‌زادگان بودند، كه به جاي استفاده از مكان‌هاي عمومي غذاي خود را در يك سالن خصوصي در ناهارخوري‌ها مي‌خوردند.

ظروف چيني‌ ظريف، كارد و چنگال، روميزي‌هاي زيباي كتاني و تمام چيزهايي كه تابحال فقط مخصوص اشراف بود، براي همه شهروندان فرانسوي در دسترس قرار گرفت. منوها متنوع شد و هر دو مدل سلف سرويس و غذاي انتخابي به شيوه رستوران‌ها افزوده گشت.

پيش بيني مسير بازار در راه اندازي رستوران

 راه اندازي رستوران و چالش هاي آن : شما هرگز نمي توانيد بهبود خدماتتان، ارزشيابي محصولتان، هدفگذاري رقابتتان و جستجوي فرصتها را در بازار متوقف نماييد. تغيير، تنها چيز ثابت در كار رستوران داري است. براي موفقيت، شما بايد گرايش هاي جديد، مشكلات جديد و هر چيز ديگري را كه بازار در مسيرتان مي افكند پيش بيني و بر اساس آنها عمل نماييد.

سود، نصيب افرادي مي شود كه فرصتها را قبل از اين كه پيش بيايند مي بينند. لطفا واقع گرايي ما را با بدبيني اشتباه نگيريد. ما مي خواهيم كه شما در اين كسب و كار باشيد. اما قصد داريم مطمئن شويم كه شما اطلاعاتي را كه براي موفق شدن مي خواهيد در اختيار داريد. ما بسياري از واقعيات روزمره را به شما نشان مي دهيم كه مردم هميشه در نظر نمي گيرند. اميدواريم كه شما اين اطلاعات را بگيريد و از آن استفاده كنيد تا كاملاموفق شويد.

Launch-the-restaurant7

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن

شروع يك رويا

اگر از موارد زير، يك مورد يا بيشتر در مورد شما صادق است، شما در انديشه تاسيس فست فود يا رستوران خودتان هستيد و به منظور رسيدن به اهدافتان، نياز به راهنمايي عملي و كاربردي داريد.

_ شما در اين كسب و كار فعاليت نموده ايدو اكنون با هدف مالكيت و مديريت كارها به فكر ادامه آن مي باشيد. 

_ هرگز در يك رستوران كار نكرده ايد، اما موفقيت هايي در زمينه هاي حرفه اي ديگر به دست آورده ايد و داراي مهارتهايي مي باشيد كه ممكن است مرتبط با اين كار باشد.

– شما به تازگي از آموزشگاه فارغ التحصيل شده ايد و به فكر استفاده از آن مهارت ها به منظور كار در مكان خودتان مي باشيد

– در حال حاضر،  صاحب يك رستوران مي باشيد يا آن را اداره مي كنيد و به منظور حفظ مديريت بي دغدغه و موفق در كارها به دنبال مشاوره، رهنمودها و پيشنهادها هستيد.

درك اصول رستوران داري

رستوران ها جالب هستند. خواه براي جشن گرفتن يك مناسبت خاص به آنجا برويد، يا نياز به يك ناهار سبك و سريع داشته باشيد يا بخواهيد دوستانتان را با صرف نوشيدني ملاقات نموده يا سر راه منزل، براي خانواده تان شام بگيريد، اين تجربه معمولا لذتبخش است. هرفردي كه به رستوران مي رود مي خواهد زمان خوشي را در آنجا داشته باشد و براي اين لذت، هم مي تواند يك فست فود كوچك و كم هزينه را انتخاب نمايد و يا به يك رستوران گران قيمت برود.

تلاش و كارسخت در پايدار بودن رستوران

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن : ما هم مثل همه مردم،سالهاي زيادي است كه همين كار را انجام مي دهيم و از غذا خوردن در رستوران ها لذت مي بريم و اين كار را بسيار دوست داريم.اما مشكل زماني پيدا مي شود كه مردم فقط جنبه تفريحي يك رستوران را مي بينند و هرگز متوجه تلاش و كارسخت آن نمي شوند.

اگر از سالن غذاخوري يا از آشپزخانه، انبار،يا هر جاي ديگر غير از جايگاه مدير رستوران، به اين كار نگاه كنيم، با تصويري از يك كار بسيار طاقت فرسا مواجه خواهيم شد.

در كار رستوران داري، شما به قدري سرگرمي داريد كه به زحمت مي توانيد آن را تحمل كنيد. و اين لذت بردن در مراحل اوليه، به سرعت تبديل به يك كار سخت كه ديگر جنبه سرگرمي ندارد مي گردد، پس فريب نخوريد. دنياي رستوران داري فراتر از زرق و برق و دلفريبي است.

رستوران دار بودن يعني توليد كننده بودن

 شما يك محصول،غذا از مواد اوليه (اجزا تشكيل دهنده غذايتان) توليد مي كنيد وآن را به يك مشتري مصرف كننده غذايتان مي فروشيد. شما در حال رقابت با تعداد بسيار زيادي از توليد كنندگان همان غذا براي همان مشتريان هستيد.

مرحله بسته بندي در فست فود و رستوران

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن : بهتر است اين مرحله ازكار را نيكوتر از ديگري انجام دهيد در غير اين صورت، از دور خارج خواهيد شد. گاهي كار اين صنف براي افراد دشوار است كه بخواهند خود را درگيرش نمايند. محصول شما در لايه هاي بسيار زيادي بسته بندي مي شود، از جمله: بخش بيروني رستورانتان، تالار ورودي، لباس شيك كاركنانتان، پخش موزيك، بوهاي خوشي كه از آشپزخانه بيرون مي آيد، رفتار دوستانه و دانش كاركنانتان، ظروف مختلف. تمام اين چيزها بسته بندي شما را تشكيل مي دهند، بر هزينه هاي انجام اين كسب اثر مي گذارند و روي تصميم مشتريانتان براي ورود به رستوران و نهايتا مراجعات بعدي آنها به آنجا تاثير دارند.

بررسي زاواياي مختلف رستوران داري

بازار را بررسي نموده، يك طرح كاري مفصل به وجود آوريد، از آن طرح، در تامين منابع مالي استفاده نماييد، بهترين مكان را براي رستوران جديدتان پيدا نماييد و پروانه ها و مجوزهاي مناسب را بگيريد. محصولاتتان را با قيمت مناسب بخريد و آنها را به قيمت مناسب بفروشيد. اين اصل ساده مي تواند كار شما را رونق دهد يا باعث شكست آن شود.

نياز به افراد مختلف درراه اندازي فست فود

بسته به اينكه چقدر دركار رستوران داري تازه وارد هستيد، احتمالا به حسابدار، وكيل، پيمانكار و جمعي از افراد ديگر نياز داريد كه همه آماده و در حال كار با شما در مراحل مختلف اين طرح هستند.

در همان ابتداي فرآيند راه اندازي كارتان، يك حسابدار استخدام نماييد. اگر در تلاشيد تا منبع مالي براي كسب و كارتان را خودتان تامين نماييد يك حسابدار مي تواند در حسابرسي برنامه هاي كاري تان به شما كمك نمايد، كه اين يك ضرورت است. بعد از اين كه شما برخواستيد و حركت كرديد، گزارش هاي مالي ماهانه تان را تجزيه و تحليل كنيد و در جستجوي راه هايي باشيد تا اعداد و ارقام را بهبودببخشيد.

افراد متخصص را  از جمله وكيل به كار گيريد!

 در زمان شروع هر كار جديد، شما نياز به بازبيني قراردادها، بايگاني كردن مجوزها يا احتمالا به ثبت رساندن كسب تان داريد. بسته به اينكه چگونه كارتان را راه اندازي مي كنيد، احتمالا نياز به پيش نويس كردن يك يا دو قرارداد شراكت داريد. پيش از اينكه موافقت نامه هاي امتيازي يا قراردادهاي فروش يا اخراج اولين كارمندتان را امضا كنيد، مطمئن شويد كه داريد با يك وكيل خوب كار مي كنيد كه مي تواند در همه اين موارد و حتي بيشتر به شما كمك كند.

اغلب افرادي كه رستوران جديد راه اندازي يا عهده دار يك رستوران موجود و در حال فعاليت مي باشند ممكن است بخواهند چيزهايي را در مكان جديدشان تغيير دهند. شايد شما نياز به راه اندازي بدون پول يك آشپزخانه جديد يا بهبود جريان هواي هود در آن محدوده داريد. ممكن است بخواهيد كيفيت لوله كشي را بالا ببريد يا دستگاه تصفيه هوا نصب نماييد. پيمانكاران مي توانند باعث صرفه جويي زياد در وقت و زحمت شما شوند. براي پرسيدن سئوال از آنها درنگ نكنيد.

بازسازي مكان رستوران با دكوراسيون داخلي

طراحان داخلي و مهندسين معمار مي توانند به آساني مكان شما را بازسازي و در وقت شما صرفه جويي نمايند. گاهي آنها مي توانند در ازاي مبلغ خيلي كمتر از آنچه كه تصور مي كنيد مكان شما را نماسازي نمايند. تمام كار سختي كه شما انجام مي دهيد تا به نقطه اي برسيد كه بتوانيد درها را بگشاييد، به معناي مطلقا هيچ است اگرهيچكس وارد رستوران شما نشود.

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن

نكاتي براي موفقيت در بازاريابي رستوران

درباره اين كه چطور راه مشتريان را به رستورانتان هموار نموده، بينديشيد پيش از اين كه درهايتان را براي بار اول و هر روز بعد از آن باز كنيد.

طرح بازاريابي تان را بر اساس آنچه كه در مورد رستوران شما خاص مي باشد توسعه دهيد. شايد آن چيز خاص، غذا، محيط رستوران، قيمت يا مرغوبيت باشد. رقبايتان را بررسي نماييد، آنچه را كه رقباي شما به خوبي و نه خيلي خوب انجام مي دهند.

شغل رستوران و فست فود

شغل رستوران و فست فود داري، كار طاقت فرسا است و اگر مي خواهيد موفق شويد، بايد انگيزه دروني داشته باشيد، محركه اي كه در شما قدرت تحمل را ايجاد مي كند.

اولين كاري كه شما نياز به انجامش داريد، پيش از اينكه وقت و پولتان را در اين كار پرخطر هزينه كنيد، بررسي كردن و درك نمودن عواملي است كه در شما ايجاد انگيزه مي كنند. با خودتان رو راست باشيد. دلايل بسيار زيادي براي تمايل به راه اندازي رستوران وجود دارد

 • محيط كاري همواره در حال تغيير را خيلي دوست داريد؟
 • عاشق روبرو شدن با چالش هستيد؟
 • مشتاق و علاقمند به اين كسب هستيد؟
 • اشتياق به غذا داريد؟

اطلاعات راه اندازي فست فود

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن : براي موفق بودن در هر شغلي از جمله راه اندازي فست فود، شما نيازمند مراقبت از كارتان هستيد، چه امروز، چه فردا و چه سالهاي بعد. از گرايش ها در منطقه تان آگاه باشيد و كار رستوران داري را به صورت تمام و كمال ببينيد. در مجلات تجاري، مقالات چاپي، اخبار تلويزيون، اينترنت يا هرجاي ديگر به دنبال اطلاعات در مورد تغيير اولويت و رفتار غذايي مردم باشيد و همواره چشمتان به رقابتتان با ديگران باشد. از آنها تقليد نكنيد، اما بدانيد كه آنها درصدد الگوبرداري از شما هستند.

نويسنده :publication
تاريخ: ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۵۲:۰۶

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت : گرگان بهشت ايران زمين است. سرزميني به رنگ بهشت كه قدمت ديرينه در دل تاريخ دارد. جاذبه هاي بي نظير آن توجه هر گردشگر را به خود جلب مي كند.

به يقين مي توانم بگويم كه گرگان يكي از بهترين و زيباترين شهرها مي باشد كه درحصار دامان طبيعت است. سفر به اين شهر شما را مبهوت دنياي پيرامون خود مي كند. شهر گرگان يكي از معدود شهرهايي است كه شما مي توانيد درآن گذرتاريخ و طبيعت را با هم ببينيد. سرسبزي درختان با شكوه و كهن سال دركنار قدمت ديرينه تاريخ .

زيبايي هاي گرگان به قدري زياد و بي نظير است كه نمي توان در يك مقاله تمامي آنها را بازگو نمود. دراين مقاله ما فقط سعي نموده ايم كه بهترين و معروف ترين جاذبه هاي گردشگري گرگان را معرفي كنيم.

معروف ترين پارك جنگلي ناهارخوران

پارك جنگلي ناهارخوران يكي از قديمي ترين پارك هاي اين شهر به شمار مي رود. اين پارك جنگلي مانند حصاري شهر گرگان را در آغوش گرقته است. داراي درخت هاي سر به فلك كشيده شهره شهر است.

ناهارخوران يكي از بهترين تفريگاه هاي شهر گرگان مي باشد.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

ديدني هاي ناهارخوران

شهر بازي , آبشار مصنوعي ناهارخوران , سايت ورزشي , نمايشگاه , پارك جنگلي  

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

پارك جنگلي النگدره نمايي از چهار فصل طبيعت

پارك جنگلي النگدره يكي از زيباترين پارك هي تفريحي مي باشد كه اغلب برا يپياده روي و گردش هاي دورهمي سري به اين پارك مي زنند. اين پارك درنزديكي ناهارخوران است. اگر مي خواهيد زيبايي پاييز را با تمام وجود حس كنيد از رفتن به اين پارك غافل نشويد.

ديدني هاي النگدره

پل چوبي طبيعت كه بسيار زيبا و مناسب براي پياده روي كه نام آن جاده سلامت است.

دوچرخه سواري , ماشين هاي گردشي براي تفريح در پارك

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

درياچه توشن تفسير رقص درختان درزلالي آب

اين آب بندان واقع در روستاي توشن ميباشد كه در ۵ كيلومتري جنوب شهرستان گرگان واقع شده است. با وجود آب زلل و درختان زيبا بهترين مكان براي خوش گذراني مي باشد.

جنگل توسكستان سفري آرام بخش در دل طبيعت

جنگل توسكستان يكي از پرپيچ و خم ترين جنگل هاي اين منطقه محسوب مي شود و با راندن در جاده‌ي افسانه‌اي آن كه در پاييز زيبايي‌اش به اوج مي‌رسد، سفري آرامش‌بخش را تجربه كنيد.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

دهكده جهان نما كوهستاني به زيبايي آلپ

دهكده جهان نما در جنوب شهرستان گرگان و جنوب شرقي كردكوي قرار دارد و بكري و لطافت آن شبيه هيچ كدام از روستاهاي ايران نيست. اين روستا به دور از تكنولوژي در دل طبيعت در امان مانده است. وقت‌گذراني در اين ييلاق، در دل رشته كوه‌هاي البرز، فرصت خوبي است كه از زندگي بومي روستايي، طبيعت وحشي و هواي ناب كوهستاني غرق لذت شويد

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت.

روستاي زيارت

روستاي زيارت واقع د ر10 كيلومتري شهر گرگان مي باشد. بافت تاريخي و آب و هواي بي نظيرآن هر ساله تعداد زيادي از مسافرين را به سمت خود مي كشاند.

ديدني هاي زيارت

آبشار دوقلوي زيارت , چشمه آبگرم , صنايع دستي , لبنيات و نان محلي روستاي زيارت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

تپه تاريخي تورنگ تپه

تورنگ تپه يكي از تپه هاي باستاني كشور است كه در استان گلستان قرار دارد. فاصله اين محوطه باستاني از مركز استان گلستان يعني گرگان، حدودا ۲۰ كيلومتر است. تورنگ تپه در همسايگي روستايي به همين نام جاي گرفته است و در مجاورت آن استخر طبيعي آبي، به شكوه و عظمت آن افزوده است.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

آبشار زيباي رنگو

آبشار رنگو در ۱۵ كيلومتري جنوب غربي شهرستان گرگان واقع شده و از مسير پارك جنگلي و روستاي توشن در ۵ كيلومتري جنوب گرگان قابل دسترسي است. مسير دسترسي به آبشار رنگو از داخل جنگل‌هاي پردرخت و تاريك منطقه، مسيري سخت و گمراه‌كننده است كه وجود يك راهنماي محلي به رسيدن به آبشار الزامي است.

پس از پيمودن ۲ كيلومتر از روستاي توشن و عبور از مسيري خاكي در ميان بوته‌هاي تمشك و درختان بلند، رودخانه‌اي ديده مي‌شود كه از چشمه‌هاي زلال جنگل و ارتفاعات رنگو سرچشمه مي‌گيرد. در ادامه مسير رودخانه، دره‌اي به ارتفاع بيش از ۵۰ متر نمايان مي‌شود كه دو سوي آن درخت‌هاي بلند در هم تنيده روييده‌اند. شيب دره در برخي نقاط به ۸۰ درجه نيز مي‌رسد. پس از حدود ۵ ساعت پياده‌روي، در امتداد اين دره و مسير رودخانه، آبشار رنگو از فراز صخره‌هاي عظيمي نمايان مي‌شود.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

آبشار نومل

مجموعه آبشارهاي نومل در استان گلستان واقع است. اين آبشارهاي زيبا در شهرستان گرگان در روستاي نومل قرار دارند. روستاي نومل در فاصله ۷ كيلومتري ازجاده اصلي گرگان- مشهد قرار دارد كه در كنار كوه ازجلوهاي طبيعي و ديدنيهاي خاصي برخوردار است. شغل اكثريت ساكنان اين روستا كشاورزي و دامداري ميباشد.اين روستا در دهستان استرآباد جنوبي قرار داشته و براساس سرشماري سال ۱۳۹۰ جمعيت آن ۱٬۵۲۰ نفر (۳۹۰ خانوار) بوده است.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

خانه تقوي ها خانه تاريخي عصر قجر گرگان

خانه تقوي هاي گرگان يكي از بناهاي بسيار مهم دوره قاجار مي باشد و متعلق به فردي به نام حاج محمدتقي تقوي مي باشد. خانه تقوي ها در گرگان يكي از بناهاي تاريخي بسيار زيبا مي باشد كه طراحي آن به گونه اي بوده است كه بيش از 10 حياط اصلي و فرعي دارد كه در زمان بعد توسط ميراث فرهنگي خريداري شد و در جز آثار قرار گرفت.

از حياط هاي مجموعه ي تاريخي خانه تقوي هاي گرگان مي توان حياط هاي بيروني اول و دوم ، حياط هاي اندروني اول و دوم، حياط مطبخ، حياط سرطويله، هشتي ها و پشت حياط ها و… را نام برد.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

كاخ موزه گرگان

كاخ موزه گرگان در سال ۱۳۱۷ به دستور رضاخان در دو طبقه به سبك اروپايي ساخته شد و در كنار آن مجموعه اي از ساختمان هاي اداري از جمله شهرداري، ثبت احوال، مدرسه ايرانشهر و اداره پست گرگان نيز بنا شد.كاخ شهر گرگان در سال ۱۳۴۳ به عنوان بيست و چهارمين موزه كشور و نخستين موزه شمال كشور مطرح بود و بعدها به ثبت ملي رسيد.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

خانه باقري ها

در ميان خانه‌هاي تاريخي باقي‌مانده در شهر، خانه باقري ها يكي از وسيع‌ترين و سالم‌ترين نمونه‌ها است. عرصه اين بنا ۱۹۵۰ مترمربع و زيربناي مجموع فضاهاي سرپوشيده آن ۱۵۵۵ مترمربع است.

با كمي بررسي در فضاهاي باز و بسته و نقش هندسي بنا دو حياط اندروني، دو حياط بيروني، حياط‌هاي هشتي، مطبخ و سرطويله به نظر مي‌رسد اين مجموعه تاريخي در يك مرحله ساخته نشده و در گذر زمان و در مراح مختلف تاريخي شكل گرفته است.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

مدرسه عماديه

مدرسه عماديه گرگان از ديگر بناهاي تاريخي گرگان  است كه در دوره شاه سليمان صفوي ساخته شده است. اين مدرسه پلاني مستطيل شكل داشته و داراي چهار ايوان در دو طبقه و حجره‌هايي در يك طبقه است. مرمت‌هايي روي اين مدرسه در طول زمان انجام گرفته است.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

مسجد جامع گرگان

مسجد جامع گرگان بيشتر گردشگران در شهري مثل گرگان به دنبال جاذبه هاي طبيعي اند؛ دريا، جنگل، آبشار و طبيعتي سرسبز كه دست به دست هم يكي از زيباترين شهرهاي ايران را شكل داده اند اما در كنار آثار طبيعي، اين شهر جاذبه هاي تاريخي زيادي هم در خود جاي داده است. يكي از برجسته ترين آثار تاريخي گرگان، مسجد جامع اين شهر است، مسجدي كهن با معماري جذاب كه از مهمترين آثار مذهبي اين شهر به شمار مي رود و در ليست آثار ملي ايران هم به ثبت رسيده است.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

بازار نعلبندان گرگان

يكي از بازارهاي بسيار قديمي گرگان بازار نعلبندان است كه در ميان خيابان خميني و چهارراه ميدان واقع شده است و از يك سمت ديگر به محلات قديمي گرگان سرچشمه قرار دارد. از لحاظ معماري يكي از زيباترين بازارهاي شمال ايران به شمار مي رود. قدمت اين بازار به حدود سال 375 هجري قمري مي باشد.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

كاروانسراي قزلق گرگان

كاروانسراي قزلق مربوط به دوران‌هاي تاريخي پس از اسلام است و در ۳۵ كيلومتري جنوب شرقي گرگان، در شرق جاده ارتباطي گرگان به شاه‌كوه در منطقه‌اي در حد فاصله گچيان و سفالي در كتل قزلق قرار دارد. اين اثر در تاريخ ۵ آذر ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۲۹۰۳ به‌عنوان يكي از آثار ملي ايران به ثبت رسيده است.

 

 

[ ۱ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ