کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
http://thesispublication.com/
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۰۰:۳۲

آشنايي با سبك دكوراسيون شيكر : شيكر يكي از قديمي ترين سبك هاي دكوراسيون و معماري است . پژوهشگران سابقه تاريخي اين سبك را 150 سال برآورد مي كنند . با گذشت زمان و آمدن سبك هاي دكوراسيون معماري، اما همچنان سبك شيكر داراي علاقه مندان بسياري در سراسر جهان است . پايگذاري اين سبك بر مبناي يكي از فرق مذهبي بود و خاستگاه آن را انگلستان مي دانند. اما چرا اين سبك از معماري كه به دهه 1700 ميلادي بر مي گردد، همچنان از محبوبيت بالايي برخوردار است ؟ با ما همراه با شيد در آشنايي با سبك دكوراسيون شيكر .

نكته اصلي در سبك شيكر استفاده از وسايل كاربردي است . اين سبك از قرار داردن وسايل اضافه و دكوري غير مرتبط دوري ميكرد . در سبك شيكر بيشتر از عناصر طبيعي براي ساخت لوازم استفاده مي شد . مانند چوب ، پشم ، نخ و ابريشم.

ديوار ها در سبك شيكر كاملا خالي است و تقريبا به ندرت قاب عكسي روي آن ملاحظه مي كنيد.

نقش اثاثيه در سبك شيكر

مبلمان و اثاثيه سبك شيكر عناصر كليدي در فلسفه شيكر محسوب ميشود. از يك ميز مربعي يا مستطيلي با صندلي هاي خاص اين سبك در آشپزخانه استفاده كنيد. همچنين يك صندلي گهواره اي چوبي براي اتاق مناسب است. كمد لباس ، ميز پا تختي و قفسه  و دراور بايد از چوب طبيعي و سبك خاص اين سبك باشد.

آشپزخانه در سبك شيكر

در آشپزخانه تنها اقلامي را كه روزانه از آن استفاده ميكنيد روي كانتر نگه داريد. وسايلي مثل توستر و قهوه ساز بايد خارج از ديد نگهداري شوند.

چه رنگ هايي در سبك شيكر بيشتر خودنمايي مي كند ؟

رنگها در سبك شيكر غني و تيره هستند. قرمز ياقوتي، سبز جنگلي يا آبي با الگوهاي سنگين داماسك در اين سبك غالب است. سبز و آبي طاووسي، قرمز- ارغواني روشن، بنفش و صورتي خام ديگر رنگهاي استفاده شده در اين سبك هستند. پارچه هاي اين سبك الگوهاي فراواني دارد. مخمل و داماسك انتخاب زمستاني و كتان و چيت انتخاب تابستاني محسوب ميشد. در سبك شيكر رنگ سفيد ديوارها و سقف در كنار تن چوب كف و اثاثيه قرار دارد.

طراحي و اجراي انواع دكوراسيون داخلي در اسپرلوس دكور

طراحي ، اجرا و ساخت كتابخانه ، تي وي ست ، ميز ناهارخوري ، ميز جلو مبلي ، كافي تيبل و ... ، در اسپرلوس دكور.
همچنين مي توانيد مدل هاي مورد نظر خود را در فروشگاه هاي ما سفارش دهيد، و با توجه به نياز شما در ابعاد و اندازه و جنس هاي مختلف ساخته ميشود
يكي از ويژگي هاي اسپرلوس دكور اين است كه مي توانيد طرح ها را با رنگ بندي مختلف و همچنين در سايز و ابعاد اختصاصي خودتان سفارش دهيد.
شماره تماس جهت ثبت سفارش ساخت و خريد :

۰۹۱۹۵۴۱۰۸۰۰
۰۲۱۲۶۲۹۲۸۵۴
۰۲۱۲۶۲۹۲۸۳۲
۰۲۱۲۲۴۷۳۱۴۹

مجموعه اسپرلوس دكور با سالها تجربه در طراحي و ساخت دكوراسيون داخلي و خارجي و ساخت انواع لوازم چوبي و فلزي مي تواند بهترين طرح ها را با بهترين كيفيت براي شما اجرا كند. براي سفارش و ساخت محصولاتي كه در سايت مي بينيد، با ما تماس بگيريد.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۵۳:۰۱

جذابيت نقاشي سياه قلم : سياه قلم به شكل خاص با استفاده از زغال يا مداد زغالي در كشيدن طرح و خصوصا طراحي چهره گفته مي شود. در قديم از تركيب زغال با پودر كربنات كلسيم موسوم به پودر مل با استفاده از قلم مو بر روي بوم جهت طراحي استفاده مي كردند . اين شيوه از طراحي در بين شاگردان كمال الملك رواج داشته كه امروزه نيز طرفداران بسياري دارد .

جذابيت نقاشي سياه قلم

در طراحي سياه قلم هنرجو با طيف رنگ هاي خاكستري و مشكي سرو كار دارد و از ابتدا كار درگير رنگ سازي هاي بي شمار نقاشي رنگ و روغن نخواهد شد.اين باعث مي شود هنرجو همه ي تمركز خود را روي سايه روشن خطوط و تركيب بندي كار بگذارد و به اين شكل با اين تمركز به راحتي يك نقاشي زيبا را خلق خواهد كرد.

ابزار طراحي سياه قلم

 • مداد طراحي
 • ذغال
 • پاك كن اتودي
 • محو كن
 • قلمو
 • كاغذ طراحي
 • كف دريا

 روش هاي انتقال طرح سياه قلم به مقوا

روش دستگاه پروژكتور

در اين روش ، عكس مدل اصلي را مقابل نور لامپ دستگاه قرار دهيد بازتابش اين نور، طرح را بر روي زمينه اصلي منعكس مي‌كند. سپس،  ، مي‌توانيد خطوط اصلي كار را رسم كنيد. بعد از رسم خطوط اصلي طرح،  مي‌توانيد اقدام به سايه زني و رنگ آميزي كنيد

روش ميز نوري

براي استفاده از اين روش ابتدا طرح اصلي را با كمك چسب كاغذي بر روي ميز نوري فيكس كنيد،بعد كاغذ زمينه اصلي كار را بر روي آن قرار دهيد. به اين ترتيب نوري كه توسط لامپ به طرح زيرين تابيده مي‌شود، انعكاس خطوط طرح را بر روي زمينه اصلي كار منعكس مي كند و  مي‌توانيد آن خطوط را به‌ راحتي رسم كنيد. و سپس با برداشتن آن طرح زيرين، طرح اصلي را كامل كنيد.

تكنيك هاي طراحي

 1. ساييدن
 2. محو كردن و ايجاد سايه روشن در نقاشي
 3. ايجاد هاشور در نقاشي با زغال
 4. استفاده از پاك كن براي پاك كن زني

قبول سفارش طراحي چهره

سركار خانم آزاده حاجي علي اكبري در زمينه طراحي با سياه قلم فعاليت مي كنند و علاقه مندان مي توانند براي ثبت سفارش خود در ابعاد استاندارد و اطلاع دقيق از هزينه هاي آن از طريق تلگرام با ايشان ارتباط داشته باشند.

             شماره تلگرام:۰۹۱۱۷۹۴۸۱۷۷

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۴۷:۵۳

آشنايي با شيمي يازدهم تجربي : اين درس در دورۀ دوم متوسطه براي رشته‌هاي علوم تجربي و رياضي و فيزيك به‌طور مشترك به ميزان سه ساعت در پايۀ دهم، سه ساعت در پايۀ يازدهم و چهار ساعت در پايۀ دوازدهم ارائه مي‌شود. شايان گفتن است درسي با عنوان «آزمايشگاه علوم» نيز براي رشته‌هاي علوم تجربي و رياضي و فيزيك در نظر گرفته‌شده است كه در پايۀ دهم دو ساعت و در پايۀ يازدهم يك ساعت خواهد بود.درس شيمي يكي از درس‌هاي يادگيري است كه به بررسي ساختار، رفتار و تغيير مواد مي‌پردازد

به دنبال كتاب شيمي 1، اين كتاب در دورۀ دوم متوسطه براي پايۀ يازدهم تأليف و چاپ شده است. در شيمي 1 با پيدايش عنصرها و رفتار آن‌ها، هوا كره و اجزاي سازنده و در پايان با اهميت و نقش كليدي آب در زندگي آشنا شديد. ازآنجاكه هوا و آب دو نياز حياتي براي زندگي و ادامۀ آن هستند مي‌توان پس از اين دو، برداشت از منابع زميني براي تهيۀ غذا و پوشاك را براي زندگي ضروري دانست. در اين راستا كتاب پيش رو در سه فصل با عنوان‌هاي قدر هداياي زميني را بدانيم، در پي غذاي سالم و پوشاك نيازي پايان‌ناپذير تأليف شده است. هر فصل با رويكرد زمينه محور به رشته تحرير درآمده و دانش شيمي بر اساس نيازها، تجربيات و رويدادهاي زندگي آموزش داده مي‌شود

دوره تحصيلي

دوره دوم آموزش متوسطه› متوسطه نظري› علوم تجربي› پايه يازدهم

نام كتاب: شيمي (2) - پايۀ يازدهم دورۀ دوم متوسطه

پديدآورنده: سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي

مديريت برنامه‌ريزي درسي و تأليف: دفتر تأليف كتاب‌هاي درسي عمومي و متوسطه نظري

مديريت آماده‌سازي هنري: اداره‌ي كل نظارت بر نشر و توزيع مواد آموزشي

چگونه شيمي كنكور را صد در صد صد بزنيم؟

فيزيك از دروس مهم در رشته تجربي است . با مروري بر سوالات آزمون هاي سراسري سال هاي گذشته خواهيد ديدي كه نمونه سوالات مطرح شده از شيمي يازدهم تجربي بسيار زياد هستند. بنابراين در مطالعه در اين درس اصلا كوتاهي نكنيد

اگر در خواندن فيزيك و نحوه تست زدن آن مشكل داريد حتما دي وي دي هاي شيمي را از سايت اصلي ونوس دانلود كنيد.

تجربه نشان داده است كساني كه از دي وي دي شيمي ونوس به عنوان تست و يادگيري استفاده كرده اند نتايج بهتري را در كنكور كسب نموده اند.

اساتيد كه در زمينه تهيه اين دي وي دي ها موسسه كنكور ونوس را همراهي نموده اند جزء اساتيد برتر كشور محسوب مي شوند ، شما مي تواند رزومه استاد رادمان مهر را در قسمت اساتيد ونوس مطالعه نماييد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۴۳:۳۵

 بررسي صادرات زعفران در ايران : با توجه به آنچه ارائه شد مشخص مي شود كه قيمت به عنوان يك عنصر مهم در بازار و تحولات پيش آمده در مورد آن در بازار زعفران با عنايت به مختصات توليد و تجارت آن در جهان، فرصت مناسبي را در بخش كشاورزي و بازرگاني براي كشور فراهم كرده كه در صورت آگاهي به آن و بهره برداري از ظرفيت هاي ايجاد شده، ضمن رفع مشكلات موجود، ساختار توليدي و تجاري زعفران را در جهت ارزش افزايي آن براي كشور اصلاح نمود. در ايران معمولا زعفران خشك شده به صورت فله در داخل كيسه هاي نايلوني با گوني و در نهايت درون كارتن هاي مقوايي بدون توجه به نكات بهداشتي و تأثير عوامل خارجي به فروش مي رسد.

حمل و نقل زعفران معمولا با انواع خودروهاي عمومي و خصوصي صورت مي گيرد، و با توجه به حجم محصول نسبت به قيمت اندك است؛ وسايل نقليه خاصي براي انتقال آن وجود ندارد. معمولا درصد كمي از توليد كنندگان محصول خود را به صورت سلف به فروش مي رسانند. توليد كنندگان عموما محصول خود را به صورت يك جا يا به تدريج در طي سال به فروش مي رسانند. بيشترين فروش محصول در زمستان و كم ترين در تابستان صورت مي پذيرد.

 بررسي صادرات زعفران در ايران

در حال حاضر قسمت عمده زعفران خشك به عمده فروشان شهر و خريداران محلي توسط زعفران كاران فروخته مي شود؛ آن ها محصول زعفران را طبق سفارش قبلي به عمده فروشان مشهد و تهران و ساير شهرستان ها مي فروشند. خرده فروشان و عطاري هاي مشهد، تهران و ساير شهرستان ها هم زعفران را معمولا از سه منبع تهيه مي كنند: يا مستقيما از خرده فروشان مناطق توليد، يا از عمده فروشان مشهد و تهران و يا از شركت هاي بسته بندي، محصول زعفران را به صورت بسته بندي و استاندارد خريداري مي كنند. شركت هاي بسته بندي نيز زعفران را به صورت فله از عمده فروشان مشهد، تهران با ساير شهرستان ها به صورت فله به خارج از كشور افغانستان، پاكستان، هندوستان و ...) صادر مي كنند.

 اين در حالي است كه پس از استقرار نظام جمهوري اسلامي در ايران تشكل هاي زيادي اعم از تعاوني روستايي و اتحاديه ها به طور خاص جهت بهبود و توسعه نظام هاي توزيع و نظارت بر توليد، بسته بندي و صادرات زعفران تشكيل شده، ليكن هنوز هم مشكلات در اين رابطه وجود دارد؛ زيرا سازماندهي آنها بنحوي نبوده كه به تدريج و متناسب با وظايف گسترده اي كه براي آنان در ابتدا در نظر گرفته شده بود، بتوانند زيرساخت هاي لازم را از نظر قانوني، تشكيلاتي، و تجهيزاتي و در نتيجه تجربي براي بهبود و توسعه نظام بسته بندي و توزيع به دست آورند.

بررسي قيمت هاي صادراتي زعفران

قيمت هاي صادراتي زعفران توسط ايران با وجود افزايش توليد و صادرات آن در ۱۰ سال گذشته به حدود دو برابر، همواره روند صعودي داشته و از ۴۲۰ دلار معادل ۷۳۶۷۹۳ ريال به ازاي هر كيلوگرم در سال ۱۳۷۶ به ۵۳۵ دلار معادل ۴۸۶۸۹۲۲ ريال به ازاي هر كيلوگرم در سال ۱۳۸۵ رسيده و ۲۷ / ۵ درصد افزايش يافته است.

اين روند با توجه به جايگاه ايران در توليد جهاني زعفران مي تواند شاخص مناسبي براي ارزيابي از وضعيت فعلي و آينده بازار به لحاظ تقاضا و مصرف زعفران در جهان باشد و براي پاسخگويي و تأمين تقاضاي جهاني آن، توسعه ظرفيت هاي توليدي و فراوري و تجاري را ايجاب مي كند. لازم به ذكر است كه در اثر اتخاذ سياست قيمت توافقي قيمت زعفران صادراتي از سال ۸۵ شروع به افزايش كرد به طوري كه شاخص قيمت زعفران صادراتي از ۱۵۲ درصد در سال ۸۵ به ۶۲۴ در سال ۸۶ و ۱۱۲۳ در سال ۸۷ رسيد .

بررسي عملكرد توليد زعفران

امارات متحده عربي و اسپانيا حدود ۷۰درصد و كشورهاي عربستان صعودي، ايتاليا، هند، فرانسه، سوييس و سوئد در مجموع ۲۰ درصد زعفران ايران را به لحاظ ارزش خريداري كرده و ۱۰ درصد بقيه زعفران ايران به ۳۷ كشور ديگر صادر شده است . اسپانيا به عنوان وارد كننده اصلي زعفران ايران، در سال ۲۰۰۵ به ۷۰ كشور زعفران صادر كرده و ۸۰ درصد زعفران صادراتي اين كشور به لحاظ ارزش به ۱۱ كشور صادر شده است كه آمريكا و ايتاليا به عنوان بزرگترين مصرف كنندگان به ترتيب ۲۲ و ۱۲ درصد زعفران اسپانيا را خريداري كرده اند.

بررسي مشكلات صادرات زعفران

ايران سالانه با توليد حدود ۹۵ درصد زعفران جهان، از جايگاه متناسبي در تجارت آن برخوردار نيست و كشورهاي ثالث با خريد زعفران از ايران وصدور مجدد آن بخشي از ارزش افزوده آن را نصيب خود مي كنند؛ اين وضعيت نشانگر اين واقعيت است كه ايران به رغم برخورداري از جايگاه اول در توليد، در صادرات آن مشكل دارد. كه در صورت شناخت و اهتمام به حل آنها مي توان به كسب جايگاهي متناسب با توليد در تجارت آن، اميدوار بود.

 بهره وري در بخش كشاورزي در همه حوزه ها عموما پايين است و اين ناشي از اين است كه تركيب نيروي انساني شاغل در اين بخش غالبا بي سواد است و در نتيجه امكان به كار گيري هر گونه دانش فني نوين را در اين بخش با هدف افزايش توليد با چالش مواجه مي كند. بنابراين داشتن مشخصه هاي يك كشور در حال گذر ايجاب مي كند با مشكلاتي مواجه باشيم كما اينكه در تجارت وروابط في مابين با كشورهاي ديگر، اين كشورها رويكردشان پر كردن ظرفيت هاي خالي كشور مقابل و بهره برداري از نقاط ضعف آن هستند.

خريد زعفران اصل و با كيفيت

شايد براي شما هم پيش آمده باشد كه براي تهيه محصولات ارگانيك و طبيعي از جمله زعفران با مشكل مواجه شده باشيد و در اغلب موارد از خريدي كه انجام داده ايد راضي نبوده ايد. چيزي كه بايد بدانيد اين است كه يك برند معتبر با نام بابا گندم كه داراي نماد دو ستاره تجارت الكترونيكي در ايران است در زمينه فروش محصولات ارگانيك در حال فعاليت است و شما مي توانيد با اطمينان كامل محصولات ارگانيك خود را از آن خريداري نماييد.

اگر مي خواهيد زعفران اصل را خريداري نماييد اين اطمينان را به شما مي دهيم كه جايي غير از بابا گندم پيدا نخواهيد كرد. ما اين اطمينان را به شما مي دهيم كه تمامي محصولات ما اصل و طبيعي مي باشد. خريد عمده زعفران شامل خريد زعفران در مقادير كيلويي مي شود. جهت خريد كلي يا جزئي انواع زعفران با كيفيت خراسان ميتوانيد با ما در تماس باشيد .

قيمت زعفران چگونه تعيين مي شود؟

يكي از اولين سوالات در مورد قيمت زعفران اين است كه قيمت انواع زعفران چگونه تعيين مي شود. منظور از انواع زعفران، مدل هاي مختلف زعفران در بازار است. اين مدل ها شامل زعفران سرگل، زعفران دسته ، ريشه زعفران، پياز زعفران و گل زعفران است.

يكي از واحدهاي اصليِ وزن زعفران، مثقال است. هر مثقال وزني معادل 4.6 گرم دارد. معمولا در بازار زعفران مي پرسند كه قيمت زعفران مثقالي چند است؟ اگر شنيده باشيد، مي گويند كه زعفران طلاي سرخ است. ويژگي طلا هم اين است كه به دليل ارزش بالايش، قيمت متغيري دارد. قيمت زعفران هم به همين شكل است.

قيمت زعفران يك مثقال به موارد مختلفي بستگي دارد، از جمله: كيفيت زعفران، نوع زعفران، بسته بندي زعفران، شهر محل خريد زعفران و ... . قيمت خريد زعفران به صورت فله و يكجا با قيمت خريد زعفران يك مثقالي متفاوت است.شما عزيزان مي توانيد براي تهيه زعفران با كيفيت بالا و قيمت مناسب به فروشگاه اينترنتي بابا گندم سري بزنيد . قيمت عمده زعفران از قيمت فروش جزئي زعفران پايين تر است.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۳۸:۴۸

عمر تشك خوشخواب را افزايش دهيم : آيا مي دانيد چطور مي توان عمر تشك خوشخواب را افزايش داد؟ در پاسخ بايد گفت ،ما انسان ها اكثرا يك سوم ساعت از روز خود را در خواب به سر مي بريم و اين خواب چند ساعته خستگي روز كاري پر تنش و سخت را از تن و جان ما به در مي كند.  رفع اين خستگي به عواملي بستگي دارد، محل و جاي خواب راحت، محيط و فضاي آرام، از عوامل تاثيرگذار روي كيفيت خواب است. جهت راهنمايي خريد تشك با ما تماس بگيريد.

عمر تشك خوشخواب را افزايش دهيم

منظورمان از محل خواب تشك است كه روي آن دراز كشيده و بدن خسته خود را به آن مي سپاريم.

اين تشك بايد متناسب با بدن ما باشد. در غير اين صورت ممكن است نه تنها خوابي آرام و راحت به ما هديه نكند، بلكه باعث بروز برخي از مشكلات شود. پس به تشكي كه روي آن مي خوابيد به اندازه تخت خواب و نور اتاق خواب اهميت دهيد و در حفظ آن نيز بكوشيد.


عوارض استفاده از تشك نامناسب

تشك هاي تخت خواب چندين سال است كه جايگزين تشك هاي سنتي قديمي شده اند، تشك هايي كه امروزه توليد مي شوند باعث بروز مشكلاتي شده اند. علت اصلي بيماري هايي چون كمردرد ها ، باز شدن مهره هاي ستون فقرات ، كوفتگي بدن ، استفاده از تشك نامناسب يا اتمام عمر مفيد آن است .

تصوراتي غلط درباره تشك

تصوراتي غلط در اين باره وجود دارند كه طول عمر تشك ها بسيار طولاني است و به همين دليل هم احتياجي به مراقبت و نگهداري ندارند و مدت زمان زيادي مي توان از آن ها استفاده نمود.

اين باور نادرست باعث مي شود كه بسياري بدون تعويض تشك خود سال هاي زيادي از آن استفاده كنند و همين هم علت اصلي مشكلات عضلاني و بدخوابي هااست.

برخي هم بلعكس گمان مي كنند هر دو سه سال يكبار بايستي تشك خود را تعويض نمايند،تشك را در حالي كه هنوز كارايي دارد عوض كرده و هزينه ي اضافي بابت آن پرداخت مي كنند.

 

عمر مفيد يك تشك

در واقع طول عمر مفيد يك تشك به عواملي چون : جنس و كاربرد آن بستگي دارد .

 • عمر مفيد تشك طبي

تشك هاي طبي با كيفيت بالايي ساخته مي شوند به همين دليل هم دوام بالايي دارند ، طول عمر اين تشك ها به طور متوسط 8 سال مي باشد.

 • عمر مفيد تشك فنري

تشك هاي فنري در مقايسه با ديگر تشك ها طول عمر كمتري در حدود 4 تا 6 سال دارند ، دليل اين امر كيفيت پايين تر آن هاست.

عمر تشك خوش خواب چند سال است؟


به گفته كارشناسان، با ورود تشك هاي صنعتي به بازار مشكل كمردرد و دردهايي در ناحيه ستون فقرات نيز افزايش يافت؛ اما اين مشكلات قابل حل هستند. در هر حال تشك هاي خوش خواب  سال ها است جايگزين نمونه هاي سنتي شده اند.

 به همين دليل اين سوال در ذهن صاحبان اين تشك ها به وجود مي آيد كه چگونه مي توان اين تشك ها را جاودانه نمود و از فرسودگي آنها جلوگيري كرد؛ اين سوالي است كه نزد اكثر ما وجود دارد.


عمر تشك خوشخواب

برخي تصور مي كنند هر يكي دو سال يكبار بايد تشك خوش خواب را عوض نمود؟اما اينها باورهايي اشتباه هستند.حقيقت اين است كه طول عمر يك تشك بسته به جنس و نوع آن متغير مي باشد.

تشك هاي مخصوص كودك و سالمندان معمولا به دليل نوع كاربري خاصي كه دارند در حدود ۲ تا ۵ سال كاربري دارند كه البته اين ميزان به نوع استفاده و جنس آن بستگي دارد. تشك هاي فنري معمولا عمري حدود ۴ تا ۶ سال داشته و نمونه هاي طبي هم عمر مفيدي حدود ۸ سال دارند.

اما كارشناسان مي گويند، تشك خوش خواب را در صورت استفاده درست مي توان تا ده سال نگهداري نمود.

تميز كردن تشك خوشخواب

گرد خاك دشمن الياف و فنر هاي  تشك شماست و موجب خوردگي آنها خواهد شد. پس تشك خود را به طور منظم جاروبرقي بزنيد. علاوه بر اين  جارو زدن از ايجاد حساسيت پوستي تماس غبار با بدن جلوگيري نموده و از سلول هاي مرده پوست و هرگونه ذره و آلودگي كه در تشك رخنه كرده است شما را خلاص مي كند.

تشك خود را بچرخانيد

براي جلوگيري از ساييدگي ،آفتاب سوختگي و پارگي هر چند وقت يك بار آن را  بچرخانيد.سعي كنيد تشك را با دقت و لحاظ كردن برخي از نكات جابه جا كنيد. مثلا براي جابه جا كردن تشك بهتر است از پتو استفاده نموده و هرگز آن را روي زمين نكشيد يا هل ندهيد. هنگامي كه تشك را جابه جا مي كنيد مواظب باشيد رويه يا كاور تشك پاره نشود. جون ممكن است فنرهاي تشك از محل پارگي بيرون بزنند.


حتما از محافظ تشك استفاده كنيد

حتما براي تشك خود از محافظ تشك يا كاور استفاده كنيد. زيرا استفاده از اين محافظ ها از لكه شدن،آفتاب سوختگي و نفوذ گرد و غبار به لايه هاي زيرين تشك جلوگيري و به حفظ شكل آن كمك مي كند.

مي توانيد با شست و شوي كاور يا محافظ خيال خود را بابت تميزي تشك تا حدودي راحت نماييد.

روشهاي نگهداري از تشك خوشخواب

تمرين پرش كودكان روي تشك شما و يا حتي ايستادن روي تشك به گونه اي كه فشار زيادي به يك نقطه از آن وارد شود موجب آسيب ديدن فنر ها و فوم تشك مي شود.ضمن اين كه به دليل خاصيت فنري تشك ممكن است اين جست و خيز كودكانه روي تشك باعث بروز صدماتي به كودكان شود.

در خريد تشك به تناسب سايز تشك با تخت دقت كنيد

خريد يك تشك با عرض ۱۶۰ براي يك تخت با عرض ۱۸۰ يكي از اشتباهات رايج بسياري از خريداران كالاي خواب است.خريد تشك با اندازه غير استاندارد موجب مي شود كه تشك روي سطح تخت حركت كرده و محافظ ساييده شود.همچنين از زيبايي ست تخت شما نيز مي كاهد.

 


چگونه عمر تشك خوش خواب را افزايش دهيم؟

- خوش خواب را به طور منظم جاروبرقي بزنيد. اين كار موجب مي شود گرد و خاكي كه در فوم و لابه لاي فنرها رفته است خارج شود.

- همچنين جارو زدن از ايجاد آلرژي جلوگيري مي نمايد و از غبار، سلول هاي مرده پوست و هرگونه ذره و آلودگي و باگ كه در تشك رخنه كرده است شما را خلاص مي كند.

- البته دقت كنيد براي جارو كشيدن تشك خوش خواب بايد سري مخصوصي استفاده كرده و از سري جاروبرقي كه با آن فرش، پرده يا سراميك ها را جارو مي كشيد استفاده نكنيد.

- اگر تشك دونفره است هم با وارد آوردن ضربه هاي آرام مي توانيد به حفظ فرم آن كمك كنيد. البته سر و ته و چرخاندن تشك هاي دونفره نيز مقدور است. اما بهتر است اين كار را به تنهايي انجام ندهيد. زيرا تشك هاي دو نفره بسيار سنگين هستند.

- سعي كنيد تشك را با دقت و لحاظ كردن برخي از نكات جابه جا كنيد. مثلا براي جابه جا كردن تشك بهتر است از پتو استفاده كنيد و هرگز آن را روي زمين نكشيد يا هل ندهيد.


شست و شوي تشك چگونه باشد؟
- تشك خوش خواب را نشوييد و اگر ناچار به اين كار شديد حتما اين كار را با مشورت فروشنده يا كارشناس انجام دهيد.

- در زمان حمل تشك خوش خواب بهتر است تشك خوش خواب خود را در وضعيت مسطح قرار دهيد در غير اين صورت حتما تشك را به جايي تكيه دهيد.

- هر از چند گاهي تشك را بدون كاور و محافظ در معرض نور آفتاب قرار دهيد. اين كار موجب مي شود تشك شما ميكروب زدايي شود.

- در صورت ريختن مايعات روي تشك حتما محل موردنظر را با دستمال مرطوب تميز كرده و تشك را با سشوار خشك كنيد. خيس و مرطوب ماندن تشك نه تنها به سلامت آن اسيب مي زند، بلكه موجب مي شود تشك بوي نم بگيرد.

- از زيپ و دكمه هاي روي تشك و كاور محافظت كنيد و در صورت بروز ايراد براي اين قسمت ها به سرعت براي رفع عيب يا تعويض زيپ اقدام كنيد. زيرا شما را براي تعويض كاور و محافظ يا شست و شوي آن دچار دردسر مي كند.

خوشبوكننده روي تشك نزنيد

- سعي كنيد خوشبوكننده هاي شيميايي را زياد روي تشك نزنيد. زيرا ممكن است به تشك شما آسيب بزند. در ضمن برخي از اين خوشبوكننده ها ممكن است موجب بروز برخي از حساسيت ها براي شما شوند. زيرا در تماس مستقيم با بدن شما قرار مي گيرند.

تشك خوب چگونه بايد باشد؟

بهترين تشك براي خوابيدن، تشكي است كه از سطح تخت بالاتر بيايد و كم ارتفاع نباشد.

در تشك هاي معمولي بحث ارتفاع مهم نيست و اصلا ارتفاع تعريف شده اي براي آنها وجود ندارد، درحالي كه انواع مدل هاي طبي و خوش خواب موجود در بازار، داراي ارتفاع متنوع هستند.

محتويات تشك

محتويات تشك ها و نوع مواد تشكيل دهنده آنها در انواع مختلف اين محصول متفاوت است ،نمد، فنر، موكت، يونوليت و فوم از جمله مواد تشكيل دهنده تشك هاي خوش خواب هستند، درحالي كه تشك هاي معمولي فقط از فنر تشكيل شده اند يا ابر و مواد پركننده نظير پر و پشم در آنها وجود دارد. مهم ترين نكته در انتخاب تشك تختخواب، بررسي تاثير آن بر سلامت جسماني است.

براي اين كار انواع تشك هاي طبي موجود در بازار كه سطحي سفت و انعطاف ناپذير دارند، براي سلامت بدن و به خصوص جلوگيري از گودي كمر و فاصله بين مهره هاي آن بسيار مفيد هستند.

موضوع:
برچسب‌ها: جاروبرقي، ابسردكن، فرچه، سايبان،

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۳۳:۵۰

فايبر سمنت مقاوم در برابر آتش : خانه شما مهمترين دارايي شماست. بنابراين ، وقتي مي توان از آن در برابر مواردي مانند آتش سوزي محافظت كرد ، فقط به آلارم دود و بيمه خوب اكتفا نكنيد. در حالي كه برخي از آتش سوزي ها از فضاي داخلي خانه شما شروع مي شود ، برخي ديگر ممكن است در اثر جرقه هاي ناشي از آتش سوزي در مجاورت همسايه ، رعد و برق يا يك بي احتياط ، ايجاد شود. در اين موارد ، نماي شما اولين خط دفاعي شما در برابر احتراق است كه مي تواند به سرعت منزل شما و همه چيز موجود در آن را از محافظت كند. به همين دليل صاحب خانه هاي بيشتري براي محافظت از آتش در برابر اين احتمال خطرناك شروع به به ساخت خانه هاي مقاوم در مقابل آتش با استفاده از فايبر سمنت برد كردند.

چرا فايبر سمنت در مقابل آتش مقاوم است؟

راز ماندگاري فايبرسمنت نيز چيزي است كه باعث مقاومت در برابر آتش مي شود. ۹۰٪ پانل هاي فايبر سمنت از موادي ساخته شده اند كه نخواهند سوخت و به نماي فايبر سمنت برد درجه ۱ (A) در مقابل شعله آتش معروف هستند. بر خلاف نماي چوب ، نماي فايبر سمنت حتي در گرماي شديد نمي سوزند. بنابراين ، يك جرقه از آتش سوزي نماي فايبر سمنت شما را مشتعل نخواهد كرد .

خانه هايي با روكش چوبي سنتي نمي توانند چنين محافظتي را به شما ارائه دهند. به خصوص خانه هايي در مناطق خشك كه احتمالاً رطوبت چوب به ميزان قابل توجهي پايين است ، باعث مي شود چوب راحت تر آتش بگيرد. بنابراين ، حتي يك خانه چوبي با كيفيت مناسب نمي تواند همانند ايبرس منت از منزل شما در مقابله آتش و گرما محافظت كند.

مقاومت فايبر سمنت در مقابل وينيل و ساير نماها

بسياري از مالكان خانه كه به دنبال نماي خانه مقاوم در برابر آتش هستند ، ممكن است محصولاتي مانند وينيل را در نظر بگيرند كه از نظر فني نيز قابل اشتعال نيستند. اما تفاوت در اين است كه چگونه ما را از گرما حفظ مي كند. نماي فايبر سمنت در صورت قرار گرفتن در معرض گرما يا شعله آتش نمي سوزند ، نمي سوزانند يا ذوب نمي شوند.

در حالي كه نماي وينيل نمي تواند در مقابل آتش مقاوم باشد و اگر معرض شعله قرار گرفت نسوزد ، و به راحتي ذوب و پيچ و تاب مي خورد. صاحبان خانه كه در آب و هواي گرم و آفتابي زندگي مي كنند ، متوجه شده اند كه نماي وينيل در مقابل آفتاب نرم مي شود و مرور زمان شكل اصلي خود را از دست مي دهد.

فايبر سمنت به طور طبيعي مقاوم است

با استفاده از مواد شيميايي مقاوم در برابر آتش ، مي توان از نماي چوب و زونا استفاده كرد كه مي تواند به جلوگيري از آتش سوزي در قسمت بيروني خانه شما كمك كند. با اين حال ، بسياري از اين مواد شيميايي ممكن است نياز به كاربردهاي مكرر داشته باشند ، ممكن است توسط رنگ پوشانده شوند ، كه مي تواند خود موجب آتش سوزي شود ، يا ممكن است به مرور زمان فرسوده شود و خانه شما آسيب پذير بماند.

فايبر سمنت برد  بطور طبيعي مقاوم در برابر شعله است. براي ادامه اين كار به هيچ ماده شيميايي يا روش ديگري احتياج ندارد و كليه ترميم سيمان الياف ، پانل ها ، زونا ، لرزش و سايدينگ محافظت يكسان دارند. هنگامي كه نماي فايبر سمنت را براي خانه خود انتخاب مي كنيد ، يك محصول واقعاً با دوام و كم مصرف را حفظ مي كنيد كه در برابر شعله و آتش در برابر دقايقي كه آن را براي طول عمر سايدينگ آماده مي كنيد ، شكل مي گيرد. اين امر باعث مي شود كه فايبر سمنت محصولي واقعاً بدون نگراني باشد كه مي تواند آرامش خاطر شما را به همراه آورد ، به خصوص اگر در منطقه اي مستعد خشكي ، باد ، آتش سوزي يا ساير خطرات مانند اينها زندگي مي كنيد.

فايبر سمنت مقاومت بالايي در مقابل گرما و آتش دارد پس نگران نباشيد

انتخاب هاي زيادي در بازار وجود دارد كه از آن استفاده كنيد تا بتوانيد ازخانه يا محل كار خود محافظت كنيد. اما فقط يكي از آن ها دوام ، بدون نگراني و مقاومت در برابر آتش را براي شما فراهم مي كند تا از فضاي داخلي خانه در مقابل خطر آتش سوزي محافظت كنيد. نماي فايبر سمنت تنها نماي سايدينگ موجود در بازار است كه مي تواند از درجه ۱ درجه A برخوردار شود و اين امر را براي هر ملكي كه ممكن است در معرض آتش قرار بگيرد ، ايده آل باشد. علاوه بر اين ، فايبر سمنت علاوه بر زيبايي ، همه كاره و در برابر مواردي مانند پوسيدگي و موريانه ها نيز مقاوم هستند ، بنابراين مي توانيد آن آرامش را در ساير مناطق منازل نيز گسترش دهيد. سرمايه گذاري در فايبر سمنت برد در ساخت خانه ها مي تواند سال ها لذت زندگي و آرمش را به شما هديه دهد.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۴۹:۴۶

عمر مفيد فيلتر هوا چقدر است؟ چيزي كه مشخص و با توجه به جنس فيلتر هواي خودرو، داراي عمر محدودي مي باشد و با توجه به ميزان استفاده از خودرو و ميزان رانندگي با آن تعيين مي شود. طبق استانداردهاي گفته شده عمر مفيد يك فيلتر هوا بين ۳ تا ۵ هزار كيلومتر كاركرد مي باشد. همچنين بايد دقت داشت كه بكار بردن فيلتر هواي نامرغوب باعث صدمه ديدن موتور و همچنين افزايش مصرف سوخت خواهد شد.

منظور از ظرفيت فيلترهوا چيست؟

هر فيلتر هوايي داراي ظرفيتي است و منظور از ظرفيت فيلتر هوا ، ميزان گرد و غبار و آلاينده هاييست كه مي تواند جذب نمايد و در خود نگه دارد. و مشخصا با پر شدن ظرفيت آن بايد تعويض شود. براي فيلترهاي كاغذي ظرفيت در نظر گرفته شده ۵۰۰۰ كيلومتر مي باشد.

چگونه عمر فيلتر هوا را افزايش دهيم ؟

با توجه به قيمت ارزان اين قطعه مصرفي پيشنهاد مي شود در صورت كثيف شدن آن را تعويض كنيد.شستشوي فيلتر هوا سبب مي شود آن كارايي اوليه خود را در جذب گرد خاك نداشته باشد. فيلتر هواي خودرو پارچه اي را مي توان بعد از شستشو دوباره استفاده كرد.

omremofidehfilterhava-cegalfilte2r

عمر مفيد فيلتر هوا چقدر است ؟

چگونه فيلتر هوا را تميز كنيم؟

 1. ابتدا گردوخاك جمع شده روي فيلتر تميز كنيد.
 2. سپس از مواد تميزكننده و شوينده براي شستشو استفاده نماييد .
 3. پس از شستشو فيلتر را آبكشي كنيد.
 4. در اين مرحله فيلتر را توسط جريان هوا خشك نماييد.
 5. فيلتر را قبل از جازدن مجدد روغنكاري نماييد.

omremofidehfilterhava-cegalfilte3r

عمر مفيد فيلتر هوا چقدر است ؟

چه زماني بايد فيلتر هوا را تعويض كنيم؟

زمان تعويض فيلتر هوا به مواردي مانند نحوه رانندگي صاحب خودرو و همچنين محيطي كه از ماشين استفاده مي‌كند، بستگي دارد. براي مثال اگر در منطقه‌اي زندگي مي‌كنيد كه گرد و غبار زيادي در هوا وجود دارد، بايد فيلتر هوا را زودتر تعويض كنيد. البته برعكس آن نيز صادق است، يعني اگر در منطقه‌اي با هواي تميز زندگي كرده و يا زياد از خودروي خود استفاده نمي‌كنيد، زمان تعويض فيلتر هوا نسبت به حالت عادي بيشتر خواهد بود.

omremofidehfilterhava-cegalfilte1r

عمر مفيد فيلتر هوا چقدر است ؟

بيشتر بخوانيد :

۵ دليل مهم براي تعويض به موقع فيلتر هوا

اهميت نگهداري از فيلتر هوا

فيلتر هوا هپا

يكي از انواع نسبتا گران قيمت در مقايسه با ساير انواع فيلتر هوا ، فيلتر هوا هپا است. قيمت بالاي فيلتر هوا هپا موجب شده تا افراد در صدد افزايش عمر مفيد اين نوع فيلتر هوا باشند. از اين فيلتر هوا در وسايل مختلف استفاده مي شود و كاربرد بالايي دارند.

فيلتر هوا هپا چيست؟

فيلتر هوا وسيله اي است كه باعث جذب ذرات ريز و معلق و ناخالصي هاي موجود در هوا مي شود . اكثر فيلتر هاي هوا از سلولز عمل آوري شده ( كاغذ ) كه با فيبر هاي مصنوعي تركيب شده اند ساخته مي شوند و در وسايلي مختلفي مانند جاروبرقي ، كولر گازي اسپليت ، تصفيه هوا ، خودروها كارايي دارند و در انواع مختلفي با ساختار و كيفيت متفاوت ساخته مي شوند . شركت هاي بسياري انواع فيلتر با تكنولوژي و علم روز ، با جذب متفاوت مانند فيلتر هوا هپا ، فيلتر هوا كاغذي ، فيلتر هوا اسفنجي ، فيلتر هوا كربني را توليد و به بازار عرضه مي نمايند . امروزه يكي از فيلتر هاي كاربردي در وسايل سرمايشي و گرمايشي فيلتر هپا (HEPA) مي باشد .

عمر مفيد فيلتر هوا چقدر است ؟

افزايش طول عمر فيلتر هوا هپا

فيلتر هوا هپا نسبت به ساير انواع فيلتر هوا از قيمت بالاتري برخوردار است. در واقع قيمت فيلتر هوا از نوع هپا يكي از عوامل محدود كننده در خريد فيلتر هوا است. بسياري از افراد به دنبال راه حلي براي افزايش طول عمر فيلتر هوا خود و كاهش نياز به جاگزيني فيلتر هوا هپا هستند. عدم استفاده از فيلتر هوا هپا در لوازم خانگي نيز ممكن است موجب آلودگي هوا منزل  در نتيجه بروز مشكلات ريوي شود. در گام اول بايد فيلتر هوا را ا قسمت فن مركزي در دستگاه جدا كنيد. سپس قسمت خارجي فيلتر هوا هپا را با استفاده از يك حوله كاغذي مطلوب و با كيفيت بپوشانيد. پس از آن فيلتر هوا را ه سر جاي خود قرار دهيد. با اين كار آلودگي ها و ذرات موجود در هوا جذب حوله كاغذي مي شوند و شما تنها كافي است هر چند وقت يكبار با تعويض حوله كاغذي بر روي فيلتر هوا ، ذرات به دام افتاده و همچنين آلودگي ها را از محيط حذف كنيد. با اين كار عمر فيلتر هوا افزايش مي يابد. علاوه بر اين هزينه هاي خريد و تعويض فيلتر هوا هپا نيز به شدن كاهش پيدا مي كند.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۱۶:۴۴

چطور خونه را ارزان تر بسازيم؟ ساليان سال است كه خونه ها را با روش هاي قديمي و با مصالح سنتي ساخت و ساز مي كنند.و در بيشتر موارد هزينه هاي ساخت و ساز مقرون به صرفه نمي باشد.ديگر زمان اين رسيده است كه تحولي جديد در ساخت و ساز ايجاد كنيم و از مصالح جديدي كه فايبر سمنت نام دارد استفاده كنيم. فايبر سمنت نسبت به مصالح قديمي مزاياي زيادي دارد.

چطور خونه را ارزان تر بسازيم

صفحات سيماني اليافي يا همان فايبرسمنت، صفحات پيش ساخته سيماني مي باشند كه از الياف سلولزي و سيليس (جهت افزايش خواص مكانيكي) در تركيب آنها استفاده شده است.
صفحات سيماني سمنت برد «فايبر سمنت برد»، يكي از بهترين و زيباترين پوشش‌هاي نما براي ساختمان‌هاي مختلف هستند.اين فناوري جزء فناوري‌هاي تأييد شده مركز تحقيقات ساختمان و مسكن وزارت راه و شهرسازي مي باشد.

خواص فايبر سمنت

چطور خونه را ارزان تر بسازيم : فايبرسمنت ماده‌اي است كه قدرت جذب و دفع رطوبت دارد و در ازاي هر ۱% جذب رطوبت به مقدار ۰٫۱mm/m تغيير اندازه مي‌دهد و در صورتي كه رطوبت جذب كند، افزايش طول پيدا مي‌كند و در صورت دفع رطوبت به همان مقدار كاهش طول خواهد داشت.
مزاياي فايبر سمنت برد

شايان ذكر است فايبر سمنت در برابر رطوبت، آتش، موريانه و اشعه ماوراء بنفش UV1 مقاوم است و در ديوارهاي خارجي،زير كاشي‌كاري سرويس‌هاي بهداشتي و نواحي مرطوب، آشپزخانه و استخرها، ستون‌ها و سقف‌ها و كف‌ها، پوشش‌هاي مقاوم، با دوام و سبك و نما قابليت استفاده دارد.

فايبرسمنت،مناسب براي كف طبقات، نماي ساختمان،ديوار پيش‌ساخته با قابليت ضد‌آب، سبك و ارزان، داراي ابعاد مختلف و ضخامت متنوع، قابليت برش اختصاصي cnc است.

fayber-sement

چطور خونه را ارزان تر بسازيم؟

نحوه اجراي فايبر سمنت در ساختمان ها چگونه است؟

فايبر سمنت برد توسط پيچ بر روي سازه فلزي كه روي نما و يا ديوار داخلي يا خارجي ساختمان تعبيه شده است متصل مي‌گردد كه مشخصات سازه فلزي بسته به نوع كاربرد فايبر سمنت و همچنين نوع ساختمان و تعداد طبقات متفاوت خواهد بود. نكته حائز اهميت در نصب فايبر سمنت رعايت درزهاي انبساط و نحوه آببندي مي‌باشد .

فايبر سمنت برد در حال حاضريكي از بهترين نوع مصالح موجود براي پوشش ديوار و كف و مي باشد و در نماي ساختمان كاربرد فراواني يافته است.اين صفحات براي ساخت و ساز خشك و سيماني در تمامي ساختمان هايي كه با اسكلت فلزي و بتني ساخته شده اند براي پارتيشن بندي و پوشش ديوار داخلي و سقف و كف استفاده ميشوند.

ديگران نيز اين مطلب را خوانده اند:

____________________________________________________________

فايبر سمنت برد مناسب در تهران

فايبرسمنت برد در مشهد

كاربردچوب ترموو در نما سازي و كف سازي!

كاربرد هاي فايبر سمنت برد

 • سقف كاذب و كف ،ديوار ساختمان هاي بلند،برج سازي، احداث ساختمان هايي در نقاط دورافتاده مانند خانه هاي بهداشت،كمپ هلال احمر، پاسگاهها، انبارها يا ساختمانهاي ستاد بحران حوادث غير مترقبه.
 • اجراي سقف كاذب،باربر طبقات ساختمان بدون نياز به قالب بندي،شمع كوبي،آرماتوربندي،بتن ريزي با تامين سازه بندي صحيح آماده براي نصب بر روي تيرها و استفاده سريع
 • ساخت نمايشگاه هاي موقت، كمپ هاي موقت و دائم، اورژانس ها و خانه هاي بهداشت،خانه هاي اسكان موقت ، بازسازي و اسكان مناطق آسيب ديده از بلاياي طبيعي ، بازسازي مناطق فرسوده شهرها و روستاها،
 • احداث شهركهاي مسكوني جديد در طرح انبوه سازي،تجهيز كارگاه (موقت و دائم) پروژه هاي عمراني.
 • ايجاد ساخت و ساز خشك بدون نياز به ملات
 • ديوارهاي جداكننده داخلي و پارتيشن بندي،ديوارهاي خارجي يا بيروني.
 • مقاوم در برابر رطوبت ، آتش ، موريانه و اشعه ماوراء بنفش (UV)
 • ديوار هاي خارجي ، زير كاشيكاري سرويس هاي بهداشتي و نواحي مرطوب،آشپزخانه و استخرها، ستون ها و سقف ها و كف ها،پوشش هاي مقاوم،با دوام

نحوه اجراي فايبر سمنت در ساختمان ها چگونه است؟

چطور خونه را ارزان تر بسازيم : فايبر سمنت برد توسط پيچ بر روي سازه فلزي كه روي نما و يا ديوار داخلي يا خارجيساختمان تعبيه شده است متصل مي‌گردد كه مشخصات سازه فلزي بسته به نوع كاربرد فايبر سمنت و همچنين نوع ساختمان و تعداد طبقات متفاوت خواهد بود. نكته حائز اهميت در نصب فايبر سمنت رعايت درزهاي انبساط و نحوه آببندي مي‌باشد .

fayber-sement2

چطور خونه را ارزان تر بسازيم؟

آيا فايبر سمنت عايق رطوبت است؟

چطور خونه را ارزان تر بسازيم : صفحات سيماني الياف دار ( سمنت برد ) به لحاظ اينكه عمداتاً از سيمان ساخته شده اند ذاتاً با محيط مرطوب و آب سازگاري خوبي دارند ، اما به دليل وجود الياف سلولزي در تركيب آنها و خاصيت جذب آب بالاي اين مواد در هنگام اشباع شدن از رطوبت ( چه مستقيم و چه به وسيله بخار و رطوبت موجود در هوا منبسط و در هنگام خشك شدن منقبض مي شوند و تنش هاي ناشي از اين كاهش و افزايش طول بر روي محل اتصال ( محل پيچها ) نما را دچار مشكل خواهد نمود .

براي جلوگيري از اين گونه معايب فايبرسمنت برد در پشت پنل سيلر مخصوص استفاده شده و از روي پنل هم پرايمر و رنگ اين وظيفه را انجام ميدهند ، تا جذب رطوبت به حداقل رسانده شود .

با استفاده از فايبر سمنت برد شما مي توانيد زيبايي و خاص بودن خانه خود را فراتر از آنچه تصور مي كرديدبه انجام برسانيد.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۰۳:۱۴

چه كنيم ماشينمان بيشتر عمر كند؟ : با رعايت نكات زير عمر ماشين را افزايش دهيد فروشگاه لاستيك  دكترخودرو،خدمات خريد لاستيك خودرو و تعويض لاستيك  رابا بهترين كيفيت ارائه مي دهد با ما تماس بگيريد.

 

1- مكانيك خوب پيدا كنيد و هميشه پيش او برويد:

مكانيك هم مانند پزشك خانوادگي است.رابطه طولاني مدت داشتن با مكانيك به نفع ماشين شما است، زيرا او ديگر همه دردهاي ماشين را مي داند و مي داند چه تعميراتي روي آن انجام شده است.

مكانيك هاي متفرقه بيشماري در سطح شهر وجود دارند اما اگر يك نمايندگي ثابت پيدا كنيد بسيار برايتان بهتر است. مكانيك هاي نمايندگي هاي برندهاي مختلف چون همه روز روي يك برند مشخص كار مي‌كنند، تخصص بيشتري دركار خود دارند. به علاوه آنها به قطعات فابريك ماشين دسترسي سريع تر و مطمئن تري نيز دارند.اطلاعاتشان نيز به روز و به لحظه است .

2-با آرامش رانندگي كنيد:

هر چه بهتر با ماشين خود رفتار كنيد ماشين نيز بيشتر عمر مي كند سعي كنيد همه قسمتهاي ماشين را به طور دائم چك كنيد تا مشكلي نداشته باشد. ترمز ها، ساسات و بدنه نبايد در بهترين حالت خود باشند. سعي كنيد با آرامش رانندگي كنيد و لازم نيست خشم خود از ترافيك را سر فرمان و داشبورد ماشين خالي كنيد.

3- هميشه روغن ماشين را چك كنيد :

موتورهاي خودرو هاي مدرن به گونه‌اي طراحي مي‌شوند كه حتماً بايد روغن‌هاي سبك براي آنها استفاده كرد تا كاركرد و مصرف سوخت مناسبي داشته باشند.

مالك خودرو بايد بداند ماشين او چه موتوري دارد و چه نوع روغني براي آن مناسب است .

اصولابين ۵ تا ۱۱ هزار كيلومتر بايد روغن ماشين را عوض كرد.لازم نيست تند به تند روغن را عوض كنيد، اما فراموش نكنيد ديرتر از آنچه كارخانه برايتان مشخص كرده است اين كار را انجام ندهيد. هميشه وقتي بنزين مي زنيد روغن را نيز چك كنيد تا بالا باشد. فقط اينكه ميان هر تعويض روغن مي توانيد ۵هزاركيلومتر رانندگي كنيد ،دليل نمي‌شود خودرو روغن بيشتري مصرف نكرده باشد.

4- ماشين را در سايه پارك كنيد:

تابش هاي فرابنفش باعث كمرنگ شدن رنگ بدنه ،پوسيدگي تودوزي اتومبيل و خراب شدن چراغ هاي جلوي ماشين مي‌شوند.

پلاستيك‌هاي اتاق خودرو زير گرماي آفتاب خشك مي‌شوند. ماشين را هميشه در پاركينگ زير سايه پارك كنيد يا اگر جاي پاركي در سايه پيدا نكرديد از سايه گير سراسري براي شيشه جلوي ماشين استفاده كنيد. البته هميشه هم ماشين را زير سايه درختان پارك نكنيد زيرا شيره درخت و فضولات پرندگان نيز باعث خوردگي و يا از بين رفتن رنگ بدنه مي‌شود.

۵- سيستم خنك كننده ماشين بايد خنك بماند:

لوله سيستم خنك كننده خودرو استفاده دشواري دارد، خراب شدن سيستم خنك كننده مي تواند منجر به خرابي موتور شود.

ساختار آلومينيومي و بسته موتورهاي جديد نمي‌تواند به طور مكرر انبساط بخار آب يا گاز در سيلندر موتور را كه در نتيجه گرماي بيش از حد است تاب بياورند. بنابراين شلنگ رادياتور و بخاري را به طور مرتب چك كنيد و پس از ۲۴۰ هزار كيلومتر آن  را تعويض كنيد. در اين حالت خوب است پمپ آب را نيز عوض كنيد البته آن را در زمان سرويس تسمه تايم انجام دهيد.

6-سرويس تسمه تايم را به موقع انجام دهيد :

بله، تعويض تسمه تايم هزينه زيادي دارد، اما اگر اين كار را در مورد خود انجام ندهيد مي تواند به آسيب هاي جدي در موتور منجر شود.

بهترين زمان براي تعويض تسمه تايم بعد از ۱۶۰ هزار و ۲۰۰ هزار كيلومتر است. از آنجا كه تسمه تايم اغلب پمپ خنك كننده را پيش مي راند بسيار منطقي است در همين زمان اين پمپ را نيز عوض كنيد.

7-باهوش و با تدبير باشيد:

مسافرت‌هاي طولاني براي ماشين بهتر است در سفرهاي كوتاه داخل شهري موتور به اندازه كافي گرم نمي شود تا ميعان گاز براي ميل لنگ و اگزوز را درست كند. در نتيجه آب در آنها جمع مي‌شود و استهلاك ماشين بالا مي‌رود .

مهندسين مكانيك اين اتفاق را چرخه غلط مي نامند و اعتقاد دارد سفرهاي كوتاه داخل شهري باعث كوتاه شدن عمر موتور مي‌شود.

اين چرخه باطل براي روغن ماشين به ويژه در هواي سرد بسيار ضرر دارد. اگر ناگزير به استفاده از ماشين در مسيرهاي كوتاه هستيد، دست كم مسيرهاي بزرگراه و اتوبان را انتخاب كنيد تا دماي ماشين به اندازه لازم برسد.

8- گرم كردن ماشين پيش از حركت:

در زمستان بسيار خوب است پيش از حركت اجازه دهيد كمي موتور گرم شود. اين كار باعث مي‌شود تا روغن در موتور و ترمز ها به دماي لازم برسد. يك دقيقه براي اين منظور كافي است بيشتر از اين زمان فقط باعث سوخت بيهوده بنزين مي‌شود. در هواي بسيار سرد ( صفر درجه و زير صفر درجه )اگر سفر شما واجب نبود از آن چشم پوشي كنيد. استارت در اين هوا براي موتور باطري سخت است ،گريس سفت مي‌شود و لوله و شلنگ ها يخ مي زنند.

9-تميز نگه داشتن خودرو :

فضولات پرندگان و شيره درختان باعث از بين رفتن رنگ بدنه مي‌شود، گل و خاك باقي مانده در گل گير ها نيز رطوبت را در خود نگه مي دارند و موجب پوسيدگي مي شوند. نمك جاده نيز از ديگر دشمنان اصلي خودرو است ،اگر از زنجير چرخ در زمستان استفاده مي كنيد حتما نمك هاي موجود را از تاير و رينگ بشوييد. ماشين را زير آفتاب مستقيم يا هنگامي كه هنوز گرم است، نشوييد.

10- بنزين خوب بزنيد:

هميشه سعي كنيد بنزين خوب به ماشين بزنيد. برخي از پمپ هاي بنزين ،بنزين خوبي ندارند و بايد با دقت اين مسئله را تشخيص دهيد، هر چند وقت يكبار بد نيست بنزين خالص و سوپر بزنيد.

11- جنس تودوزي بايد خوب باشد:

صندلي ها و تودوزي ماشين نيز بخشي از كيفيت و عمر خود را تشكيل مي دهند. كاورهاي قابل تعويض صندلي ها را مي توان به راحتي تعويض كرد و به طور مثال اگر قهوه، چاي يا سس روي صندلي بريزيد ديگر نگراني براي كثيف ماندن  آنها وجود ندارد.

شايد روكش چرمي شيك و باكلاس به نظر برسد اما بايد خيلي بيشتر از روكش هاي معمولي مراقب آنها باشيد. كفي هاي فابريك ماشين را نيز مي توانيد با انواع بسيار ضخيم كه مي‌توانند آب و كثيفي را بيشتر در خود نگه دارند تعويض كنيد.

12- علائم و چراغ هاي داشبورد را ناديده نگيريد:

وقتي چراغي شبيه موتور روشن مي‌شود يعني مشكلي در موتور ايجاد شده است كه بايد به آن رسيدگي كنيد. يا چراغ روغن به شما گوشزد مي‌كند بايد آن را تعويض كنيد به اين علامت‌ها بي‌توجه نباشيد.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۵۹:۰۵

نكات كليدي خريد فيلتر هواي خودرو :با خريد فيلتر هواي خودرو ارزان فكر نكنيد كه سود كرديد زيرا ارزان‌ ترين فيلتر هوا مسلماً بهترين محافظ براي موتور خودروي شما نخواهد بود.در هنگام خريد فيلتر هواي خودرو فيلتري را انتخاب كنيد كه بازدهي بالا و طول عمر طولاني‌ تر داشته باشد.مسلماً فيلتر هايي با كيفيت بالا گران‌ تر خواهند بود زيرا در ساخت آنها از الياف با كيفيت‌ تري استفاده مي‌ شودتا بتواند بهترين بازدهي را در ظرفيت نگهداري گرد و خاك ارائه دهد.

نكات كليدي خريد دستگاه توليد فيلتر هوا

براي خريد دستگاه توليد فيلتر هواي خودرو دقت كنيد كه گارگاهي كه دستگاه توليد فيلتر هوا در آن مي باشد الزاما محل توليد دستگاه فيلتر هوا نيست.كارگاه توليد دستگاه فيلتر هوا خودرو محلي است كه در آن شاسي دستگاه هاي توليد فيلتر هوا را در حال ساخت مشاهده كنيد.

فيلتر هواي خودرو يك قطعه كاملا مصرفي بوده و توليد آن نيز درآمد زا مي باشد. اما اخيراً مشاهده شده يك سري شركت هاي واسطه ادعاي ماشين سازي نموده و با عناويني مثل طرح توجيهي يا دستگاه دستي توليد فيلتر هوا به همراه قالب سعي درفروش دستگاه هاي فيلتر هواي بي كيفيت مي نمايند.

نقش فيلتر هوا در سوخت

فيلتر هوا مسئوليت تنظيم  هواي ورودي موتور و جذب آلودگي  و ذرات هوا را بر عهده دارد حتي مي توان گفت همانظور كه ريه در بدن انسان نقش مهم و بسزايي دارد؛فيلتر هوا نيز در اتومبيل تاثير اساسي دارد و بسيار  ضروري مي باشد و در صورتي كه به موقع تعويض نشود تنفس خودرو را دچارعواقب و مشكلات خواهد كرد.

چرا بايد فيلتر هوا تميز باشد؟

تميز نبودن فيلتر هواي ماشين سوخت بنزين را تحت تاثير قرار مي دهد و اگر به موقع عوض نشود و كثيف شود هوا به درستي به سوخت نمي رسد و مصرف سوخت در اتومبيل را افزايش مي دهد.

حتما بخوانيد :كارايي فيلتر هوا : سيستم مصرف هوا در خودرو

آيا فيلتر هوا در كابين خودرو تاثير دارد؟

فيلتر هوا علاوه بر موتور خودرو در كابين خودرو نيز كاربرد دارد و هواي ورودي كابين خودرو را تصفيه مي كند. مي توان گفت بيشترين نقش فيلتر هوا در ماشين ،تصفيه هواي ورودي به موتور و سيستم سوخت خودرو مي باشد.

فيلتر هوا را به موقع تعويض كنيد

نكات كليدي خريد فيلتر هواي خودرو : هزينه عوض كردن فيلتر هواي ماشين بسيار كم است و به راحتي قابل تعويض است اما عدم توجه به تعويض به موقع آن مي تواند مشكلات و هزينه گزافي به دنبال داشته باشد،بنابراين عدم تعويض به موقع فيلتر هوا از نظر اقتصادي نيز به صرفه نيست و كثيف شدن فيلتر هوا و عدم تعويض به موقع آن علاوه برافزايش مصرف سوخت بنزين باعث ناقص سوختن بنزين و در نتيجه آلودگي هوا مي گردد بنابراين مي توان گفت فيلتر هوا از محيط زيست نيز حفاظت مي كند.

با تعويض به موقع فيلتر هواي اتومبيل و تميز نگه داشتن آن كارايي موتور خودرو بالا مي رود و مصرف سوخت خودرو كامل تر مي شود و در مصرف سوخت خودرو صرفه جويي مي شود.

نكات كليدي خريد فيلتر هواي خودرو

براي اينكه بتوانيم فيلتر هواي خودرو مناسبي را تهيه كنيم بايد برخي نكات را رعايت كنيم.
مهم ترين نكته در خريد فيلتر هوا خودرو ، اندازه فيلتر هوا است زيرا اندازه فيلتر بايد دقيقا با سيستم تهويه مطابقت داشته باشد.به همين جهت ابتدا بايد اندازه فيلتر هوا قبلي را در سيستم تهويه اندازه بگيريد.

اندازه گيري ابعاد در فيلتر هوا كار بسيار ساده اي است. همچنين مي توانيد از دفترچه راهنماي سيستم تهويه نيز ابعاد فيلتر هوا ا به دست آوريد.

نكات كليدي خريد فيلتر هواي خودرو

نكات كليدي خريد فيلتر هواي خودرو

روش تميز كردن و استفاده بيشتر از فيلتر هوا 

نكات كليدي خريد فيلتر هواي خودرو : با ضربه زدن به فيلتر هوا بر روي يك سطح صاف و يا با استفاده از مكنده مي توان اندكي عمر آن را تمديد كردو با كاهش رسوبات قسمت هاي گرفته شده، تا حدي منافذ آن قسمت ها را باز نمود.انجام اين كارها رسوبات سطحي را برطرف مي كند ولي براي جداسازي ذراتي كه با بافت فيلتر تركيب شده اند،سودي ندارد و بهتر است كه با تعويض به موقع فيلتر هواي خودرو ( زمان تعويض فيلتر هوا )عمر موتور را افزايش داد.هرگز فيلتر كاغذي خشك را نشوييد، زيرا اين كار سبب خرابي فيلتر مي شود.

شركت سام صنعت قومس بهره برداري با هدف خدمت رساني به صاحبان صنايع،كارخانجات،آماده ارائه مشاوره خدمات فني و مهندسي در زمينه ي طراحي، ساخت، تامين مواد، نصب و راه اندازي، توليد فيلترهوا، نگهداري و تعميرات پروژه‌هاي صنعتي مي باشد.

عمومي ترين و پركاربردترين نوع فيلتر هوا در ماشين

عمومي ترين و پركاربردترين نوع فيلتر هوا در ماشين ، فيلتر هواي سلولزي يا فيلتر هواي كاغذي مي باشد . به منظور جذب بهتر ناخالصي هاي هوا در فيلتر هاي هواي سلولزي از يك كاغذ پليسه دار آكاردئوني استفاده مي شود. اين نوع فيلتر ها براي به وجود آوردن يك ثبات در ساختار خود از يك فريم پلاستيكي استفاده مي نمايند.

اين فيلترها ارزان قيمت تر از ديگر فيلترها مي باشند اما عمر كمي دارند و بايد پس از گذشت مدت زمان كوتاهي با يك فيلتر جديد عوض شوند. فيلتر هواي سلولزي توانايي جذب زيادي دارد و قادر است ۸۰ تا ۹۰ درصد ذرات خارجي را به خود جذب كند.

 كاربرد دقيق تعويض فيلتر هوا در خودروي خود را مي دانيد؟

 سوختي كه وارد موتور مي گردد براي سوختن نياز به هوا دارد پس سوخت قبل از ورود به موتور با هوا آميخته مي شود و سپس به داخل موتور وارد مي گردد اما زماني كه فيلتر هوا خودرو شما كثيف شود، پيستون كه به سمت پايين مي رود براي مكش آميختن سوخت و هوا ،به مقدار هميشگي سوخت را مكيده اما به دليل كثيفي فيلتر هوا، هواي كمتري از حالت عادي مكش ميكند و اين موضوع به دليل عدم وجود هواي كافي در محفظه احتراق ،باعث ميشود بنزين به صورت كامل نسوزد و قدرت كافي را تامين نكند همچنين مقداري از بنزين بصورت نسوخته از اگزوز خودرو خارج مي شود.

اين مسئله مصرف سوخت شما را به شدت افزايش مي دهد و همچنين آسيب زيادي به كاتاليزور و سنسور اكسيژن و در نهايت آسيب به كل خودرو مي شود و اهميت تعويض فيلتر هوا را نشان مي دهد

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ