کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
http://thesispublication.com/
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۱۶:۰۲

اقامتگاه هاي بومگردي درگلستان : تا قبل از اينكه اقامتگاه هاي بومگردي پا در ميان بگذارند سفرهاي مردمي به صورت ديگري بود و اكثرا مردم براي اقامت از هتل ها و سوئيت اهاي اجاره اي استفاده مي كردند. ولي هزينه ها به صورتي بود كه هر كسي توان رفتن و رزرو اين سوئيت ها را نداشت. اما با روي كار آمدن اقامتگاه هاي بومگردي وضعيت كاملا متفاوت شده است سفرها كمي ارزان تر شده است و هم اينكه مسافرين هر مقصد مي توانند با گويش و شيوه زندگي مردمان آن منطقه آشنا شوند و از تمامي غذاهاي محلي آنها استفاده نمايند و همچني مي توانند سوغات و صنايه دستي اين منطقه را خريداري نماييند.

تعريف اقامتگاه بومگردي

اقامتگاه هاي بومگردي به آن دسته از اقامتگاه هايي گفته مي شود كه در محيط روستايي و طبيعي و بر اساس بافت تاريخي و سيماي روستاي مورد نظر باشد و همچنين حداكثر تعامل با جامعه محلي و توجه به اقليم، زمينه حضور گردشگران را با كيفيتي قابل قبول و تعريف شده فراهم مي نمايند.

در واقع اقامتگاه هاي بومگردي از توريست ها و مهمانان در مكاني كه مشابه فرهنگ و آداب و رسوم خودشان است پذيرايي مي كنند و خاطرات خوشي از منطقه را براي مهمانان خود به ارمغان مي آورند و همچنينمي توانند يك منبع درآمدي نيز داشته باشند. هر اقامتگاه بومگردي بر اساس امكاناتي كه به شما ارائه مي دهد درجه بندي شده و خدمات مورد نياز شما را از جمله محلي براي استراحت و خواب شبانه، سرويس هاي بهداشتي و حمام، پذيرايي و سرو غذا يا وجود امكانات كامل آشپزي و … را براي مهمانانش فراهم مي نمايد.

اقامتگاه هاي بومگردي در گلستان

اقامتگاه هاي بومگردي در گلستان

اقامتگاه بومگردي دراستان گلستان

امروزه در هر استان و منطقه اي ايران اقامتگاه هاي بوم گردي متعددي را خواهيد يافت كه ميزبان شما بوده و حضور امن و راحت شما را در روستاها، طبيعت و مناطق مختلف ايران فراهم مي كنند.شهرهاي شمالي ايران نيز از اين قاعده مستثني نيستند. هر چند كه در خطه شمال سوئيت هاي اجاره اي به وفور به چشم مي خورند اما كساني هستند كه خواهان رزو اقامتگاه بومگردي در گلستان شوند.

استان گلستان به دليل اينكه داراي تنوع فرهنگ و آداب و رسوم و همچنين وجود قوميت هاي مختلف و طبيعت بي نظيري كه دارد در جاي جاي اين استان شما مي توانيد اقامتگاه هاي بومگردي را رزرو كنيد كه هر كدام از اين مجموعه اقامتگاه ها با توجه به جاذبه طبيعي و موقعيت خاصي كه دارد داراي امتيازاتي مي باشد.

اقامتگاه بومگردي خالد نبي گلستان

اين اقامتگاه در واقع مي توان گفت يكي از بهترين اقامتگاه هاي بومگردي گلستان در فصل بهار مي باشد. اين اقامتگاه در ميان هزار دره و در بين دشت هاي سرسبز و زيبايي شقايق مي باشد و شما مي توانيد از اين منظره رويايي استفاده كامل را ببريد. از ويزگي هاي اين اقامتگاه بومگردي موسيقي زنده قوم تركمن و همچنين اسب سواري با لباس هاي محلي مردمان تركمن بسيار رويايي و هيجان انگيز است.

بوم گردي خالدنبي بهترين گزينه براي اقامت كساني مي باشد كه علاقه مند به تجربه زندگي تركمني هستند . سوار بر پشت اسب هاي تركمن در مراتع و صحراهاي وسيع ، پياده روي بر روي تپه هاي چشم نواز كوه چركزلي ، بازديد از گورستان تاريخي خالدنبي و كمپ شبانه در طبيعت اطراف خانه ، همگي از تفريحات مهيجي است كه با اقامت در بوم گردي خالدنبي ميتوانيد تجربه كنيد.

اقامتگاه هاي بومگردي در گلستان

اقامتگاه بومگردي زيارت

كلي رخت خواب گل گلي گرم و نرم و زيبا داريم كه در حالي كه روشون دراز كشيديد و از پنجره هاي اتاقتون در حال تماشاي مهتاب هستين، ميتونين خواب آرام شيريني رو تجربه كنيد. همچنين به محض بيدار شدن چشمتون طبيعت زيبا جنگلي اطراف خواهيد ديد. بعدش خوردن يك صبحانه كاملا گرگاني ميتونه يك روز متفاوت رو بهتون نويد بده. ضمننا جا واسه پارك ماشين داريم، توالت فرنگي و ايروني،تهويه مطبوع، يخچال و از همه مهمتر حمام گرم كه خستگي سفر رو از تنتون بيرون مي كنه.  كلي هم ظرفاي قشنگ داريم كه احتمالا حين خوردن ناهار محو تماشاي اونا ميشين.

كلي غذاهاي خوشمزه داريم كه بيشترشون رو تا حالا نخوردين مثل خورشت "ساك" و "مرغانه ماست"، "ماش پتي و خيلي چيزاي خوشمزه ديگه به سبك سنتي و گرگاني خودش پخته ميشه. زندگي به سبك گرگاني و طعم دوست داشتني غذاهاي لذيذ مطمئنا خاطره خوش سفر به گرگان رو تا مدتها توي ذهنتون نگه مي داره.

اقامتگاه هاي بومگردي در گلستان

اقامتگاه هاي بومگردي در گلستان

اقامتگاه بومگردي ساسنگ مينودشت

اقامتگاهي در ارتفاعات مينودشت براي تجربه زندگي در روستايي ييلاقي و همنشيني با مردماني دوست داشتني. اقامتگاه بوم گردي ساسنگ در ييلاقات شهر مينودشت در استان گلستان واقع گرديده است. ساسنگ يك روستاي كوچك و آرام در دل جنگل هاي هيركاني است و آبشارهاي دائمي و پرآبي دارد كه با يك پياده روي نيم ساعته در مسير جنگلي ميتوان به آنها رسيد.

جاذبه هاي گردشگري:

آبشارهاي ساسنگ كه پياده روي نيم ساعته تا اقامتگاه دارد.

تركمن صحرا و برج گنبد قابوس كه بلندترين برج آجري جهان است و ۳۸ كيلومتر تا اقامتگاه فاصله دارد.

سايت پاراگلايدر ترسه مينودشت كه تا اقامتگاه ۶۵ كيلومتر فاصله دارد.

گورستان باستاني خالدنبي كه تا اقامتگاه ۱۱۳ كيلومتر فاصله دارد.

اقامتگاه ۱۲ اتاق دارد كه در سه رده طبقه بندي شده و داراي امكانات مختلفي است.مجموع ظرفيت حداكثر ۴۵ نفر است و چشم انداز تمام اتاق ها رو به جنگل ميباشد.

اقامتگاه هاي بومگردي در گلستان

اقامتگاه بومگردي پونه آرام علي آباد كتول

واحد اقامتگاهي پونه آرام واقع در روستاي سياه رودبار مي باشد. اين روستا در فاصله 20 كيلومتري شهرستان علي آباد كتول واقع شده است. سياه رودبار بزرگترين ذخيره گاه سرخدار مي باشد و داراي طبيعت بي نظيري مي باشد. جاذبه هاي گردشگري به اين اقامتگاه بومگردي سد كبودوال مي باشد كه در حدود 20 دقيقه فاصله دارد و شما مي توانيد از آنجا در حدود 15 دقيقه حركت كنيد و به پاركينگ آبشار كبودوال برسيد و از بزرگترين آبشا خزه اي ديدن نماييد. علاوه بر اين ديدني ها شما ميتوانيد شيرآباد , جنگل زرين گل , جنگل سرخدار , آبشارهاي چپه دره و نروز سياه رودبار و همچنين جنگل ابر ديدن نماييد.
در اين واحد بومگردي شما ميتوانيد هر نوع غذاي محلي را در رستوران سنتي سفارش دهيد.و همچنين مي توانيد با صنايع دستي اين مردمان پر تلاش آشنا شويد . اقامتگاه بومگردي پونه آرام داراي گارگاه و فروشگاه صنايع دستي مي باشد كه شما مي توانيد انواع سوغات را براي رونق زندگي مردمان اين منطقه خريداري نماييد.

اقامتگاه هاي بومگردي در گلستان

اقامتگاه هاي بومگردي در گلستان

اقامتگاه بومگردي فارسيان آزادشهر

اين اقامتگاه يك خانه سنتي و بومي در روستاي فارسيان آزادشهر مي باشد. اين مجموعه داراي 4 واحد اقامتي در مساحت حدود 1400 متر مي باشد. اين اقامتگاه درمنطقه ييلاقي قرار گرفته است و بدليل حفظ محيط كاملا روستايي يكي از اتاق ها فاقد سرويس و حمام اختصاصي مي باشد و در حياط محوطه براي رفاه و آسايش شما سرويس ايراني و فرنگي تعبيه ده است.

يك روز اقامت دراين مجموعه و نشستن بر روي يك تراس زيبا و همچنين بخاري هيزمي شما را مهمان يك منظره شگفت انگيز مي كند و چنان آرامشي را به شما هديه مي دهد كه شايد كمتر جايي تجربه كنيد. هيجان دراين اقامت از بدو ورود با قرار گرفتن بر روي پل معلق آغاز مي شود و شما را به مهماني طبيعت شگفت انگيز فرا مي خواند. اين مجوعه بي نظير داراي موزه صنايع دستي و همچني آلاچيق هاي اختصاصي براي هر واحد اقامتي مي باشد كه مي توانيد از آنها براي صرف صبحانه و يا شب نشيني استفاده كنيد.

اقامتگاه هاي بومگردي در گلستان

اقامتگاه هاي بومگردي در گلستان

اقامتگاه بومگردي ريگ چشمه فاضل آباد

اقامتگاه بوم گردي ريگ چشمه در شهر فاضل آباد شهرستان علي آباد كتول، استان گلستان واقع شده است. اين اقامتگاه بوم گردي در روستاي تاريخي و گردشگري ريگ چشمه و با مصالح بومي مطابق با معماري سنتي خانه هاي بومي اين منطقه بنا شده كه چشم اندازي زيبا رو به طبيعت بكر و سرسبز روستا دارد. روستاي ريگ چشمه يكي از روستاهاي بسيار زيباي دهنه ي محمدآباد كتول است كه داراي طبيعتي بكر و فوق العاده مي باشد و ظرفيت هاي خوبي براي جذب گردشگر از سراسر نقاط كشور را دارا مي باشد.

جنگل هاي انبوه و زيبا، چشمه هاي فراوان، رودخانه، آبشارهاي بلند از جمله جاذبه هاي ديدني روستا هستند كه همه ساله باعث جذب شمار زيادي گردشگر به اين منطقه مي شود.دسترسي به اين اقامتگاه به راحتي و از طريق مسيري آسفالت فراهم شده است. آنتن دهي حداكثري شبكه هاي اينترنت و تلفن همراه نيز در اين اقامتگاه از نكات مثبت آن است.

اقامتگاه هاي بومگردي در گلستان

اقامتگاه سنتي بهشت پاقلعه راميان

اقامتگاه سنتي بهشت پاقلعه كه در ورودي روستاهاي ييلاقي منطقه و با فاصله ۳۰ دقيقه از شهر راميان قرار گرفته است. اين روستا سرسبز در شهرستان راميان استان گلستان واقع شده است و به دليل قرار گرفتن در منطقه كوهستاني از زمستان هاي سرد و تابستان هاي معتدل و مرطوب برخوردار است. اين روستا در دل جنگل سرسبز و زيباي هيركاني قرار دارد. اين جنگل جاذبه هاي طبيعي زيادي همچون چشمه نيلبرگ، استخر طبيعي گل راميان، غار نا شناخته شيرآباد، جنگل دره ملا، قلعه تاريخي ميران، آبشارهاي سيدكلاته، انجير چشمه، پارك جنگلي زيباي دلند، آبشار چفت و آبشار جوزك دارد كه گردشگران زيادي را به سمت خود جذب مي كند.خانه هاي بومي اين روستا به سبك خانه هاي روستايي شما ساخته شده كه سقف آنها شيرواني و با گل و خشت خام ساخته شده اند.براي گذراندن اقامتي خوش در اين اقامتگاه و رزرو از سايت گلستاني ها مي توانيد اقدام نماييد.

اقامتگاه هاي بومگردي در گلستان

اقامتگاه هاي بومگردي در گلستان

 

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۱۴:۵۶

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش : گاليكش يكي از شهر ‌هاي استان گلستان واقع در شمال ايران است. اين شهرستان از دو قسمت كوهستاني و جلگه اي تشكيل شده است.شهرستان گاليكش قدمت حدود سيصد ساله دارد. دين صد در صد مردم اين شهرستان اسلام است، اقوامي نظير تركمن ها و بلوچ ها كه عموما در قسمت شرقي بخش گاليكش سكونت دادند، اهل سنت هستند و ساير اقوام نظير فارس ها، سيستاني ها، شاهرودي ها و … داراي مذهب شيعه مي باشند.

نقاط كوهستاني اين شهرستان در نواحي شرقي از طريق ارتفاعات جنگل گلستان به ارتفاعات بجنورد متصل مي گردد و از طرف شمال به كوهپايه هاي كم ارتفاع منتهي مي شود. اراضي جلگه اي اين شهرستان در شمال و غرب ناحيه كوهستاني واقع شده اند و به سبب مرغوبيت جنس خاك از حاصلخيزي بالايي برخوردار هستند.

گاليكش كجاست؟

در باب وجه تسميه نام اين شهر آورده اند؛ قبل از تشكيل شهر گاليكش به صورت كنوني در منطقه اي كه شهر در آن جا مستقراست، گياهي بنام «گالي» مي روئيده است، كه رويش آن به صورت خود رو و انبوه تمام منطقه را در بر گرفته است. بدين سبب آنرا «گالي كش» (كش به معني فعل كشتن يا كاشتن) گفته اند. در وجه تسميه ديگر آمده است به دليل وزش بادهاي شديد و متناوب در تمام فصول پاييز و بخشي از زمستان، مردم آن ديار پشت بام هاي خود را با گياه خود رويي به نام «گالي» مي پوشانيدند، بدين علت آن را «گاليكش» گفته اند.

جاذبه هاي ديدني گاليكش

چشمه لال گاليكش

چشمه لال مساحت حدود 30 هكتار ، مجموعه اي است بسيار زيبا و ديدني كه در 20 كيلومتري شهرستان گاليكش و در حاشيه جاده بين المللي گاليكش – مشهد واقع است . در مجاورت اين چشمه روستاي تركمن نشين بش اويلي قرار گرفته است. سرچشمه اين مجموعه در پاي صخره بلندي واقع است ، كه آب از درون آن مي جوشد.

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش

تالاب سولوكلي گاليكش

براي رفتن به تالاب سولوكلي ابتدا به روستاي تنگراه از توابع بخش لوه شهرستان گاليكش مي‌رويم و پس از طي ۱۳ كيلومتر راه شوسه به روستاي قوشه چشمه از توابع اين بخش مي‌رسيم.روستاي قوشه چشمه يكي از سه‌راه دسترسي به تالاب سولوكلي است.براي رسيدن به اين تالاب كه در ارتفاع ۱۱۰۰ متري از سطح دريا قرار دارد بايد با پايي پياده يا اسب و قاطر راه پيمود.

سولوك در زبان تركمني به معناي «زالو» است و «لي» به معناي «محل» است. بنابراين سولوكلي در لغت به معناي «زيستگاه زالو» است.تالاب سولوكلي به وسيله يك چشمه آب شيرين و بارش‌هاي فصلي تغذيه مي‌شود.تالاب سولوكلي با ۴ هكتارمساحت در ارتفاعات جنگلي عميق كوه بيلي در پارك ملي گلستان قرار گرفته است. اين تالاب در حدود ۴۵۰ هزار سال قبل با گونه هايي از درمنه و ريش بز پوشيده بوده است.

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش

چشمه اشكان گاليكش

اين چشمه در 7 كيلومتري جنوب غربي پارك ملي گلستان و حدود 20 كيلومتري شهرستان گاليكش قرار دارد.و محلي زيبا با مناظر بديي جنگلي و مكاني مناسب براي استراحت و شنا است.

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش

آبشار و چشمه پيرغار گاليكش

اين جاذبه در 18 كيلومتري شهرستان گاليكش و در 4 كيلومتري روستاي فارسيان قرار دارد. و چشمه طبيعي در دل كوه با حدود 6 اينچ آب دهي مي باشد. آب آن سرد و معدني است. آبشار زيباي آن ، ارتفاع بيش از 500 متر داراي چشم انداز زيبايي مي باشد.

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش

دشت شقايق‌ گاليكش

دشت شقايق‌ هاي وحشي پادلدل شهرستان گاليكش يكي از دشت‌هاي شقايق نادر در شمال كشور است كه در اراضي جنوبي اين روستا واقع‌شده است و در صورت ايجاد زيرساخت‌هاي گردشگري و تفريحي، مي‌تواند در فصل بهار به‌ويژه در ارديبهشت هرسال طبيعت گردان بسياري را به‌سوي خود جذب كند.

هرساله در ارديبهشت‌ماه همزمان با جلوه گري مناظر طبيعي در سراسر كشور، روستاهاي دهستان نيلكوه و بخصوص روستاي پادلدل شاهد رويش شقايق‌هاي سرخ است.در بهار اراضي پادلدل يكسره سرخ است كه چشم هر بيننده‌اي را به خود خيره مي‌كند.

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش

غار سيد رشيد

در حدود يك كيلومتري جنوب شرقي روستاي سر حمام در دهستان فارسيان بخش گاليكش شهرستان مينودشت قرار دارد.غار سيد رشيد بر روي يك صخره بزرگ سنگي قرار دارد كه شكل دهانه ورودي آن نامنظم بوده و در حدود ۶ متر ارتفاع دارد و در حدود ۳۰/۴ سانتيمتر عرض و در حدود ۹ متر عمق دارد.

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش

جنگل و چشمه ده چشمه گاليكش

اين چشمه طبيعي از دل كوه مي جوشد ، آب آن زلال ، سرد و معدني است ، كه پيرامون چشمه را مناظرروح بخش احاطه كرده است . اين جاذبه در 24 كيلو متري شهرستان گاليكش و 2 كيلومتري روستاي فارسيان قرار دارد .

جنگل تيمور دره گاليكش

اين جنگل در 15 كيلومتري شهرستان گاليكش و 7 كيلومتري روستاي فارسيان واقع شده ،و جنگلي خوش آب و هوا همراه با مناظر طبيعي جذاب مي باشد. چشمه ده چشمه از آنجا عبور مي كند .

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش

منطقه ييلاقي پاكندس گاليكش

منطقه ييلاقي پاكندس در گاليكش همان جايي است كه ساليانه گردشگر زيادي را از مناطق مختلف به سوي خود مي خواند تا آنها را با زيبايي هاي كم نظير آفريدگار هستي بيشتر و بهتر آشنا كند. يكي از ويژگيهاي اين منطقه آب و هواي بسيار عالي و مطبوع، وجود چشمه هاي خنك، مراتع سرسبز ضمن وجود گل ها و گياهان دارويي است كه بر جذب گردشگران منطقه افزوده است.

براي رسيدن به منطقه ييلاقي پاكندس از خيابان گلزار شهدا شهر گاليكش پس از گذر از مسير پارك جنگلي گاليكش، روستاهاي كوهستاني آب پران، يورت كاظم، يورت زينل، تفرجگاه طبيعي تيمور دره و دهها مناظر زيباي جنگلي در مسير رودخانه اوغان، چشمه سارها و دره هاي عميق و خوش منظر پس از طي ۲۲ كيلومتر به روستاي توريستي – تاريخي فارسيان فرنگ مي رسيد.

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش

جنگل مارسا ( لته )

اين جنگل دردل جنگل پاكندس با چشم اندازهاي طبيعي و مناظر بسيار دل انگيز و مكان تفريحي است ، كه در 26 كيلومتري شهرستان گاليكش و 4 كيلومتري روستاي فارسيان قرار دارد.

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش

چشمه خانسوار

چشمه طبيعي با آبدهي فراوان به همراه مناظر طبيعي و چشم انداز با كوههاي زيبا است ، كه در 12 كيلومتري شهرستان گاليكش و 10 كيلومتري روستاي فارسيان واقع شده است.

آبشار گلستان

آبشار گلستان در پارك ملي گلستان و در كنار جاده بين المللي و 5 كيلومتري شرق تنگه گل واقع شده است. و با شهر گاليكش 40 كيلومتر فاصله دارد. ارتفاع آبشار حدود 5/19 متر و داراي آب هميشگي است ، كه از چشمه هاي شمالي آبشار تغذيه مي شود. آب آبشار گلستان سرانجام وارد رودخانه « مادرسو » بوستان مي شود و نهايتا به رودخانه گرگانرود مي ريزد.

چشمه پيرباد

اين چشمه در 17 كيلومتري شهر گاليكش و 5 كيلومتري روستاي فارسيان واقع شده است. وجود چشمه پر آب ، جنگل هاي زيبا با محوطه چمن و فضاي مطلوب طبيعي از ويژگي هاي اين جاذبه طبيعي مي باشد.

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش

جنگل دزي دره

اين جنگل درفاصله حدود 12 كيلومتري شمال و در پيرامون جاده روستايي آسفالته گاليكش – فارسيان قراردارد . تنوع مكاني ، درختان كهنسال ، آب و هواي مطلوب ، چشمه دائمي و چشمه اندازها و مناظر زيباي ان از ويژ گي هاي منحصر بفرد آن است

صنايع دستي گاليكش

 • ابريشم بافي
 • نمدمالي
 • سوزن دوزي قوم بلوچ

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش

جاذبه هاي گردشگري در گاليكش

كجا بمانيم؟

پيشنهاد ما اين است كه برنامه سفر خود را طوري تنظيم كنيد كه چند روزي را در اين منطقه اقامت كنيد و به قدر كافي زمان براي سرزدن به گوشه و كنار آن داشته باشيد. اگر دوست داريد كه آرامش واقعي را تجربه كنيد چند روزي از وسايلي نظير مودم اينترنت و تلفن همراه فاصله بگيريد و خود را در دل طبيعت جنگلي و بي نظيرگاليكش بيندازيد.مي توانيد براي رزرو اقامتگاه بوم گردي ننه بي بي گاليكش از سايت گلستاني ها اقدام نماييد.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۲۱:۵۱

25 طراحي سايت لوكس با ايده هاي جديد : به اين 25 طراحي وب سايت لوكس نگاهي بيندازيد و ياد بگيريد كه چگونه خودتان طرح بندي و گرافيكي زيبا ايجاد كنيد. اين طراحي وب سايت هاي لوكس متعلق به انواع مختلف محصولات لوكس ، از ساعت هاي گران قيمت ، پوشاك ، هتل ها و موارد ديگر.

همه اين وب سايت ها مشترك هستند. آنها داراي چيدمان هاي تميز ، پالت هاي رنگي زيبا و تايپوگرافي زيبا هستند. تصاوير نيز بسيار با كيفيت هستند و به نظر حرفه اي مي رسند.

آنها را تجزيه و تحليل كنيد ، ببينيد آنها چه مشتركاتي دارند و از الهامات لازم براي پروژه هاي طراحي وب سايت لوكس آينده خود بهره مند شويد!

 

طراحي سايت ساعتهاي امگا

وب سايت ساعتهاي Omega شما را با يك نمايش پرده اي تمام صفحه بزرگ استقبال مي كند. اگر همچنان در اين صفحه وب حركت مي كنيد ، يك طراحي مدرن و مينيماليستي پر از عكس ها و فيلم هاي كوچك بزرگ مشاهده خواهيد كرد.

طراحي وب سايت 8050 A1A Vero

اين وب سايت بر ارائه مجموعه اي مجلل از 18 اقامتگاه اقيانوس در ساحل ورو تمركز دارد. وب سايت بسيار درجه يك به نظر مي رسد و به عنوان اولين چيزي كه بازديد كننده مي بيند ، داراي يك عكس تمام صفحه است. اين يك طرح طراحي وب بسيار زيبا و حرفه اي است كه از تايپوگرافي و جزييات آبي روشن و بزرگ و برخي تصاوير افقي بسيار زيبا استفاده مي كند.

طراحي سايت محرمانه كارولينا هرا

وب سايت كاروليناي هرا طرحي مدرن و مينيماليستي دارد كه از تصاوير كوچك براي محصولات خود استفاده مي كند. همچنين داراي يك نوار لغزنده ساده و تمام عيار در صفحه اصلي است.

طراحي سايت Château d'Yque

Château d’Yquem مكان مناسبي براي گذراندن تعطيلات شماست  و مطمئناً اين وب سايت آن را اثبات مي كند. اين وب سايت بسيار زيبا است و محتوا را به روشي چشم نواز و حرفه اي ارائه مي دهد.

طراحي وب سايت هاي لوكس و هتل هاي كانسيلر

بيشتر مردم شروع به تماشاي فيلم و به اشتراك گذاري gif مي كنند. مردم از هميشه جذابتر از هميشه حركت مي كنند و زمان آن فرا رسيده است كه طراحان شروع كنند كه حركت را در آثار خود بگنجانند. اين وب سايت نمونه اي عالي از اين روند است! هتل ها و استراحتگاه هاي Constance مكانهاي بسيار زيبايي را از سراسر جهان ارائه مي دهد مي توانيد از اين وب سايت شگفت انگيز الهام بگيريد.

طراحي سايت Giampiero Bodino

طراحان در حال شروع به نشانه هايي از دنياي هنرهاي زيبا براي خلق آثار زرق و برق دار هستند كه به نظر مي رسد درست از موزه لوور بيرون آمده اند. قلم موهاي نمايشي و آهنگسازي كه تقليد از نقاشي ها سنگ بناي اين روند است. هنگامي كه به طرز ماهرانه اجرا شود ، اين روند مي تواند يك شاهكار مدرن باشد. در اين وب سايت ، تعدادي از بهترين جواهرات جهان را مشاهده مي كنيد كه همگي به شكلي زيبا ارائه شده اند. اين وب سايت با يك تصوير بزرگ دست ساز از عناصر باروك و مجسمه هاي ايتاليايي و به دنبال آن طراحي مينيماليستي ، شما را جذب مي كند. روش ارائه مطالب وب سايت شبيه به طرح وبلاگ است و هر مجموعه يك فيلم مربوط به خود را دارد.

 

طراحي وب سايت هاي لوكس Aristo - Sloane Square

به بهترين آپارتمان هاي لندن نگاهي بيندازيد. نه ميدان اسلون 48 خانه بسياري از بهترين خانه هاي مد جهان است. اين وب سايت از تصاوير كوچك تصاوير بزرگ استفاده مي كند. هر تصوير متن خود را دنبال مي كند.

طراحي سايت هودينكي HODINKEE - اخبار ساعت

در اين وب سايت ، شما مي توانيد بهترين ساعتهاي ساخته را خريداري كنيد و اطلاعاتي راجع به ساعتها بدانيد.

طراحي سايت هتل گراند يك ويلا فلترينلي

اگر مي خواهيد در يك وب سايت كار كنيد كه بر ارائه مكان رويايي تمركز دارد ، اين مثال مي تواند منبع الهام بخش باشد. اين وب سايت از تصاوير و فيلم هاي تمام صفحه براي جلب توجه بازديد كنندگان استفاده مي كند و ظاهري زيبا دارد.

طراحي وب سايت گيت كينگ

وب سايت Kings Gate مدرن به نظر مي رسد و 100 آپارتمان اعم از استوديوها تا پنت هاوس هاي چهار خوابه را ارائه مي دهد. اين محتوا را به زيبايي ، از طريق تصاوير بزرگ و تايپوگرافي برهنه استفاده مي كند.

وب سايت  لوكس Vogue

Vogue يكي ديگر از نمونه هاي جالب طراحي وب سايت لوكس است. وب سايت از يك قالب شبكه ساده استفاده مي كند ، كه كار طراح را نشان مي دهد. سادگي طرح اجازه مي دهد تا تصاوير تأثير بيشتري داشته باشند. اين يكي از بهترين مجلات مد در خارج از كشور است و وب سايت Vogue بسيار عالي به نظر مي رسد. اطلاعاتي راجع به آخرين روندها كسب كنيد و اين سايت را ببينيد.

طراحي سايت فابركاستل

فابر-كاستل بر ارائه ابزارهاي نوشتن و لوازم جانبي تمركز دارد و وب سايت اين شركت به طور قطع نمونه اي است كه ارزش آن را در پروژه هاي آينده دارد. از يك طراحي مينيماليستي با پس زمينه خاكستري روشن استفاده مي كند تا تصاوير رنگارنگ از هم جدا شوند.

وب سايت درجه يك جورج جنسن

مي توان چيزهاي زيادي را براي يك طراح گفت كه مي تواند به سادگي با استفاده از يك طرح رنگي تك رنگ ، يك طراحي زيبا ايجاد كند. كار ساده اي نيست زيرا رنگ يكي از مهمترين جنبه هاي طراحي است. اما يك طرح رنگي تك رنگ با كمي خلاقيت مي تواند به راحتي درام و علاقه ايجاد كند. اگر مي خواهيد نمونه هاي ظريف تري از وب سايت هاي مجلل ، به وب سايت جورج جنسن مراجعه كنيد. اين شركت جواهرات لوكس ، لوازم جانبي و موارد ديگر توليد مي كند.

 

وب سايت هتل هاي Baccarat

تايپوگرافي مي تواند طرحي را ايجاد يا شكسته كند.. تايپوگرافي ديگر به معناي زيبا كردن كلمات نيست. اين در مورد بيان است. به عنوان مثال به وب سايت Baccarat Residences نگاهي بيندازيد. اين شركت داراي 60 اقامتگاه تماشايي است كه مي توانيد آن را اجاره يا بخريد و همچنين يك وب سايت واقعاً زيبا با انتخاب تايپوگرافي عالي.

طراحي وب سايت دوچرخه سواري جهاني رافا

حتما از طراحي اين وب سايت بهره ببريد .مجموعه جديد رافا را بررسي كنيد يا نگاهي دقيق تر به وب سايت اين شركت بيندازيد. در اين وب سايت ، مي توانيد جديدترين لوازم جانبي دوچرخه سواري خريداري كرده يا از طرح وب سايت اين وب سايت الهام بگيريد.

وب سايت مدرن DuJour

اين نمونه ديگري از چگونگي تايپوگرافي امسال در طراحي است. DuJour دقيقا همان جايي است كه لوكس در آن زندگي مي كند و مي توانيد از لحظه ورود به اين وب سايت متوجه شويد. طرح طراحي وب سايت روي يك پس زمينه سفيد با تصاوير و جزئيات حساس متمركز است. مطالب با ظرافت به بازديد كنندگان ارائه مي شود.

وب سايت هاي لوكس افتخارات

سايت افتخارات يك وب سايت لوكس ديگر است كه بازديد كنندگان را با يك عكس بزرگ تمام صفحه استقبال مي كند. اين رستوران متعلق به سرآشپز معروف مشهور مارتين ويشارت است و مطمئناً هنگام پيمايش از طريق اين سايت گرسنه خواهيد شد.

سايت ورتو

در مثال بالا ، طراح عمدا از يك فونت بزرگ ، اما نسبتاً ساده استفاده مي كند. بلافاصله جلب توجه مي كند. در وب سايت Vertu ، مي توانيد برخي از بهترين تلفن هاي همراه لوكس را كه توسط صنعتگران انگليسي با استفاده از مواد گران قيمت و فناوري برش دستي ساخته شده اند ، بررسي كنيد.

طراحي وب سايت مد Kors

از اين وب سايت شگفت انگيز و برخي از لوكس ترين موارد مد در جهان ديدن كنيد. Destination Kors يك وب سايت واقعا زيبا و زيبا است كه در ارائه بهترين محصولات آنها تمركز دارد.

وب سايت هاي لوكس ميلياردر

و اگر مشتاق زندگي خوب هستيد ، چگونه از اين وب سايت مطلع شويد. آخرين مقالات مربوط به هنر ، انسان دوستانه ، مسافرت و موارد ديگر را در اين وب سايت بيابيد و بخوانيد.

 

وب سايت تعطيلات لوكس Carrier

طراحي اين وب سايت قطعاً لوكس و چشم نواز است. اگر قصد داريد تعطيلات لوكس بعدي خود را انتخاب كنيد ، ممكن است بخواهيد Carrier را چك كنيد.

وب سايت مونوكل

طرح هاي رنگي جسورانه مدتي است كه محبوب هستند ، و به دلايل خوبي - رنگ هاي روشن و پر جنب و جوش براي توجه بيننده التماس مي كنند. يك طرح رنگي چشم نواز واقعاً مي تواند يك ظاهر طراحي را ايجاد كند. اين طراحي وب سايت از رنگها به طرز استادانه اي استفاده مي كند. در Monocle مي توانيد مقاله هايي درباره كتاب ، لباس ، راهنماهاي مسافرتي و موارد ديگر بخوانيد. اين وب سايت داستان ها و مقالات برتر را ارائه مي دهد.

سايت Minuty - Minuty S.A

اين طراحي بسيار ساده است ، اما آنچه كه آن را بسيار ويژه مي كند استفاده از فضاي خط و منفي براي تقليد از عمق است. خطوط پس زمينه با ساير عناصر طراحي به زيبايي در هم تنيده مي شوند. در اين وب سايت مجلل ، ممكن است مكان تعطيلات بعدي خود را پيدا كنيد. Château Minuty قطعاً مكاني لوكس است و وب سايت مطمئناً آن را اثبات مي كند.

طراحي وب سايت Cheval Blanc Randheli

از يك نمايش پرده اي بزرگ تمام صفحه و موسيقي پس زمينه اي آرام استفاده مي كند و اگر به دنبال ايده هاي تعطيلات بيشتري هستيد ، به اين وب سايت نگاهي بيندازيد

وب سايت مجله Vanity Fair France

Vanity Fair نمونه ديگري از يك وب سايت لوكس است. اگر مي توانيد در وب سايت يك مجله كار كنيد ، مي تواند يك منبع الهام بخش باشد.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۱۶:۰۹

فايبرسمنت مدرن ترين متريال براي نماي ساختمان : ساختماني كه در تصوير مشاهده مي كنيد از سه بخش اساسي تشكيل شده است، يك ساختمان چند منظوره منفعل ، با سايبان و پاركينگ زيرزميني. يكي از مولفه هاي اساسي اين ساختمان مربع بودن و طراحي نماي بيروني آن با فايبرسمنت خاكستري در اندازه هاي مختلف و پنجره هاي چوبي براق مي باشد .

فايبرسمنت مدرن ترين متريال براي نماي ساختمان

استحكام و مقاومت در برابر رطوبت چيزي است كه فايبر سمنت را به يك انتخاب عالي براي مناطق مستعد گردباد و طوفان تبديل كرده است. باد و گازهاي زياد مي توانند نماي وينيل يا آلومينيوم را به طور كامل از بين ببرند در حالي كه فايبر سمنت با دوام تر است. اين نه تنها براي مالكان خانه عالي است بلكه براي پيمانكاراني كه نيازي به استفاده از وقت و منابع ارزشمند در ساخت تعمير فايبر سمنت براي مشتريان خود ندارند نيز مناسب است.

همانطور كه در تصاوير مشاهده مي كنيد اين ساختمان در ميدان مركزي شهر قرار دارد و به گونه اي طراحي شده است كه دوچرخه سواران و اتومبيل ها به راحتي مي توانند از زير آن عبور كنند.

فايبرسمنت برد كناميت، ضد آب، سبك و ارزان

صفحات سيماني سمنت برد «فايبر سمنت برد»، يكي از بهترين و زيباترين پوشش‌هاي نما براي ساختمان‌هاي مختلف هستند. اين فناوري جزء فناوري‌هاي تأييد شده مركز تحقيقات ساختمان و مسكن وزارت راه و شهرسازي است. به لحاظ خواص و تركيبات، كناميت تركيبي از سيمان، الياف سلولز، آب و هوا است كه با استاندارهاي جهاني تهيه شده است. فايبرسمنت ايراني كناميت، نسبت به باقي متريال‌هاي نماسازي ساختمان ارزان‌ترين و مناسب‌ترين است.

تكنولوژي پيشرفته و اتوماسيون ( هوشمند سازي خط توليد ) به كاررفته در امر توليد پانل سيماني فايبر سمنت برد ، اين امكان را فراهم نموده است كه محصول مورد نظر با قيمتي متعادل، رقابتي مناسب و كيفيتي ارزنده ارائه شود. جهت اطلاع از قيمت فايبر سمنت و سفارش اين محصول مي توانيد با همكاران ما تماس گرفته تا راهنمايي هاي لازم را به شما ارائه دهند .
 

واحد تحقيق و توسعه شركت رزين چوب راش به عنوان يك واحد نمونه در توليد فايبر سمنت از برترين هاي اين رده مي باشد . اين شركت موفق به توليد محصول جديدي به نام كناميت ( فايبر سمنت برد ) گرديده است . هدف از توليد صنعتي پانل سيمان اليافي ( فايبر سمنت برد ) در جهت صنعتي سازي ساختمان و دورشدن از ساخت و ساز سنتي مي باشد كه باعث حذف كارهاي اضافي شده و موجب سبك سازي ساختمان مي گردد.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۱۰:۵۱

طرز تهيه شويد پلو با ماهي مجلسي و خوشمزه : سبزي پلو با ماهي يكي از انواع پلو هاي خوشمزه و محبوب ايراني است كه اغلب آن را به عنوان شام شب عيد مي‌ شناسيم. سبزي پلو را با گوشت، مرغ و ماهي سرو مي‌ كنند كه در حال حاضر در بيشتر مجالس عروسي و ميهماني هاي خانوادگي اين غذا سرو مي شود. پس چه بهتر است با برنج ايراني و ماهي درست شود.

طرز تهيه شويد پلو با ماهي مجلسي و خوشمزه

برنج ايراني در واقع يكي از محصولاتي است كه طرفداران زيادي دارد و در سفره هاي ايراني با عطر و طعم خاصي كه پس از پخت به ارمغان مي آورد به عنوان يكي از غذا هاي اصلي نقشي مهم ايفا مي كند. از اين رو خريد برنج ايراني از نوع با كيفيت و خوش پخت آن مي تواند تاثير زيادي در تهيه يك غذاي خوب داشته باشد.

 

ويژگي هاي يك برنج مرغوب

ويژگي هاي مهمي از قبيل عطر و طعم برنج، دانه بلند بودن آن و ظاهر مناسب برنج همين طور پخت مطلوب مي تواند به عنوان مشخصه هاي بارز در شناخت كيفيت برنج تلقي شود.

برنج‌ هاي ايراني با برند هاي متفاوتي به بازار عرضه مي ‌شوند. برنج هاشمي، صدري، علي‌ كاظمي، ندا، خزر، طارم، شيرودي و… بخشي ‌از معروف ‌ترين برنج‌ هاي ايراني هستند.

برنج‌ ها به ‌واسطه نوع بذرشان به دو دسته پر محصول و كم ‌محصول تقسيم‌ بندي مي ‌شوند كه براي نمونه برنج طارم هاشمي و صدري به ‌خاطر محصول خوبي كه مي ‌دهند در دسته برنج‌ هاي پر محصول قرار گرفته‌اند.

مواد لازم براي تهيه سبزي پلو مجلسي

سبزي پلويي 1/3 مقدار برنج
برنج براي هر نفر 1 پيمانه
روغن به ميزان لازم
نمك به ميزان لازم
زعفران به ميزان لازم

مواد لازم براي تهيه ماهي قزل آلا سرخ شده

ماهي قزل آلا متوسط 2 عدد
پياز 2 عدد
آبليمو نصف فنجان
نمك، فلفل، پودر سير به ميزان لازم
زعفران دم‌ كرده به ميزان لازم

 

طرز تهيه سبزي پلو مجلسي

 1. براي تهيه سبزي پلو مجلسي برنج را از 2-3 ساعت قبل پاك كرده، بشوييد همراه با كمي نمك خيس كنيد. اگر بتوانيد براي طبخ سبزي پلو مجلسي از برنج شمال استفاده كنيد، عطر بي‌ نظير اين غذا را هرگز فراموش نخواهيد كرد.
 2. موقع شروع پخت غذا، يك قابلمه مناسب برداشته و در آن آب بريزيد و روي حرارت بگذاريد تا آب به جوش بيايد.
 3. وقتي آب به جوش آمد، برنج خيس داده را داخل آب بريزيد و مقداري نمك به آن اضافه كنيد.
 4. براي خوش‌ عطر و خوش‌ طعم‌ تر شدن سبزي پلو، وقتي برنج در حال جوشيدن است مقدار كمي زعفران دم‌ كرده به آب برنج اضافه كنيد.
 5. بعد از چند دقيقه (بسته به نوع برنج) يكي از دانه‌ هاي برنج را برداريد و با ناخن نصف كنيد، اگر به اندازه يك نقطه سفيد وسط برنج، خام بود، وقت آبكش كردن برنج است.
 6. حالا برنج را آبكش كنيد و ته قابلمه، در صورت تمايل ته ‌ديگ مورد نظر خود را انداخته و يا فقط روغن بريزيد و برنج و سبزي پلويي را كه از قبل ساطوري و آماده ‌كرديد، به طور لايه‌ لايه كف قابلمه بريزيد. 
 7. درب قابلمه را ببنديد و حرارت زير قابلمه را ابتدا زياد كنيد تا برنج بخار بگيرد.
 8. بعد از اينكه صداي جلز و ولز از قابلمه شنيديد، به اندازه يك استكان آب ولرم و يك قاشق روغن دور تا دور برنج داخل قابلمه بريزيد و حرارت را كم كنيد.
 9. روي قابلمه دم ‌كني قرار دهيد و در آن را ببنديد و حدود 30 دقيقه صبر كنيد تا برنج با حرارت بسيار ملايم دم بكشد. 

در فاصله ‌اي كه برنج در حال دم‌ كشيدن است، نوبت طبخ ماهي است. شما براي تهيه سبزي پلو ماهي از هر ماهي كه دوست داشته باشيد مي‌ توانيد استفاده كنيد اما توصيه مي ‌شود ماهي انتخاب كنيد كه تا حد امكان تيغ نداشته باشد و خوردن آن همراه با برنج براي همه به خصوص كودكان راحت باشد. 

طرز تهيه ماهي قزل آلا سرخ شده

اكثر افراد براي كنار سبزي پلو مجلسي از ماهي سالمون، قزل آلا، ماهي سفيد، ماهي شير، ماهي تيلا پيا و … استفاده مي‌ كنند. در اينجا انتخاب ما، ماهي قزل آلاست كه طعم بسيار خوبي دارد و در صورتي كه به درستي طبخ شود، به هيچ وجه بوي ضخم ماهي را احساس نخواهيد كرد.

 1. براي تهيه ماهي قزل آلا سرخ‌ شده، ابتدا ماهي ‌ها را خوب پاك كرده و تميز كنيد و استخوان ‌ها و تيغ‌ هاي آن را تا حد امكان جدا كنيد.
 2. 2 عدد پياز را رنده كرده و يا خيلي ريز خرد كنيد.
 3. نمك، پودر سير، فلفل، آبليمو و زعفران دم ‌كرده را به پيازها اضافه كنيد.
 4. اين مواد را داخل يك ظرف گود و پهن ريخته و ماهي‌ ها را حدود 1 ساعت داخل اين تركيب قرار دهيد به طوري كه تمام سطح ماهي به اين مواد آغشته شود. 
 5. بعد از حدود 1 ساعت، ماهي را از داخل مواد درآورده و سعي كنيد تمام پيازهاي چسبيده به ماهي ‌ها را جدا كنيد تا موقع سرخ ‌كردن نسوزند.
 6. حالا داخل يك تابه بزرگ، به مقدار لازم روغن بريزيد و وقتي روغن حسابي داغ شد، ماهي ‌ها را داخل روغن سرخ كنيد. 

 

حالا كه ماهي ‌ها سرخ شده و سبزي پلو هم آماده شده، وقت آن است كه غذا را سرو كنيد. بهتر است يك ديس بزرگ و زيبا انتخاب كرده و سبزي پلو را داخل آن بكشيد و چند قاشق از پلو را با زعفران دم ‌كرده مخلوط كنيد و روي پلو بريزيد. ماهي ‌هاي سرخ‌ شده را نيز روي برنج و يا كنار برنج قرار دهيد و غذا را با برش ‌هاي ليمو ترش و چند برگ جعفري تزيين كنيد.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۰۵:۵۸

اسيدوز چيست؟ زماني كه كليه ها و ريه هاي شما در كنترل اسيديته بدن موفق عمل نكنند، مايعات بدن شما حاوي اسيد زيادي مي شود، كه به اين حالت، اسيدوز مي گويند. بدن، در بسياري از فرآيندهاي خود ، اسيد توليد مي كنند. ريه ها و كليه هاي شما معمولاً مي توانند عدم تعادل pH جزئي را جبران كنند ، اما در صورتي كه ميزان اسيدوز بالا باشد، منجر به تجمع بيش از حد اسيد در بدن شما مي شود كه در نتيجه بدن توانايي ايجاد تعادل pH را نخواهد داشت.

ميزان اسيديته خون شما با تعيين pH آن اندازه گيري مي شود. PH پايين تر به اين معني است كه خون شما اسيدي تر است ، در حالي كه pH بالاتر به معناي قليايي تر بودن خون شما است. pH خون شما بايد در حدود 7.36 باشد.

طبق گفته انجمن آمريكايي شيمي باليني (AACC) ، اسيدوز با pH برابر يا پايين تر از 7.35 روي مي دهد.. آلكالوز (قليايي شدن) با سطح pH برابر يا بالاتر 7.45 مشخص مي شود. اگرچه به نظر ناچيز است، اما اين اختلافات عددي مي تواند جدي باشد. اسيدوز مي تواند منجر به بروز بسياري از مشكلات سلامتي شود و حتي مي تواند تهديد كنند زندگي باشد.

علل اسيدوز

دو نوع اسيدوز وجود دارد كه هر كدام دلايل مختلفي دارند. بسته به علت اصلي اسيدوز ، نوع اسيدوز به عنوان اسيدوز تنفسي يا اسيدوز متابوليك طبقه بندي مي شود.

اسيدوز تنفسي

اسيدوز تنفسي وقتي بيش از حد CO2 در بدن ايجاد مي شود. به طور معمول ، ريه ها هنگام تنفس ، CO2 را از بين مي برند. با اين حال ، گاهي اوقات بدن شما نمي تواند از ميزان كافي CO2 خلاص شود. اين ممكن است به دليل:
1.  شرايط مزمن تنفسي ، مانند آسم
2.  آسيب به ريه ها
3.  چاقي ، كه مي تواند تنفس را دشوار كند
4.  سوء استفاده از آرام بخش
5.  استفاده بيش از حد از الكل
6.  ضعف عضلات در قفسه سينه
7.  مشكلات سيستم عصبي
8.  ساختار ريه تغيير شكل يافته

اسيدوز متابوليك

اسيدوز متابوليك به جاي ريه ها در كليه ها شروع مي شود. هنگامي اتفاق مي افتد كه آنها به اندازه كافي اسيد را از بين نبرند يا خيلي زياد آن را از بين ببرند. سه شكل عمده اسيدوز متابوليك وجود دارد:

اسيدوز ديابتيك، در مبتلايان به ديابت مشاهده مي شود كه به خوبي كنترل نشده باشند. اگر بدن شما به اندازه كافي انسولين نداشته باشد ، كتون ها در بدن شما ساخته مي شوند و خون شما را اسيدي مي كنند.

اسيدوز هيپركلورميك، ناشي از از بين رفتن بي كربنات سديم است كه عامل خنثي نگه داشتن خون مي باشد. اسهال و استفراغ مي توانند باعث اين نوع اسيدوز شوند.

اسيدوز لاكتيك، هنگامي كه اسيد لاكتيك زيادي در بدن شما وجود دارد رخ مي دهد. علل آن مي تواند شامل فعاليت هاي ورزشي، مصرف مزمن الكل ، نارسايي قلبي ، سرطان ، تشنج ، نارسايي كبد ، كمبود اكسيژن طولاني مدت و قند خون پايين باشد.

اسيدوز توبولار، زماني اتفاق مي افتد كه كليه ها قادر به دفع اسيدها در ادرار نيستند. اين باعث مي شود خون اسيدي شود.

 

عوامل خطر اسيدي شدن بدن

عواملي كه مي توانند در خطر اسيدوز شما نقش داشته باشند عبارتند از:
1.  يك رژيم غذايي پرچرب كه كم كربوهيدرات است
2.  نارسايي كليه
3.  چاقي
4.  كم آبي
5.  آسپرين يا مسموميت با متانول
6.  ديابت

علائم اسيدوز در بدن

هر دو اسيدوز تنفسي و متابوليك علائم زيادي دارند. اما علائم اسيدوز براساس علت آن متفاوت است.
برخي از علائم رايج اسيدوز تنفسي شامل موارد زير است:
1.  خستگي يا خواب آلودگي
2.  زود  خسته مي شويد
3.  گيجي
4.  تنگي نفس
5.  خواب آلودگي
6.  سردرد

برخي از علائم متداول اسيدوز متابوليك شامل موارد زير است:

1.  تنفس سريع و كم عمق
2.  گيجي
3.  خستگي
4.  سردرد
5.  خواب آلودگي
6.  عدم اشتها
7.  زردي
8.  افزايش ضربان قلب

روش هاي آزمايش و تشخيص اسيدوز

اگر فكر مي كنيد ممكن است اسيدوز داشته باشيد ، سريعاً به پزشك مراجعه كنيد. تشخيص زودرس مي تواند تفاوت زيادي در بهبودي شما ايجاد كند.
پزشكان اسيدوز را با يك سري آزمايش خون تشخيص مي دهند. گاز خون شرياني به ميزان اكسيژن و دي اكسيد كربن موجود در خون شما نشان مي دهد. همچنين pH خون شما را نشان مي دهد. يك صفحه اصلي متابوليك عملكرد كليه و تعادل pH شما را بررسي مي كند. همچنين ميزان كلسيم ، پروتئين ، قند خون و الكتروليت شما را اندازه گيري مي كند. اگر اين آزمايش ها با هم انجام شوند ، مي توانند انواع مختلف اسيدوز را شناسايي كنند.
اگر به اسيدوز تنفسي مبتلا شده باشيد ، پزشك مي خواهد سلامت ريه هاي شما را بررسي كند. اين ممكن است شامل اشعه X قفسه سينه يا آزمايش عملكرد ريوي باشد.
اگر اسيدوز متابوليك مشكوك است ، بايد يك نمونه ادرار بدهيد. پزشكان pH را بررسي مي كنند تا ببينند آيا اسيدها و پايه ها را به درستي از بين مي بريد يا خير. آزمايش هاي اضافي ممكن است لازم باشد تا علت اسيدوز شما مشخص شود.

درمان اسيدوز

پزشكان معمولاً بايد بدانند كه علت اسيدوز شما براي تعيين نحوه درمان آن چيست. با اين حال ، برخي از درمان ها مي توانند براي هر نوع اسيدوز استفاده شوند. به عنوان مثال ، پزشك شما ممكن است بي كربنات سديم (جوش شيرين) براي افزايش pH خون شما به شما بدهد. اين مي تواند به صورت دهان يا با قطره داخل وريدي (IV) انجام شود. درمان ساير انواع اسيدوز مي تواند مستلزم معالجه علت آنها باشد و يا از شما بخواهد مصرف غذاهاي قليايي و يا نوشيدن آب قليايي را در رژيم خود بگنجانيد.

 

اسيدوز تنفسي

درمان اين بيماري معمولاً براي كمك به ريه هاي شما طراحي شده است. به عنوان مثال ، ممكن است داروهايي براي رقيق كردن مجاري هوايي به شما داده شود. همچنين ممكن است به شما اكسيژن يا دستگاه فشار مستمر هوايي مثبت (CPAP) داده شود. در صورت داشتن انسداد هوايي يا ضعف عضلاني ، دستگاه CPAP مي تواند به شما در تنفس كمك كند.

اسيدوز متابوليك

انواع خاص اسيدوز متابوليك هر كدام درمان خاص خود را دارند. به مبتلايان به اسيدوز هيپركلورميك ممكن است بي كربنات سديم داده شود. اسيدوز ناشي از نارسايي كليه با سديم سيترات قابل درمان است. افراد ديابتي مبتلا به كتواسيدوز مايعات IV و انسولين را براي تعادل در pH آنها دريافت مي كنند. درمان اسيدوز لاكتيك بسته به علت ممكن است شامل مكمل هاي بي كربنات ، مايعات IV ، اكسيژن يا آنتي بيوتيك ها و آب قليايي باشد.

عوارض اسيدوز

بدون درمان سريع ، اسيدوز ممكن است به عوارض بهداشتي زير منجر شود:
1.  سنگ كليه
2.  مشكلات مزمن كليه
3.  نارسايي كليه
4.  بيماري استخوان
5.  رشد تاخيري

پيشگيري از اسيدوز

شما به طور كامل نمي توانيد از اسيدوز جلوگيري كنيد. با اين حال ، مواردي وجود دارد كه مي توانيد براي كاهش ريسك خود انجام دهيد.
براي كاهش خطر اسيدوز تنفسي مي توانيد موارد زير را انجام دهيد:

آرام بخش را طبق تجويز مصرف كنيد و هرگز آنها را با الكل مخلوط نكنيد.

سيگار نكشيد. سيگار كشيدن مي تواند به ريه هاي شما آسيب برساند و تنفس را كمتر موثر كند.

وزن سالم خود را حفظ كنيد. چاقي مي تواند تنفس را براي شما سخت تر كند.

براي كاهش خطر اسيدوز متابوليك مي توانيد موارد زير را انجام دهيد:

هيدراته بمانيد. مقدار زيادي آب و مايعات قليايي ديگر بنوشيد.

كنترل ديابت خود را حفظ كنيد. اگر ميزان قند خون خود را به خوبي مديريت كنيد ، مي توانيد از كتواسيدوز جلوگيري كنيد. نوشيدن الكل را متوقف كنيد.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۰۱:۲۰

خواص ويژه چاي عناب در طب سنتي : ميوه عناب كه با نام زيزيفوس ناميده مي شود، يك ميوه گردويي مشابه با خرما و انجير است. اين ميوه ها ،غني از كربوهيدرات ها هستند و همينطور مقادير زيادي از ويتامين ها و مواد معدني را دارا ميباشند. در ۱۰۰ گرم عناب خشك شده، در مجموع ۳۵۰ كالري وجود دارد عناب خشك شده حاوي ۸۴ گرم كربوهيدرات، ۷٫۳ گرم پروتئين، ۴ گرم فيبر رژيمي و ۱٫۲ گرم چربي است ؛ اين ميوه ،حاوي حدود ۳۰۰ ميلي گرم ويتامين C, و ۱۲۵ ميلي گرم ويتامين A و ۲٫۸ ميلي گرم نياسين، ۰٫۲ ميلي گرم ريبوفلاوين، ۰٫۱ ميلي گرم تيامين، ۱۰۵۰ ميلي گرم پتاسيم ، ۱۶۸ ميلي گرم فسفر، ۱۳۰ ميلي گرم كلسيم، ۱۲ ميلي گرم سديم و ۳٫۵ ميلي گرم آهن است. عناب خشك ،همچنين حاوي طيف گسترده اي از مواد شيميايي غني از آنتي اكسيدان، از جمله ساپونين ها و فلاونوئيدها است.

خواص ويژه چاي عناب در طب سنتي

استفاده از عناب خشك در طب سنتي براي درمان آلرژي ها، اضطراب، افسردگي، اسهال، خشكي پوست بدن ، خستگي، فشار خون بالا، بي خوابي، عرق شبانه، درد، تنگي نفس، و استرس مورد استفاده قرار ميگيرد.

مزاياي چاي عناب در طب سنتي

ميوه ها كه براي تهيه چاي استفاده مي شوند، شامل برخي از فنل ها، فلاونوئيدها و ويتامين C مي باشند. اين مواد مغذي، آنتي اكسيدان هايي هستند، كه سلول ها را در مقابل راديكال هاي آزاد محافظت مي كنند. كه سبب آسيب مي شوند و ممكن است ، داراي بخشي از مسموميت هاي پيري و همچنين بيماري هاي مزمن ، مانند: بيماري قلبي و سرطان باشد.

طرز تهيه چاي عناب در طب سنتي

چاي عناب بسيار موثر براي بدن و دوري از سرطان باشد . عناب ميوه اي شيرين و خوش طعم هست. عناب را «خرماي قرمز» و «خرماي چيني» نيز مي نامند. عناب از نظر طب سنتي ايران طبيعت معتدل دارد و به عقيده ابوعلي سينا كمي سرد مي باشد.

عناب را شسته و خيس كنيد. سپس هسته آن را بيرون آورده ميوه عناب راه خرد كرده و داخل يك قوري ريخته و آب با دماي ۸۰ درجه سانتيگراد به آن اضافه كنيد و اجازه دهيد كه به مدت ۱۵ دقيقه دم بكشد. به علت شيرين بودن دانه هاي عناب نيازي به شيرين كردن نمي باشد و در صورت تمايل ميتوانيد چند قطره آب ليمو ترش به چاي عناب اضافه كنيد.

 

خواص ويژه چاي عناب در طب سنتي

براي رفع استرس و اضطراب خوب هست. به علت دارا بودن آنتي اكسيدان ها، روند پيري پوست را كاهش مي ‌دهد. به علت داشتن لعاب چندان، نرم كننده سينه و ملين هست.

كاهش دهنده فشار خون است. عناب كمك به هضم غذا مي ‌كند و تصفيه كننده خون هست. گرفتگي صدا را برطرف ميكند و موجب تقويت دستگاه گوارشي ميشود.

عصاره عناب مهاركننده سلول هاي سرطان خون هست زيرا به علت داشتن ويتامين C و آنتي اكسيدان، مانع از رشد و حركت راديكال هاي آزاد و در نتيجه كمك به بازرسي و رشد تومور و سلول هاي سرطاني هست.

موارد منع مصرف چاي عناب در طب سنتي :

افرادي كه از نفخ بيش از حد، انگل هاي روده اي و خلط بيش از حد رنج مي‌ برند، بهتر هست گذشته از مصرف عناب با دكترطب سنتي مشورت كنند. مصرف عناب براي زنان  باردار بايد با آگاهي دكتر انجام شود. مصرف چندان چاي عناب براي افرادي كه دچار غلظت خون مي باشند پيشنهاد نميشود.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۵۵:۳۷

RS7 اسپرت‌بك با بهره‌گيري از قدرت خارق‌العاده‌، تنها در ۳.۶ ثانيه از حالت سكون به سرعت ۱۰۰ كيلومتربرساعت مي‌رسد و بيشينه‌ي سرعت به‌صورت الكترونيكي در ۲۵۰ كيلومتربرساعت محدود شده است. با استفاده از بسته‌‌هاي سفارشي دايناميك و دايناميك پلاس، بيشينه سرعت به ترتيب به ۲۸۰ و ۳۰۵ كيلومتربرساعت افزايش مي‌يابد. همانند مدل RS6 آوانت، آئودي RS7 اسپرت‌بك نيز از سيستم تعليق بادي بهره مي‌برد.

RS7 اسپرت‌بك در حالت عادي، ۲۰ ميلي متر ارتفاع كمتر نسبت به مدل استاندارد A7 دارد. با وجود اين در سرعت ۱۲۰ كيلومتربرساعت، جهت سهولت جريان يافتن باد در زير خودرو، ارتفاع به ميزان ۱۰ ميلي‌متر كاهش مي‌يابد. حالت افزايش ارتفاع تعليق نيز در شرايط خاص، ارتفاع خودرو را ۲۰ ميلي متر افزايش مي‌دهد تا در مسيرهاي شيب‌دار، آسيبي به دماغه و زيربندي خودرو وارد نشود.

آئودي RS7 اسپرت‌بك با بهره‌گيري از سيستم تعليق RS اسپرت و كنترل ديناميك سواري، چابك‌تر مي‌شود. تنظيمات پيشرفته‌ي اين سيستم تعليق، به‌لطف ضربه‌گيرهاي جديد به‌همراه سوپاپ‌هاي يكپارچه و حالت‌هاي رانندگي RS1 و RS2، ميزان تكان بدنه را كاهش مي‌دهد؛ اما قدرت و چابكي پس از ظاهر و طراحي چشم‌نواز بدنه، دومين عنصر مهم RS7 اسپرت‌بك محسوب مي‌شود.

 در قسمت جلو، از جلوپنجره‌ي ۶ ضلعي بزرگ تيره‌رنگ مورد استفاده در ساير خودروهاي RS آئودي بهره گرفته شده است. در قسمت‌هاي كناري سپر نيز دو ورودي هواي بزرگ مثلثي شكل قرار گرفته‌اند و يك ورودي كوچك بالاي جلوپنجره قرار گرفته تا هواي بيشتري را به زير كاپوت منتقل كند. خودرو در حالت استاندارد از رينگ‌هاي ۱۰ پره‌ي ۲۱ اينچي با لاستيك‌هاي ۲۷۵/۳۵ بهره مي‌برد؛ اما خريداران مي‌توانند رينگ‌هاي ۲۲ اينچي با لاستيك‌هاي ۲۸۵/۳۰ و حتي ترمز كربن سراميكي با ۳۴ كيلوگرم وزن كمتر نسب به نمونه‌ي فولادي را به‌صورت سفارشي انتخاب كنند.

در قسمت داخلي، RS7 اسپرت‌بك از سيستم اطلاعات و سرگرمي MMI آئودي و دو نمايشگر بزرگش بهره مي‌برد. قسمت‌هاي مختلف كابين، با نشان RS و چرم با كيفيت ناپا مزين شده است. فرمان با راحي مسطح بخش پاييني و صندلي‌هاي مخصوص با پوشش چرم تيره نيز به‌صورت انحصاري براي RS7 طراحي شده است. آئودي RS7 اسپرت‌بك در ۱۳ رنگ مختلف عرضه مي‌شود كه دو رنگ خاكستري ناردو و مشكي سبرينگ، رنگ‌هاي مخصوص RS تلقي مي‌شوند.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۵۰:۴۵

فيلتر هواي استاندارد چه ويژگي هاي دارد : شايد اين سوال در ذهن تان پيش آمده باشد كه ويژگي هاي يك فيلتر هواي استاندارد چيست و چه فاكتور هايي مي بايست در ساخت و توليد يك فيلتر هوا رعايت گردد تا فيلتري مناسب براي كاركرد موتور داشته باشيم.براي پي بردن به اين مهم ابتدا مي بايست بدانيم كه فيلتر هاي هوا از چه اجزائي تشكيل شده است.در خودرو هاي مختلف فيلتر هواي متفاوتي با اجزا و مواد مختلف بسته به نوع و شرايط كاركرد موتور طراحي و ساخته شده است.

فيلتر هواي استاندارد چه ويژگي هاي دارد؟

مواد اصلي تشكيل دهنده فيلترهاي هوا شامل كاغذ، نمد، فلز، واشر لاستيكي و مواد پلي اورتان مي باشد، بنابراين اولين شرط يك فيلتر استاندارد استفاده از مواد مرغوب و با كيفيت است.

شرط بعدي به كار بردن مقدار كافي مواد در توليد فيلتر هوا مي باشد مثلا وزن مواد مصرفي از حد مجاز كمتر نباشد.

فيلتر هاي هواي مناسب و استاندارد از كاغذ چين خورده كافي، فلز با قطر مناسب و درصد بالاي مواد پلي اوتان مي بايست برخوردار باشند.

شرط سوم نظارت دقيق بر توليد و بسته بودن كليه درزهاي كاغذ به طوري كه هوا فقط از محل معين وارد و خارج شود و نيز عدم وجود حباب در مواد پلي اورتان مي باشد كه اين امر به فيلتر ها ظاهري زيبا مي بخشد.فيلتر هاي هوايي را خريداري كنيد كه داراي نشان استاندارد باشد.

بررسي فيلتر هواقبل از نصب!

فيلتر هوا را قبل از نصب بررسي نماييد تا از كيفيت آن اطمينان حاصل نماييد. معمولا فيلتر هاي هواي با كيفيت در جعبه هاي مناسب و داراي برند مي باشند.

از خريد فيلتر هاي فله اي اكيدا خودداري نماييد زيرا در كارگاه هاي خارج از چهارچوب استاندارد توليد شده اند و يا فيلتر هاي معيوب و ضايعاتي مي باشند.
شركت سام صنعت قومس بهره برداري با هدف خدمت رساني به صاحبان صنايع،كارخانجات،آماده ارائه مشاوره خدمات فني و مهندسي در زمينه ي طراحي،ساخت،تامين مواد،نصب و راه اندازي، توليد فيلترهوا،نگهداري و تعميرات پروژه‌هاي صنعتي مي باشد.

روش تميز كردن و استفاده بيشتر از فيلتر هوا خودرو

با ضربه زدن به فيلتر هوا بر روي يك سطح صاف و يا با استفاده از مكنده مي توان اندكي عمر آن را تمديد كردو با كاهش رسوبات قسمت هاي گرفته شده، تا حدي منافذ آن قسمت ها را باز نمود.

انجام اين كارها رسوبات سطحي را برطرف مي كند ولي براي جداسازي ذراتي كه با بافت فيلتر تركيب شده اند،سودي ندارد و بهتر است كه با تعويض به موقع فيلتر هواي خودرو (زمان تعويض فيلتر هوا)عمر موتور را افزايش داد.هرگز فيلتر كاغذي خشك را نشوييد، زيرا اين كار سبب خرابي فيلتر مي شود.

فيلتر هواي استاندارد چه ويژگي هاي دارد

مزاياي فيلتر هوا تميز و نو

فيلتر هواي استاندارد چه ويژگي هاي دارد : فيلتر هوا تميز باعث مصرف سوخت كمتر، شتاب بهتر، افزايش عمر موتور و بهبود عملكرد كلي موتور مي‌شود. فيلتر هواي تميز نه تنها باعث ورود هواي تميز به موتور مي‌شود، بلكه مانع از ورود آلودگي به موتور شده كه جلوگيري از آسيب رسيدن به آن را در پي دارد. با كثيف شدن فيلتر هوا ،حجم هواي ورودي به موتور كاهش مي‌يابد، كه نتيجه آن، عدم امكان كاركرد مناسب موتور بوده كه مشكلات فراواني را براي صاحب خودرو به همراه دارد.

شركت توليد فيلتر هوا

شركت سام صنعت قومس بهره برداري با هدف خدمت رساني به صاحبان صنايع،كارخانجات،آماده ارائه مشاوره خدمات فني و مهندسي در زمينه ي طراحي، ساخت، تامين مواد، نصب و راه اندازي،فيلترهوا، نگهداري و تعميرات پروژه‌هاي صنعتي مي باشد.

 آيا فيلتر هواباعث مصرف سوخت مي شود؟

بدليل بالا رفتن راندمان موتور و احتراق كامل تر امكان استفاده مناسب از سوخت فراهم مي شود و در واقع موتور در دور پايين تر با باز شدن كمتر دريچه گاز،بنزين يا گازوييل به قدرت موتور مورد نظر مي رسد.در صورت رانندگي در شرايط مطلوب بطور متوسط ۳۰% كاهش مصرف سوخت اندازه گيري شده است.

كاربرد فيلتر هوا در خودروها

فيلتري كه براي تصفيه هوا در خودروها استفاده مي‌شود انواع مختلفي دارد.در توليد فيلترهاي هوا از كاغذ و فلز يا كاغذ و مواد pu استفاده مي‌شود. همچنين در برخي از فيلترهاي هوا به جاي كاغذ از نمد استفاده مي گردد. اين فيلترها مي‌توانند ذرات تا ۲۰ ميكرون را از هوا جداسازي كنند.

نقش هوا دهي بالا در كاركرد موتور خودرو

فيلتر هواي استاندارد چه ويژگي هاي دارد : هوادهي بالا به معني مقاومت كمتر فيلتر هوا در برابر جريان عبوري از فيلتر و ورودي به موتور مي باشد. اين بدين معناست كه موتور نيروي كمتري براي مكش هوا به داخل خود به كار مي برد و در واقع اتلاف نيرو كم مي شود.

همچنين امكان رسيدن هواي كافي بنا به مقدار مورد نياز موتور ،به معني اكسيژن بيشتر براي احتراق سوخت در موتور مي باشد و اين به معني بالا رفتن راندمان موتور و افزايش قدرت خروجي آن مي باشد.

زمان مناسب براي تعويض فيلتر هوا

بازه زماني تعويض فيلتر هواي خودرو به عواملي مانند اينكه خودرو در چه محيط‌هايي كار كرده است و چند كيلومتر كار كرده و در چه محيط‌هايي پارك بوده است بستگي دارد.

بنابراين زمان تعويض فيلتر هوا در خودرو با توجه به اين شرايط متفاوت است و حداقل هر يك سال بايد فيلتر هواي خودرو تعويض شود تا به بيشترين عملكرد و بيشترين كاركرد خودرو دست يافت. فيلتر هواي خودروهايي كه در مناطق پر گرد و خاك كار مي‌كنند بايد سريع‌تر تعويض شوند و به طور كلي هر چند ماه يك بار بايد فيلتر هواي خودرو چك شود و در صورت نياز تعويض شود.​

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۴۳:۲۹

راه اندازي فست فود در مراكز خريد : اگر در اين فكر هستيد كه رستوران خود را در يك مركز خريد احداث نمائيد، بايد كارهاي ديگري هم انجام دهيد؛ از مركز خريد مورد نظرتان بازديد نموده و ببينيد در حال حاضر چه فروشگاه هايي در آنجا وجود دارند و چه مغازه هاي جديدي قرار است احداث شوند آيا از نظر اقتصادي راه اندازي فست فود در مكان مورد نظر مقرون به صرفه مي باشد آيا بازار هدف دارد؟ پس از پاسخ اقدام به راه اندازي فست فود در مركز خريد نماييد.

راه اندازي فست فود درمركز خريد

راه اندازي فست فود درمركز خريد : باعث ايجاد كسب و كار پر رونقي مي شود. مراكز خريد بزرگ همواره يك گزينه مناسب براي صاحبان فست فود و رستوران ها به شمار مي‌آيند. زيرا ميزان رفت و آمد مردم به آنها مي تواند تضمين كننده مشتري و سودآوري رستوران باشد.

راه اندازي فست فود يا فودكورت در يك مركز خريد

اگر شما به فكر راه اندازي فست فود يا فودكورت در يك مركز خريد مي باشيد،موارد زير را مورد بررسي قرار دهيد:

 • متر مربع. راجع به متراژ مغازه هايي كه مي توانيد اجاره نمائيد و هم چنين نرخ قيمت آنها تحقيق كنيد.
 • موقعيت مكاني فروشگاه هاي بزرگ را تعيين كنيد. مانند كاري كه براي فروشگاههاي پياده رويي انجام مي داديد، در مركز خريدهاي بزرگ هم سعي كنيد مكان فروشگاههاي بزرگتر، مانند فروشگاههاي زنجيره اي را پيدا نمائيد. داشتن يك مغازه در نزديكي چنين فروشگاههايي سود زيادي براي شما به همراه دارد.
 • از راهروهاي بن بست دوري كنيد. معمولا مشتري ها تمايل ندارند
 •  به فروشگاههايي بروند كه در انتهاي راهرو قرار دارند.
 • امروزه بسياري از مراكز خريد داراي قسمت فود كورت هستند (فضايي كه در آنجا انواع و اقسام غذاهايي كه سريع آماده مي شوند، سرو مي گردد و داراي ميز وصندلي هايي براي نشستن عموم است). سعي كنيد رستوران خود را در يكي از اين مناطق احداث نمائيد. توجه داشته باشيد اين كار ممكن است باعث ايجاد محدوديت هايي در كارتان شود. محيط كاري فود كورت ها معمولا كوچك مي باشد و در نتيجه به علت محدوديت فضايي و كمبود تجهيزات غالبا افراد مجبور مي شوند كه ليست غذاهاي خود را كمتر كنند و طبيعتا اين مسئله روي مقدار فروش و سودتان تأثير مي گذارد.

داشتن اطلاعات كامل پيرامون شرايط داشتن غرفه فست فود در يك مركز خريد

 • طراحي داخلي مركز خريد
 • راهنماي قراردادها
 • نقشه تأمين برق ساختمان
 • اطلاعات اطفاي حريق ساختمان
 • مجوزهاي ساختمان
 • قوانين اداره بهداشت
 • مجوزهاي كاري
 • نحوه تخليه زباله
 • خطوط ارتباطي
 • امنيت

شرايط اجاره در مزكز خريد را بررسي كنيد

درمورد مقدار و شرايط اجاره با مسئول مركز خريد گفتگو كنيد.علاوه بر اجاره، مسئول مركز خريد ممكن است خواهان درصدي از درآمد يا سود شما باشد.همچنين ممكن است ناچار باشيد هزينه‌هايي براي سيستم امنيتي و ساير خدمات بپردازيد.داشتن قرارداد با مدت زمان طولاني‌تر اين شانس را به رستوران يا فست فود شما ميدهد كه در ميان مشتريان بهتر شناخته شويد.ولي در عين حال ممكن است مبلغ قرارداد اجاره بيشتر باشد.

افتتاحيه بزرگ براي فست فود

خود را براي يك افتتاح بزرگ آماده نماييد. در روز افتتاحيه، مشتريان به فست فود يا رستوران شما مي‌آيند تا غذاها و نوشيدني‌ها و ساير غذاهايي كه شما ارائه مي دهيد را امتحان كنند و حال و هواي رستوران شما را تجربه نمايند.

انتخاب منو و غذاهاي فست فود

يك رستوران مي تواند انواع غذاها اعم از غذاهاي دريايي، غذا هاي ملل، غذاهاي سنتي، فست و فود ها  ارائه نمايد با اين حال از آنجا كه شما تصميم خود را براي راه اندازي يك فست فود گرفته ايد تقريبا غذاهاي منو شما معلوم است.

منوي متفاوت در فست فود

با اين حال رستوران هاي فست فود نيز منو هاي متفاوتي دارند. به عنوان مثال برخي از فست فود هاي كوچك تنها به فروش فلافل مي پردازند و يا برخي از آنها به فروش پيتزا يا ساندويچ هاي سرد مي پردازند. هر كدام را كه انتخاب مي كنيد اين را در ذهن داشته باشيد كه بايد يك غذاي با كيفيت ارائه نماييد، در غير اين صورت مشتري براي بار دوم به شما مراجعه نخواهد كرد و در آخر امكان ورشكستي وجود دارد. حتما در انتخاب منو منطقه و ذائقه مردم آنجا را در نظر بگيريد. غذا هايي را انتخاب كنيد كه بسيار سريع پخت شود و از طرفي ديگر تهويه مناسبي براي طبخ غذا داشته باشيد.

فست فود شاپ

شركت فست فود شاپ  همراه شما عزيزان از صفر تا صد راه اندازي فست فود در مركز خريد خواهد بود لطفا براي مشاوره و راه اندازي و همچنين داشتن اطلاعات راه اندازي فست فود با ما در ارتباط باشيد

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ