کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
http://thesispublication.com/
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۵۰:۴۳

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن : رستوران داري كار هيجان انگيزي است، پراز چالش ها و فرصتها. خوشحاليم كه شما علاقمند به پيدا كردن اطلاعات بيشتر در اين مورد هستيد و قطعا بهترين راه را براي شروع انتخاب نموده ايد.

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن

در گذشته، بيرون رفتن براي صرف غذا در واقع براي مناسبت هاي خاص يا آخر هفته ها، انجام مي شد، اما در حال حاضر، حتي وسط هفته نيز ، مثل هر روز ديگر مي تواند يك مناسبت براي بيرون رفتن و غذا خوردن باشد، مخصوصا زماني كه زندگي هاي پرمشغله و برنامه هاي سنگين خانوادگي، وقت زيادي براي پخت و پز باقي نمي گذارد.

مشتريان نسبت به گذشته، تعداد رستوران هاي بيشتري براي انتخاب در اختيار دارند و فرصت ها در اين حرفه هرگز بيشتر از اين نبوده است.

مديريت يك رستوران و رسيدن به موفقيت

بسياري از جنبه هاي مديريت يك رستوران فراتر از اندازه آن، موقعيت محلي يا شيوه پذيرايي مي باشد و در زمره واقعيات رستوران داري جهاني قرار مي گيرد. ما بيشترين تلاش خود را مي كنيم تا اطلاعات را به صورت كاربردي در اختيار شما قرار دهيم تا بتوانيد در حرفه اي كه قصد راه اندازي آن را داريد با كمترين خطا به موفقيت دست يابيد.

موفقيت در كار رستوران داري

موفقيت در كار رستوران داري روياي بسياري از افراد است و تعداد كمي توانسته اند يك رستوران موفق راه اندازي نمايند. غالبا، رستوران داران به گمان خود تصور غلط از مديريت يك رستوران به آن صورت كه در واقع هست دارند. بعضي از مردم فورا به زرق و برق و فريبندگي رستوران توجه مي كنند بدون اين كه اشتياق و تلاشي كه با آن همراه است را نيز ديده باشند.

شما افرادي را مي بينيد كه در كار رستوران مي توانند خيلي خوب فعاليت نموده اما به دليل داستان هايي كه شنيده اند عقب نشيني مي كنند. ما مي خواهيم كه شما تصوير كامل را ببينيد، خوبي ها، بدي ها و گزافه ها، بنابراين، شما مي توانيد تصميم آگاهانه در مورد جايگاهتان در اين كسب و كار بگيريد.

Launch-the-restaurant2

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن

تاريخچه تاسيس رستوران

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن : رستوران‌ها جزو اصولي‌ترين نهادها براي هر كشور و فرهنگي در جهان مي باشند. شروع پيدايش رستوران، به شكل امروز و به عنوان محلي كه در آن مردم به خوردن و نوشيدن و معاشرت مي‌پردازند، به انقلاب فرانسه برمي‌گردد.

مكاني عمومي براي خوردن غذا

ايده فروش مواد غذايي براي ايجاد سود، به زمان شروع تمدن بازمي‌گردد. نياز به وجود مكاني عمومي براي خوردن غذا اتفاقي است كه در امپراتوري رم و چين باستان هم وجود داشت. زماني كه كشاورزان براي رساندن دام و محصولات خود به بازارهاي مواد غذايي به شهرها مي‌رفتند، گاهي روزها در راه بودند. براي همين مكاني كه بشود در آن غذا خورد در طول جاده‌ها به وجود آمد. معمولاً در مكاني كه دربين شهر وجود داشت، مقداري غذا بر روي يك ميز بزرگ و واحد سرو مي‌شد و البته هيچ منويي هم وجود نداشت. چرا كه انتخاب غذا با آشپز بود!

مكان‌هايي در شهرها و بين راه‌ها قرار داشت كه براي مسافران غذا به همراه دسر و نوشيدني سرو مي شد و به افرادي كه در ازاي غذا پولي نداشتند غذاي رايگان داده مي شد، بعدها در  در اروپا، كاروانسراها مكاني براي خوردن غذا بودند.

Launch-the-restaurant9

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن

سيرتكاملي رستوران

در قرن ۱۷ ميلادي، با وجود آنكه همچنان وعده‌هاي كامل غذايي در منازل خورده مي‌شد، تعدادي از اشراف‌زادگان بودند، كه به جاي استفاده از مكان‌هاي عمومي غذاي خود را در يك سالن خصوصي در ناهارخوري‌ها مي‌خوردند.

ظروف چيني‌ ظريف، كارد و چنگال، روميزي‌هاي زيباي كتاني و تمام چيزهايي كه تابحال فقط مخصوص اشراف بود، براي همه شهروندان فرانسوي در دسترس قرار گرفت. منوها متنوع شد و هر دو مدل سلف سرويس و غذاي انتخابي به شيوه رستوران‌ها افزوده گشت.

پيش بيني مسير بازار در راه اندازي رستوران

 راه اندازي رستوران و چالش هاي آن : شما هرگز نمي توانيد بهبود خدماتتان، ارزشيابي محصولتان، هدفگذاري رقابتتان و جستجوي فرصتها را در بازار متوقف نماييد. تغيير، تنها چيز ثابت در كار رستوران داري است. براي موفقيت، شما بايد گرايش هاي جديد، مشكلات جديد و هر چيز ديگري را كه بازار در مسيرتان مي افكند پيش بيني و بر اساس آنها عمل نماييد.

سود، نصيب افرادي مي شود كه فرصتها را قبل از اين كه پيش بيايند مي بينند. لطفا واقع گرايي ما را با بدبيني اشتباه نگيريد. ما مي خواهيم كه شما در اين كسب و كار باشيد. اما قصد داريم مطمئن شويم كه شما اطلاعاتي را كه براي موفق شدن مي خواهيد در اختيار داريد. ما بسياري از واقعيات روزمره را به شما نشان مي دهيم كه مردم هميشه در نظر نمي گيرند. اميدواريم كه شما اين اطلاعات را بگيريد و از آن استفاده كنيد تا كاملاموفق شويد.

Launch-the-restaurant7

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن

شروع يك رويا

اگر از موارد زير، يك مورد يا بيشتر در مورد شما صادق است، شما در انديشه تاسيس فست فود يا رستوران خودتان هستيد و به منظور رسيدن به اهدافتان، نياز به راهنمايي عملي و كاربردي داريد.

_ شما در اين كسب و كار فعاليت نموده ايدو اكنون با هدف مالكيت و مديريت كارها به فكر ادامه آن مي باشيد. 

_ هرگز در يك رستوران كار نكرده ايد، اما موفقيت هايي در زمينه هاي حرفه اي ديگر به دست آورده ايد و داراي مهارتهايي مي باشيد كه ممكن است مرتبط با اين كار باشد.

– شما به تازگي از آموزشگاه فارغ التحصيل شده ايد و به فكر استفاده از آن مهارت ها به منظور كار در مكان خودتان مي باشيد

– در حال حاضر،  صاحب يك رستوران مي باشيد يا آن را اداره مي كنيد و به منظور حفظ مديريت بي دغدغه و موفق در كارها به دنبال مشاوره، رهنمودها و پيشنهادها هستيد.

درك اصول رستوران داري

رستوران ها جالب هستند. خواه براي جشن گرفتن يك مناسبت خاص به آنجا برويد، يا نياز به يك ناهار سبك و سريع داشته باشيد يا بخواهيد دوستانتان را با صرف نوشيدني ملاقات نموده يا سر راه منزل، براي خانواده تان شام بگيريد، اين تجربه معمولا لذتبخش است. هرفردي كه به رستوران مي رود مي خواهد زمان خوشي را در آنجا داشته باشد و براي اين لذت، هم مي تواند يك فست فود كوچك و كم هزينه را انتخاب نمايد و يا به يك رستوران گران قيمت برود.

تلاش و كارسخت در پايدار بودن رستوران

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن : ما هم مثل همه مردم،سالهاي زيادي است كه همين كار را انجام مي دهيم و از غذا خوردن در رستوران ها لذت مي بريم و اين كار را بسيار دوست داريم.اما مشكل زماني پيدا مي شود كه مردم فقط جنبه تفريحي يك رستوران را مي بينند و هرگز متوجه تلاش و كارسخت آن نمي شوند.

اگر از سالن غذاخوري يا از آشپزخانه، انبار،يا هر جاي ديگر غير از جايگاه مدير رستوران، به اين كار نگاه كنيم، با تصويري از يك كار بسيار طاقت فرسا مواجه خواهيم شد.

در كار رستوران داري، شما به قدري سرگرمي داريد كه به زحمت مي توانيد آن را تحمل كنيد. و اين لذت بردن در مراحل اوليه، به سرعت تبديل به يك كار سخت كه ديگر جنبه سرگرمي ندارد مي گردد، پس فريب نخوريد. دنياي رستوران داري فراتر از زرق و برق و دلفريبي است.

رستوران دار بودن يعني توليد كننده بودن

 شما يك محصول،غذا از مواد اوليه (اجزا تشكيل دهنده غذايتان) توليد مي كنيد وآن را به يك مشتري مصرف كننده غذايتان مي فروشيد. شما در حال رقابت با تعداد بسيار زيادي از توليد كنندگان همان غذا براي همان مشتريان هستيد.

مرحله بسته بندي در فست فود و رستوران

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن : بهتر است اين مرحله ازكار را نيكوتر از ديگري انجام دهيد در غير اين صورت، از دور خارج خواهيد شد. گاهي كار اين صنف براي افراد دشوار است كه بخواهند خود را درگيرش نمايند. محصول شما در لايه هاي بسيار زيادي بسته بندي مي شود، از جمله: بخش بيروني رستورانتان، تالار ورودي، لباس شيك كاركنانتان، پخش موزيك، بوهاي خوشي كه از آشپزخانه بيرون مي آيد، رفتار دوستانه و دانش كاركنانتان، ظروف مختلف. تمام اين چيزها بسته بندي شما را تشكيل مي دهند، بر هزينه هاي انجام اين كسب اثر مي گذارند و روي تصميم مشتريانتان براي ورود به رستوران و نهايتا مراجعات بعدي آنها به آنجا تاثير دارند.

بررسي زاواياي مختلف رستوران داري

بازار را بررسي نموده، يك طرح كاري مفصل به وجود آوريد، از آن طرح، در تامين منابع مالي استفاده نماييد، بهترين مكان را براي رستوران جديدتان پيدا نماييد و پروانه ها و مجوزهاي مناسب را بگيريد. محصولاتتان را با قيمت مناسب بخريد و آنها را به قيمت مناسب بفروشيد. اين اصل ساده مي تواند كار شما را رونق دهد يا باعث شكست آن شود.

نياز به افراد مختلف درراه اندازي فست فود

بسته به اينكه چقدر دركار رستوران داري تازه وارد هستيد، احتمالا به حسابدار، وكيل، پيمانكار و جمعي از افراد ديگر نياز داريد كه همه آماده و در حال كار با شما در مراحل مختلف اين طرح هستند.

در همان ابتداي فرآيند راه اندازي كارتان، يك حسابدار استخدام نماييد. اگر در تلاشيد تا منبع مالي براي كسب و كارتان را خودتان تامين نماييد يك حسابدار مي تواند در حسابرسي برنامه هاي كاري تان به شما كمك نمايد، كه اين يك ضرورت است. بعد از اين كه شما برخواستيد و حركت كرديد، گزارش هاي مالي ماهانه تان را تجزيه و تحليل كنيد و در جستجوي راه هايي باشيد تا اعداد و ارقام را بهبودببخشيد.

افراد متخصص را  از جمله وكيل به كار گيريد!

 در زمان شروع هر كار جديد، شما نياز به بازبيني قراردادها، بايگاني كردن مجوزها يا احتمالا به ثبت رساندن كسب تان داريد. بسته به اينكه چگونه كارتان را راه اندازي مي كنيد، احتمالا نياز به پيش نويس كردن يك يا دو قرارداد شراكت داريد. پيش از اينكه موافقت نامه هاي امتيازي يا قراردادهاي فروش يا اخراج اولين كارمندتان را امضا كنيد، مطمئن شويد كه داريد با يك وكيل خوب كار مي كنيد كه مي تواند در همه اين موارد و حتي بيشتر به شما كمك كند.

اغلب افرادي كه رستوران جديد راه اندازي يا عهده دار يك رستوران موجود و در حال فعاليت مي باشند ممكن است بخواهند چيزهايي را در مكان جديدشان تغيير دهند. شايد شما نياز به راه اندازي بدون پول يك آشپزخانه جديد يا بهبود جريان هواي هود در آن محدوده داريد. ممكن است بخواهيد كيفيت لوله كشي را بالا ببريد يا دستگاه تصفيه هوا نصب نماييد. پيمانكاران مي توانند باعث صرفه جويي زياد در وقت و زحمت شما شوند. براي پرسيدن سئوال از آنها درنگ نكنيد.

بازسازي مكان رستوران با دكوراسيون داخلي

طراحان داخلي و مهندسين معمار مي توانند به آساني مكان شما را بازسازي و در وقت شما صرفه جويي نمايند. گاهي آنها مي توانند در ازاي مبلغ خيلي كمتر از آنچه كه تصور مي كنيد مكان شما را نماسازي نمايند. تمام كار سختي كه شما انجام مي دهيد تا به نقطه اي برسيد كه بتوانيد درها را بگشاييد، به معناي مطلقا هيچ است اگرهيچكس وارد رستوران شما نشود.

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن

نكاتي براي موفقيت در بازاريابي رستوران

درباره اين كه چطور راه مشتريان را به رستورانتان هموار نموده، بينديشيد پيش از اين كه درهايتان را براي بار اول و هر روز بعد از آن باز كنيد.

طرح بازاريابي تان را بر اساس آنچه كه در مورد رستوران شما خاص مي باشد توسعه دهيد. شايد آن چيز خاص، غذا، محيط رستوران، قيمت يا مرغوبيت باشد. رقبايتان را بررسي نماييد، آنچه را كه رقباي شما به خوبي و نه خيلي خوب انجام مي دهند.

شغل رستوران و فست فود

شغل رستوران و فست فود داري، كار طاقت فرسا است و اگر مي خواهيد موفق شويد، بايد انگيزه دروني داشته باشيد، محركه اي كه در شما قدرت تحمل را ايجاد مي كند.

اولين كاري كه شما نياز به انجامش داريد، پيش از اينكه وقت و پولتان را در اين كار پرخطر هزينه كنيد، بررسي كردن و درك نمودن عواملي است كه در شما ايجاد انگيزه مي كنند. با خودتان رو راست باشيد. دلايل بسيار زيادي براي تمايل به راه اندازي رستوران وجود دارد

 • محيط كاري همواره در حال تغيير را خيلي دوست داريد؟
 • عاشق روبرو شدن با چالش هستيد؟
 • مشتاق و علاقمند به اين كسب هستيد؟
 • اشتياق به غذا داريد؟

اطلاعات راه اندازي فست فود

راه اندازي رستوران و چالش هاي آن : براي موفق بودن در هر شغلي از جمله راه اندازي فست فود، شما نيازمند مراقبت از كارتان هستيد، چه امروز، چه فردا و چه سالهاي بعد. از گرايش ها در منطقه تان آگاه باشيد و كار رستوران داري را به صورت تمام و كمال ببينيد. در مجلات تجاري، مقالات چاپي، اخبار تلويزيون، اينترنت يا هرجاي ديگر به دنبال اطلاعات در مورد تغيير اولويت و رفتار غذايي مردم باشيد و همواره چشمتان به رقابتتان با ديگران باشد. از آنها تقليد نكنيد، اما بدانيد كه آنها درصدد الگوبرداري از شما هستند.

نويسنده :publication
تاريخ: ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۵۲:۰۶

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت : گرگان بهشت ايران زمين است. سرزميني به رنگ بهشت كه قدمت ديرينه در دل تاريخ دارد. جاذبه هاي بي نظير آن توجه هر گردشگر را به خود جلب مي كند.

به يقين مي توانم بگويم كه گرگان يكي از بهترين و زيباترين شهرها مي باشد كه درحصار دامان طبيعت است. سفر به اين شهر شما را مبهوت دنياي پيرامون خود مي كند. شهر گرگان يكي از معدود شهرهايي است كه شما مي توانيد درآن گذرتاريخ و طبيعت را با هم ببينيد. سرسبزي درختان با شكوه و كهن سال دركنار قدمت ديرينه تاريخ .

زيبايي هاي گرگان به قدري زياد و بي نظير است كه نمي توان در يك مقاله تمامي آنها را بازگو نمود. دراين مقاله ما فقط سعي نموده ايم كه بهترين و معروف ترين جاذبه هاي گردشگري گرگان را معرفي كنيم.

معروف ترين پارك جنگلي ناهارخوران

پارك جنگلي ناهارخوران يكي از قديمي ترين پارك هاي اين شهر به شمار مي رود. اين پارك جنگلي مانند حصاري شهر گرگان را در آغوش گرقته است. داراي درخت هاي سر به فلك كشيده شهره شهر است.

ناهارخوران يكي از بهترين تفريگاه هاي شهر گرگان مي باشد.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

ديدني هاي ناهارخوران

شهر بازي , آبشار مصنوعي ناهارخوران , سايت ورزشي , نمايشگاه , پارك جنگلي  

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

پارك جنگلي النگدره نمايي از چهار فصل طبيعت

پارك جنگلي النگدره يكي از زيباترين پارك هي تفريحي مي باشد كه اغلب برا يپياده روي و گردش هاي دورهمي سري به اين پارك مي زنند. اين پارك درنزديكي ناهارخوران است. اگر مي خواهيد زيبايي پاييز را با تمام وجود حس كنيد از رفتن به اين پارك غافل نشويد.

ديدني هاي النگدره

پل چوبي طبيعت كه بسيار زيبا و مناسب براي پياده روي كه نام آن جاده سلامت است.

دوچرخه سواري , ماشين هاي گردشي براي تفريح در پارك

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

درياچه توشن تفسير رقص درختان درزلالي آب

اين آب بندان واقع در روستاي توشن ميباشد كه در ۵ كيلومتري جنوب شهرستان گرگان واقع شده است. با وجود آب زلل و درختان زيبا بهترين مكان براي خوش گذراني مي باشد.

جنگل توسكستان سفري آرام بخش در دل طبيعت

جنگل توسكستان يكي از پرپيچ و خم ترين جنگل هاي اين منطقه محسوب مي شود و با راندن در جاده‌ي افسانه‌اي آن كه در پاييز زيبايي‌اش به اوج مي‌رسد، سفري آرامش‌بخش را تجربه كنيد.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

دهكده جهان نما كوهستاني به زيبايي آلپ

دهكده جهان نما در جنوب شهرستان گرگان و جنوب شرقي كردكوي قرار دارد و بكري و لطافت آن شبيه هيچ كدام از روستاهاي ايران نيست. اين روستا به دور از تكنولوژي در دل طبيعت در امان مانده است. وقت‌گذراني در اين ييلاق، در دل رشته كوه‌هاي البرز، فرصت خوبي است كه از زندگي بومي روستايي، طبيعت وحشي و هواي ناب كوهستاني غرق لذت شويد

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت.

روستاي زيارت

روستاي زيارت واقع د ر10 كيلومتري شهر گرگان مي باشد. بافت تاريخي و آب و هواي بي نظيرآن هر ساله تعداد زيادي از مسافرين را به سمت خود مي كشاند.

ديدني هاي زيارت

آبشار دوقلوي زيارت , چشمه آبگرم , صنايع دستي , لبنيات و نان محلي روستاي زيارت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

تپه تاريخي تورنگ تپه

تورنگ تپه يكي از تپه هاي باستاني كشور است كه در استان گلستان قرار دارد. فاصله اين محوطه باستاني از مركز استان گلستان يعني گرگان، حدودا ۲۰ كيلومتر است. تورنگ تپه در همسايگي روستايي به همين نام جاي گرفته است و در مجاورت آن استخر طبيعي آبي، به شكوه و عظمت آن افزوده است.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

آبشار زيباي رنگو

آبشار رنگو در ۱۵ كيلومتري جنوب غربي شهرستان گرگان واقع شده و از مسير پارك جنگلي و روستاي توشن در ۵ كيلومتري جنوب گرگان قابل دسترسي است. مسير دسترسي به آبشار رنگو از داخل جنگل‌هاي پردرخت و تاريك منطقه، مسيري سخت و گمراه‌كننده است كه وجود يك راهنماي محلي به رسيدن به آبشار الزامي است.

پس از پيمودن ۲ كيلومتر از روستاي توشن و عبور از مسيري خاكي در ميان بوته‌هاي تمشك و درختان بلند، رودخانه‌اي ديده مي‌شود كه از چشمه‌هاي زلال جنگل و ارتفاعات رنگو سرچشمه مي‌گيرد. در ادامه مسير رودخانه، دره‌اي به ارتفاع بيش از ۵۰ متر نمايان مي‌شود كه دو سوي آن درخت‌هاي بلند در هم تنيده روييده‌اند. شيب دره در برخي نقاط به ۸۰ درجه نيز مي‌رسد. پس از حدود ۵ ساعت پياده‌روي، در امتداد اين دره و مسير رودخانه، آبشار رنگو از فراز صخره‌هاي عظيمي نمايان مي‌شود.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

آبشار نومل

مجموعه آبشارهاي نومل در استان گلستان واقع است. اين آبشارهاي زيبا در شهرستان گرگان در روستاي نومل قرار دارند. روستاي نومل در فاصله ۷ كيلومتري ازجاده اصلي گرگان- مشهد قرار دارد كه در كنار كوه ازجلوهاي طبيعي و ديدنيهاي خاصي برخوردار است. شغل اكثريت ساكنان اين روستا كشاورزي و دامداري ميباشد.اين روستا در دهستان استرآباد جنوبي قرار داشته و براساس سرشماري سال ۱۳۹۰ جمعيت آن ۱٬۵۲۰ نفر (۳۹۰ خانوار) بوده است.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

خانه تقوي ها خانه تاريخي عصر قجر گرگان

خانه تقوي هاي گرگان يكي از بناهاي بسيار مهم دوره قاجار مي باشد و متعلق به فردي به نام حاج محمدتقي تقوي مي باشد. خانه تقوي ها در گرگان يكي از بناهاي تاريخي بسيار زيبا مي باشد كه طراحي آن به گونه اي بوده است كه بيش از 10 حياط اصلي و فرعي دارد كه در زمان بعد توسط ميراث فرهنگي خريداري شد و در جز آثار قرار گرفت.

از حياط هاي مجموعه ي تاريخي خانه تقوي هاي گرگان مي توان حياط هاي بيروني اول و دوم ، حياط هاي اندروني اول و دوم، حياط مطبخ، حياط سرطويله، هشتي ها و پشت حياط ها و… را نام برد.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

كاخ موزه گرگان

كاخ موزه گرگان در سال ۱۳۱۷ به دستور رضاخان در دو طبقه به سبك اروپايي ساخته شد و در كنار آن مجموعه اي از ساختمان هاي اداري از جمله شهرداري، ثبت احوال، مدرسه ايرانشهر و اداره پست گرگان نيز بنا شد.كاخ شهر گرگان در سال ۱۳۴۳ به عنوان بيست و چهارمين موزه كشور و نخستين موزه شمال كشور مطرح بود و بعدها به ثبت ملي رسيد.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

خانه باقري ها

در ميان خانه‌هاي تاريخي باقي‌مانده در شهر، خانه باقري ها يكي از وسيع‌ترين و سالم‌ترين نمونه‌ها است. عرصه اين بنا ۱۹۵۰ مترمربع و زيربناي مجموع فضاهاي سرپوشيده آن ۱۵۵۵ مترمربع است.

با كمي بررسي در فضاهاي باز و بسته و نقش هندسي بنا دو حياط اندروني، دو حياط بيروني، حياط‌هاي هشتي، مطبخ و سرطويله به نظر مي‌رسد اين مجموعه تاريخي در يك مرحله ساخته نشده و در گذر زمان و در مراح مختلف تاريخي شكل گرفته است.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

مدرسه عماديه

مدرسه عماديه گرگان از ديگر بناهاي تاريخي گرگان  است كه در دوره شاه سليمان صفوي ساخته شده است. اين مدرسه پلاني مستطيل شكل داشته و داراي چهار ايوان در دو طبقه و حجره‌هايي در يك طبقه است. مرمت‌هايي روي اين مدرسه در طول زمان انجام گرفته است.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

مسجد جامع گرگان

مسجد جامع گرگان بيشتر گردشگران در شهري مثل گرگان به دنبال جاذبه هاي طبيعي اند؛ دريا، جنگل، آبشار و طبيعتي سرسبز كه دست به دست هم يكي از زيباترين شهرهاي ايران را شكل داده اند اما در كنار آثار طبيعي، اين شهر جاذبه هاي تاريخي زيادي هم در خود جاي داده است. يكي از برجسته ترين آثار تاريخي گرگان، مسجد جامع اين شهر است، مسجدي كهن با معماري جذاب كه از مهمترين آثار مذهبي اين شهر به شمار مي رود و در ليست آثار ملي ايران هم به ثبت رسيده است.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

بازار نعلبندان گرگان

يكي از بازارهاي بسيار قديمي گرگان بازار نعلبندان است كه در ميان خيابان خميني و چهارراه ميدان واقع شده است و از يك سمت ديگر به محلات قديمي گرگان سرچشمه قرار دارد. از لحاظ معماري يكي از زيباترين بازارهاي شمال ايران به شمار مي رود. قدمت اين بازار به حدود سال 375 هجري قمري مي باشد.

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

گرگان شهري با جاذبه هايي به رنگ بهشت

كاروانسراي قزلق گرگان

كاروانسراي قزلق مربوط به دوران‌هاي تاريخي پس از اسلام است و در ۳۵ كيلومتري جنوب شرقي گرگان، در شرق جاده ارتباطي گرگان به شاه‌كوه در منطقه‌اي در حد فاصله گچيان و سفالي در كتل قزلق قرار دارد. اين اثر در تاريخ ۵ آذر ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۲۹۰۳ به‌عنوان يكي از آثار ملي ايران به ثبت رسيده است.

 

 

نويسنده :publication
تاريخ: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۰۳:۰۱

زعفران افسانه اي ترين ادويه جهان : زعفران به عنوان گرانترين ادويه جهان شناخته مي شود . انواع مختلفي از زعفران وجود دارد، از جله يوناني ، اسپانيايي ، اتريشي ؛ اما زعفران ايراني به دليل رنگ و طعم بسيار خوب آن داراي ارزش بيشتري در بازار جهاني مي باشد . زعفران در بسياري از غذا ها مورد استفاده قرار مي گيرد ،همچنين اين محصول در تهيه آب نباتها و شيريني ها نيز نقش اساسي را ايفا مي كند .
همانطور كه گفته شد انواع مختلفي از زعفران وجود دارد، اما زعفران ايراني به دليل داشتن رنگ ، طعم بي نظير و ارزش غذايي بالاي آن بيشتر مورد توجه سرآشپزهاي جهان قرار گرفته است .

زعفران افسانه اي ترين ادويه جهان

بهترين زعفران هاي جهان زعفران هايي هستند كه رشته هاي قرمز يا نارنجي عميق دارند. زعفران مرغوب بايد داراي رايحه اي گرم و لطيف ، عسلي مانند ، طعمي تلخ باشد.

يونانيان و روميان باستان از زعفران به عنوان عطر استفاده مي كردند. امروزه از اين گياه به عنوان ادويه پخت و پز استفاده مي شود. اكنون زعفران بخش اساسي برخي از غذاهاي شرقي ، خاورميانه و اروپايي است . زعفران يك ادويه بسيار گران است و تمام برداشت بايد با دست انجام شود.

زعفران در واقع تنها بخش كوچكي از خود گياه زعفران است. زعفران يك گل بنفش است. قسمت مورد استفاده اين گياه، انتهاي خامه و كلاله سه شاخه است كه به نام زعفران مشهور است و داراي بوي معطر با طعم كمي تلخ مي‌باشد.

مزاياي زعفران براي پوست و سلامتي

 ابتدا بياييد چندين واقعيت مهم راجع به اين ادويه شگفت انگيز بدانيم . زعفران يك ادويه كوچك ، پيازدار و چند ساله است ، گران ترين ادويه در جهان است و هم اكنون زعفران بصورت تجاري در ايران ، يونان ، مراكش ، اسپانيا ، كشمير و ايتاليا توليد مي شود. ايران مهمترين توليد كننده زعفران هم از نظر حجم و هم از نظر كيفيت و همچنين اسپانيا بزرگترين وارد كننده ادويه است. زعفران يك محصول زراعي فشرده است كه باعث مي شود قيمت آن بسيار گران شود. زعفران جدا از اينكه گرانترين ادويه جهان است ، فوايد زيادي نيز دارد ، كه باعث خاص تر شدن آن مي شود.

در اينجا چند مزيت بهداشتي زعفران را بيان مي نماييم:

فوايد و خواص دارويي زعفران اين ادويه بسيار پر ارزش ، آن را به يك ماده غذايي ارزشمند آشپزي در سراسر جهان تبديل مي كند.

پيشگيري از سرطان با زعفران

 زعفران حاوي يك كاروتن محلول در آب به نام كروسين است كه مسئول ايجاد رنگ طلايي زعفران است. محققان در مكزيك كشف كرده اند كه زعفران و اجزاي فعال آن توانايي مهار سلول هاي بدخيم انسان را دارند.

 تقويت يادگيري و حفظ حافظه

 مطالعات اخير همچنين نشان داده اند كه عصاره زعفران ، به طور خاص كروسين آن ، در درمان اختلالات رواني مرتبط با سن مفيد است. در ژاپن ، از زعفران در معالجه بيماري پاركينسون و از بين رفتن حافظه استفاده مي شود.

كاهش درد قاعدگي

در سال هاي گذشته، زعفران به عنوان يك محرك براي تحرك قاعدگي در زناني كه عادت ماهيانه ي منظمي نداشتند، استفاده مي شد. دم كرده ي گياه زعفران هم چنين براي كاهش خون ريزي رحم، تسهيل خونريزي و كاهش درد ناشي از قاعدگي به كار برده مي شود.

تسكين دردهاي شكمي

دم كرده ي زعفران براي دردهاي متوسط تا شديد شكمي و قسمت فوقاني شكم موثر است. همچنين دردهاي غشاي روده ي بزرگ را نيز آرام مي كند.

محافظت در برابر سرما

زعفران يك ماده تحريك كننده و براي درمان سرماخوردگي و تب بسيار مؤثر است. زعفران به عنوان ادويه معمولاً بي خطر تلقي مي شود ، اما استفاده از آن در دوران بارداري توصيه نمي شود.

قيمت زعفران چگونه تعيين مي شود؟

يكي از اولين سوالات در مورد قيمت زعفران اين است كه قيمت انواع زعفران چگونه تعيين مي شود. منظور از انواع زعفران، مدل هاي مختلف زعفران در بازار است. اين مدل ها شامل زعفران سرگل، زعفران دسته ، ريشه زعفران، پياز زعفران و گل زعفران است.

يكي از واحدهاي اصليِ وزن زعفران، مثقال است. هر مثقال وزني معادل 4.6 گرم دارد. معمولا در بازار زعفران مي پرسند كه قيمت زعفران مثقالي چند است؟ اگر شنيده باشيد، مي گويند كه زعفران طلاي سرخ است. ويژگي طلا هم اين است كه به دليل ارزش بالايش، قيمت متغيري دارد. قيمت زعفران هم به همين شكل است.

قيمت زعفران يك مثقال به موارد مختلفي بستگي دارد، از جمله: كيفيت زعفران، نوع زعفران، بسته بندي زعفران، شهر محل خريد زعفران و ... . قيمت خريد زعفران به صورت فله و يكجا با قيمت خريد زعفران يك مثقالي متفاوت است.شما عزيزان مي توانيد براي تهيه زعفران با كيفيت بالا و قيمت مناسب به فروشگاه اينترنتي بابا گندم سري بزنيد .

خريد اينترنتي زعفران جهان

شايد براي شما هم پيش آمده باشد كه براي تهيه محصولات ارگانيك و طبيعي از جمله زعفران با مشكل مواجه شده باشيد و در اغلب موارد از خريدي كه انجام داده ايد راضي نبوده ايد. چيزي كه بايد بدانيد اين است كه يك برند معتبر با نام بابا گندم كه داراي نماد دو ستاره تجارت الكترونيكي در ايران است در زمينه فروش محصولات ارگانيك در حال فعاليت است و شما مي توانيد با اطمينان كامل محصولات ارگانيك خود را از آن خريداري نماييد.

اگر مي خواهيد زعفران اصل را خريداري نماييد اين اطمينان را به شما مي دهيم كه جايي غير از بابا گندم پيدا نخواهيد كرد. ما اين اطمينان را به شما مي دهيم كه تمامي محصولات ما اصل و طبيعي مي باشد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :publication
تاريخ: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۲:۵۸:۲۶

بوي نان محلي در كوچه هاي روستاي زيارت : از قديم الايام مردم بومي روستاي زيارت نان را نشانه رزق و روزي و بركت مي دانشتند به طوريكه رد شدن از روي نان و يا حتي له كردن خرده اي از نان را گناه مي دانستند.حتي مردم روستا تكه ناني را كه در كوچه و خيابان با مواجه مي شدند جمع كرده و در كناري قرار مي دهند تا كسي آن را لگد نكند.در سال هاي اخير به علت به وجود آمدن نانوايي ها و همچنين كمبود سهميه آرد ديگر اين بانوان هنرمند نمي توانند نان تنوري را در منزل خود بپزند و امروه پخت اين نان ها بسيار كم شده است.

بوي نان محلي در كوچه هاي روستاي زيارت

روستاي زيارت يكي از زيباترين مناطق گردشگري در گرگان مي باشد كه شما اگر قصد سفر به گرگان را كرده ايد همه آن چيزي را كه قبل از رفتن از گرگان بايد ببينيد در دل بهشت كوچك روستاي زيارت نهفته است. قبل از اينكه چمدان سفر به روستاي زيارت را ببنيديد حتما به فكر اجاره سوئيت در زيارت باشيد. گلستاني ها بزرگترن مرجع اجاره ويلا در زيارت مي باشد.

بيشتر بخوانيد

روستاي زيارت سفر به دل طبيعت گلستان

روستاي زيارت در دو قدمي گرگان

مراحل پخت نان تنوري روستاي زيارت

ابتدا آرد رو الك كرده و وسط آرد رو خالي ميكنن؛ مايع خمير رو كه در نصف استكان آب ولرم به مدت ۵ دقيقه خيس كردن رو اضافه ميكنن.سپس نمك و روغن رو اضافه و مخلوط ميكنن؛ خمير بايد طوري باشه كه به دست نچسبد. بعد روش يه پارچه نمدار ميزارن و يكساعت به خمير استراحت ميدن.

در ادامه تنور را روشن ميكنن. تنورهاي سنتي شبيه به گودال هستند كه با هيزم اقدام به روشن كردن آن مي كنند و پس از آنكه هيزم تبديل به زغال شد، كار پخت نان شروع مي شود و معمولا پخت هر قرص نان بيش از ۱۰ دقيقه طول مي كشد.براي پخت و پز نان هاي محلي، زنان همسايه به ياري همديگر مي شتافتند كه اين امر نشانگر فرهنگ ياوري و تعاون در بين مردمان اين سامان  مي باشد.

بوي نان محلي در كوچه هاي روستاي زيارت

بوي خوش نان محلي روستاي زيارت

در حال حاضر روستاي زيارت از حالت سنتي با خانه هاي قديمي و چوبي كم كم خارج مي شود اما هنوز هم آب و هواي بي نظيرش و طبيعت بكر آن طرفداردن خود را دارد. هنور هم در كوچه پس كوچه هاي باريك و روستاييش بوي نان تازه تنوري مي پبچد. ناني كه از دست رنج مردم ساده و مهمان نواز آن مي باشد كه با عشق خمير آن را تهيه نموده اند و در دل كوره آتش قرار داده اند تا ميزبان شما مسافرين گرامي باشند.

نان محلي كه شما ميتوانيد در دو نوع ساده و روغني آن را تهيه نماييد. در نوع ساده بعد از پخت فقط كمي روغن ماليده مي شود تا طعم نان بهتر شود اما در مورد نان روغني كمي متفاوت است. برروي نان روغن يا كره و همچنين تخم مرغ مي زنند و در بعضي مواقع از دانه هاي كنجد نيز استفاده مي شود.

نويسنده :publication
تاريخ: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۲:۵۷:۳۱

جنگل ابر روياي راه رفتن روي ابرها به حقيقت پيوست :جنگل ابر يك مكان طبيعي ديدني و جذاب در شاهرود ، استان سمنان است كه مي تواند يك مقصد تعطيلات خوبي باشد.جنگل هاي ابر اغلب غالباً مه غليظ هايي را پوشش مي دهند كه زمين و پوشش گياهي را پوشش مي دهند. چند ساعت قبل از غروب آفتاب ، هنگامي كه درجه حرارت كاهش مي يابد ، ابرها در جنگل فرو مي روند. ابرهاي مستقر به قدري ضخيم هستند كه گويا شما روي آنها قدم مي زنيد. جنگلهاي محصور شده در ابرها فرصتي طلايي براي بازديد ، كشف و يادگيري در مورد اين اكوسيستم هاي شگفت انگيز فراهم مي كنند.

قبل از اينكه به سمت جنگل ابر سفري كني بايد به فكري يك واحد اقامتي باشي. پس با تيم گلستاني ها تماس بگير كه بزرگترين مرجع اجاره سوئيت درجنگل ابر و مناطق اطراف مي باشد. بهترين واحدهاي اقامتي با بهترين امكانات را در اختيار شما قرار مي دهيم.

جنگل ابر روياي راه رفتن روي ابرها به حقيقت پيوست

جنگل ابر ايران در 45 كيلومتري شمال شاهرود ، بين شاهرود و آزادشهر واقع شده است. با پشت سر گذاشتن باغ هاي بسطام ، مي توانيد ابرهايي دور از كوه و در امتداد كوه 4000 متري شاهوار را مشاهده كنيد كه گويي در بندهاي تيز كوه به دام افتاده اند. صحنه اي كه قول مي دهم شما را به جنگل ابر نزديك تر مي كند.

جنگلي كه بيش از 35000 هكتار وسعت دارد بخشي از جنگل هاي باستاني هيركاني است كه دامنه هاي شمالي رشته كوه البرز را مانند كمربند محاصره كرده و ساحل جنوبي درياي خزر را پوشش داده است.

جنگل ابر روياي راه رفتن روي ابرها به حقيقت پيوست

جنگلهاي هيركاني قبلاً 3.7 ميليون هكتار را تحت پوشش خود درآورد اما اكنون اين رقم به 1.8 ميليون نفر كاهش يافته است. اين جنگل محل زندگي گياهان چوبي قديمي مانند راش ، بلوط ، توسكا ، درخت نارون ، گيلاس و چكر است.

بيشتر بخوانيد

جنگل ابر ملاقات زمين و آسمان

پاييز برفراز ابرها درجنگل ابر

جنگل ابركه در ارتفاعات زيادي قرار دارد ، در فصول گرم سال دماي كم دارد. چشمه هاي فراوان در جنگل جريان دارد كه به دليل بوم شناسي متنوع آن ، بي نظير است ، اما در اين جنگل بي نظير است.درخت عرعر درخت ، درخت بومي منطقه ، همه جا مانند ابرهاي آسمان ديده مي شود. بياييد ابرها را ببنديد.

شما احساس خنكي ، طراوت و رايحه اي را در مجاورت ابرها با چهره خود احساس مي كنيد ، چيزي كه به چشم و موهاي شما به شبنم تبديل مي شود.در نيمه شب ، ابرها شروع به بسته بندي كيسه هاي خود مي كنند. اين زماني است كه دره هاي اطراف به وضوح قابل مشاهده مي شوند. ابرها همچنان در اطراف خود حركت مي كنند.

جنگل ابر روياي راه رفتن روي ابرها به حقيقت پيوست

دره ها در ابرها به وفور ديده مي شوند و از بين مي روند. ابرهاي سريع حركت باعث مي شوند جنگل مانند آزمايشگاه يك كيمياگر به نظر برسد. آتش ، باد ، خاك و آب؛ شب مي تواند يك افزودني جديد براي چهار عنصر باشد. در جنگل ابرن هيچ چيز كمبود ندارد.در نور روز ، جنگل پوشيده از تپه هايي است كه در بعضي نقاط ضخيم و در بعضي ديگر پراكنده است.

چرا شاهرود "قاره كوچك" خوانده مي شود.

در جنگل هاي ضخيم ، شما نمي توانيد باور كنيد كه در استان سمنان هستيد ، نه چندان دور از كوير مركزي ايران و پارك ملي خارطوران  در همان جا متوجه خواهيد شد كه چرا شاهرود "قاره كوچك" خوانده مي شود.قلعه ماران كه توسط ايلاميان در قله كوه ساخته شده است ، از فاصله دور مشاهده مي شود.آبشار شورور در پايين دره جاري است كه به دليل غيرقابل دسترس بودن همچنان دست نخورده مانده است.

 

نويسنده :publication
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۱:۴۰:۰۳

شيمي دوازدهم بسته دوم تدريس استاد رادمان‌مهر : بسته آموزشي شيمي سال دوازدهم تدريس استاد رادمان مهر مي‌باشد كه با همكاري موسسه آموزشي ونوس در قالب دو بسته توليد و منتشر شده است. بسته دوم اين مجموعه دربردارنده ي مرور مباحث ترم يك سال دوازدهم و نيز پرداخت جز به جز و نكته به نكته فصول سه و چهار سال دوازدهم مي‌باشد. اين مجموعه ي آموزشي شامل 15 دي وي دي آموزشي مي‌باشد.اگر شما دانش آموزان عزيز در اين فكر هستيد كه درس شيمي سال دوازدهم براي شما مشكل است حتما بايد بسته آموزشي شيمي استاد رادمان مهر را تهيه كنيد تا با خيال آسوده در جلسه كنكور حاضر شويد.در اين بسته آموزشي تمام نكات ريز كنكوري توضيح داده شده و تمامي فصل ها به صورت جداگانه تدريس مي شود.

در فصل اول كتاب شيمي دوازدهم موضوع ساختار اتم بسيار مورد تاكيد مي باشد و بيشتر مفاهيم فصل اول حفظي است.

فصل دوم كتاب موضوع جدول تناوبي و نحوه چيدمان عناصر در اين جدول

در فصل سوم كتاب موضوع تركيب هاي يوني و تركيب هاي كوالانسي و نحوه تركيب عناصر با يكديگر

در فصل چهارم كتاب يادگيري مفهومي انواع تركيب ها و نوع پيوند آن ها و بحث مهم تركيب هاي آلي شيمي پرداخته است.

سرفصل هاي شيمي دوازدهم بسته دوم به شرح زير مي‌باشد.

  شيمي دوازدهم - بسته دوم
رديف ديسك عنوان تيتر درس / بخش بندي درس مبحث روي تخته  تايم
1 حلقه 1 فصل 1 دوره فصل يك 1:05:06
2 حلقه 2 فصل 1 ادامه دوره فصل يك 0:49:52
3 حلقه 3 فصل2 دوره فصل دو 1:36:26
4 حلقه 4 فصل 3 جامد كووالانسي 1:12:11
5 حلقه 5 فصل 3 جامد مولكولي 1:16:51
6 حلقه 6 فصل 3 جامد يوني 1:08:23
7 حلقه 7 فصل 3  جامد فلزي ، رنگ ، واناديوم ، تيتانيوم 0:42:09
8 حلقه 8 فصل 3 آزمون عبارات فصل 3  1:06:35
9 حلقه 9 فصل 3 ادامه آزمون عبارات فصل 3 1:35:24
10 حلقه 10 فصل 4 آلاينده ، نقش كاتاليزگر در واكنش ها 1:26:24
11 حلقه 11 فصل 4 مبدل كاتاليستي ، آمونياك سازي 1:23:16
12 حلقه 12 فصل 4  واكنش هاي تعادلي ، اصل لوشاتليه 1:22:40
13 حلقه 13 فصل 4 حل مسائل ثابت تعادل 1:29:10
14 حلقه 14 فصل 4 فناوري شيميايي ، پلاستيك ، پليمري سنتزي 1:29:29
15 حلقه 15 فصل 4 آزمون عبارات فصل 4  1:40:33

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۴۰:۱۲

صندلي كارمندي اسكان مدل S-507 امروزه همه ما ساعات طولاني از روز را در محل كار خود مي گذرانيم و تعداد بسيار زيادي از ما در دفاتر اداري مشغول به كار هستيم. بنابراين انتخاب صندلي اداري مناسب براي فضاهاي اداري نقش بسيار مهمي در سلامتي جسمي ما خواهد داشت.اين محصول يكي از بين المللي ترين صندليهاي موجود در دنيا ميباشد كه شما ميتوانيد انرا در تمامي رسانه اي دنيا مشاهده فرماييد از جمله زيبايي هاي اين محصول تركيب فلز و چرم است كه به دليل براق بودن فلز جلا و حالتي خاص به اين كار بخشيده و داراي استحكام زيادي نيز ميباشد يكي از پر فروشترين محصول بازار در حوزه مبلمان اداري نيز ميباشد .

ويژگي هاي كارمندي اسكان مدل S-507

اين محصول بر مبناي اصول ارگونمي بدن طراحي شده ، روكش هاي اين صندلي در جنس هاي چرم و پارچه هستند . پشتي صندلي كارمندي اسكان مدل S-507 از پروفيل آبكاري شده و و كروم ساخته شده است. پايه هاي اين صندلي مانند ساير صندلي هاي كارمندي داري چرخ مي باشد. استحكام پايه ها و چرخ هاي اين صندلي در آزمايشات مختلف مورد بررسي قرار گرفته است.

اين صندلي كارمندي داراي جك قابل تنظيم است كه كارمند با توجه به قد خود بتواند آن را تنظيم كند. صندلي كارمندي اسكان مدل S-507 داراي چرخ هاي روان بوده تا بتواند بر روي هر سطحي چه موكت و جه سنگ و سراميك به راحتي و بدون ايجاد صداي اضافه حركت كنند. اين صندلي داراي تنظيم زاويه پشتي كمر به همراه قفل كننده آن باشد تا كارمند بتوانيد زاويه مناسب را تنظيم كند.

رعايت استاندارد ارگونومي در ساخت صندلي كارمندي اسكان مدل S-507

امروزه ارگونومي ابزاري كارآمد براي تأمين سلامتي نيروي كار و حفظ و ارتقاء بهره وري است. در اين راستا ارگونومي ويژگيهاي انساني را مورد مطالعه قرار مي دهد و آنگاه ابزار وسائل، تجهيزات محيط كار و زندگي، ساختار هاي سازماني فرآيندها و سيستم ها را متناسب با آن طراحي و تنظيم مي كند. به همين منظور تمام شركتها در طراحي تمامي صندليهاي خود اصول ارگونومي را در نظر مي گيرد.اين اصول در حوزه هاي ابعادي ، عملكردي ، زيبايي ، مواد مصرفي و كاربري محصول بررسي مي شود و با توجه به اين الزامات محصولات طراحي مي شود.

نحوه سفارش صندلي كارمندي

براي سفارش صندلي كارمندي مي توانيد با مجموعه وي چوب تماس گرفته و صندلي مورد نظر خود را انتخاب كنيد . وي چوب در كمترين زمان محصول را براي شما ارسال خواهد كرد.د همچنين وي چوب سلامت كالا را براي شما ضمانت خواهد كرد و گارانتي و خدمات پس از فروش از مزاياي خريد صندلي كارمندي گردان جك دار مدل SK106 خواهد بود.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۴۹:۱۷

تشخيص عسل طبيعي از عسل تقلبي :«ايران» ازجمله كشورهايي است كه به لطف طبيعت سبز و بكر در مناطقي مثل سبلان در استان اردبيل، ارتفاعات چهار‌محال و بختياري، ارتفاعات علم‌كوه، كلاردشت و … مي‌توان مرغوب‌ترين عسل طبيعي را در آن يافت. براي بسياري از علاقه‌مندان اين ماده‌ي خوراكي بسيار مفيد، اين سؤال پيش مي‌آيد كه چگونه مي‌توان از طبيعي‌بودن يك ظرف عسل مطمئن شد. همراه ما باشيد.

تشخيص عسل طبيعي از عسل تقلبي

عسل طبيعي و خالص را فقط مي‌توان در آزمايشگاه‌هاي مواد غذايي از انواع تقلبي تشخيص داد و حتي رفتن بالاي سر كندو هم كمكي به تشخيص عسل طبيعي از تقلبي نمي‌كند.

تشخيص عسل طبيعي از عسل تقلبي

روش هاي ساده تشخيص عسل طبيعي از عسل تقلبي

 • يكي از روش‌هايي كه تا حدودي مي‌تواند به شناخت عسل طبيعي كمك كند، اين است كه آن را داخل يك ليوان آب سرد بريزيد. اگر قطره‌هاي عسل حل نشدند و ته ليوان ته‌نشين شدند، عسل طبيعي است، اما اگر عسل در آب حل و ذرات آن به‌صورت رشته‌هايي در آب ناپديد شدند، احتمال اينكه آن عسل تقلبي باشد بيشتر است.
 • از سوي ديگر بايد بدانيد كه عسل طبيعي بو و طعم گل‌ها را در خود دارد و به محض گذاشتن در دهان آب مي‌شود، اما عسلي كه طبيعي نباشد مثل «آبنبات» در دهان جمع مي‌شود و طعم شكر آن غالب است.
 • يكي ديگر از روش‌هاي تشخيص عسل طبيعي اين است كه آن را از داخل ظرفي به درون ظرف ديگري بريزيد، اگر داخل ظرف پر از حباب شد نشانه طبيعي بودن عسل است.
 • شكرك زدن، يكي ديگر از روش‌هاي تشخيص عسل طبيعي است. اين خاصيت فقط در عسل‌هاي طبيعي ديده مي‌شود چرا كه فقط «دياستاز» قادر است ذرات عسل را متبلور كند و باعث شكرك‌زدن آن شود درحالي‌كه عسل تقلبي به‌علت نداشتن «دياستاز» صاف و روشن باقي مي‌ماند. بنابراين مي‌توان نتيجه گرفت كه اگر عسل بعد از مدتي شكرك زد حتما طبيعي و سالم است (برخلاف تصور عامه مردم) و در صورت شكرك نزدن و ته‌نشين نشدن مي‌تواند مصنوعي يا تقلبي باشد.

مناسب ترين راه نگهداري عسل طبيعي چيست؟

بهترين روش براي نگهداري عسل نگهداري آن در دماي اتاق است؛ يعني دمايي كه نه خيلي سرد و نه خيلي گرم است.

تشخيص عسل طبيعي از عسل تقلبي

تشخيص عسل طبيعي از عسل تقلبي

عسل را در يخچال نگهداري نكنيد!

عسل را در يخچال نگهداري نكنيد چون «زنبورها» كه بهترين نگهدارنده‌ي عسل هستند، در كندو يخچال ندارند! نگهداري عسل در يخچال سبب سفت‌شدن عسل مي‌شود، برداشتن عسل از ظرف را مشكل مي‌كند و به احتمال زياد فرآيند «رُس كردن» را تسريع مي‌كند. از آنجايي كه عسل خاصيت ضدميكروبي دارد در صورت بسته نگه داشتن درِ ظرف و جلوگيري از ورود آب و ديگر مواد به ظرف عسل، ميكروب‌هاي بيروني نمي‌توانند به آن راه پيدا كنند و عسل تخمير نمي‌شود.

عسل را با قاشق خشك از ظرف برداريد!

يادتان باشد عسل را با قاشق خشك از ظرف برداريد، زيرا ورود آب به عسل منجر به تخمير عسل مي‌شود. عسل را حتما در ظروف شيشه‌اي نگهداري كنيد. نگهداري عسل در ظروف فلزي به‌دليل خاصيت اسيدي عسل سبب ايجاد تركيبات زيان‌بار شيميايي مي‌شود.

چرا عسل شكرك مي‌زند؟

عسل به‌عنوان يك ماده‌ي اشباع‌شده‌ي قندي بايد در واقع جامد باشد، ولي مايع است. به همين دليل به‌محض اينكه شرايط مطلوب مهيا شود يك تغيير فيزيكي يعني «شكرك‌زدن» در آن پديدار مي‌شود كه يك دليل محكم براي اثبات طبيعي‌بودن آن است. بعضي از عسل‌ها در شان (قاب يا آشيانه‌ي زنبوران كه در آن شهد و موم است) هم «كريستاليزه» مي‌شوند و همان‌طور كه گفتيم اصطلاح تخصصي آن در زنبورداري «رُس كردن» است.

در برخي كشورهاي خارجي عسل شكرك‌زده به‌دليل اطمينان مشتري از طبيعي و خام‌بودن آن طرفداران بيشتري دارد و اتفاقا قيمت آن هم بيشتر است. بهترين درجه حرارت براي نگهداري عسل ۱۸ تا ۲۴ درجه‌ي سانتي‌گراد است. به‌طوركلي همه‌ي عسل‌هاي خالص «شكرك» مي‌زنند ولي مدت لازم براي شكرك‌زدن عسل‌هاي مختلف با هم تفاوت دارد.

تشخيص عسل طبيعي از عسل تقلبي

تشخيص عسل طبيعي از عسل تقلبي

چگونه عسل شكرك زده را به حالت اول برگردانيم؟

اگر تمايلي به خوردن عسل شكرك‌زده نداريد، شيشه‌ي عسل را در آب ۴۰ تا ۶۵ درجه‌ي سانتي‌گراد قرار بدهيد، هنگامي كه آخرين بلور محو شد و عسل به شكل اوليه‌ي خود برگشت آن را از آب بيرون بياوريد. به‌هيچ‌عنوان عسل را روي حرارت مستقيم قرار ندهيد. عسلي كه شكرك بزند حتما خالص و عسلي كه شكرك نزند ممكن است ناخالص باشد.

فروشگاه اينترنتي خريد عسل

فروشگاه اينترنتي خريد عسل طبيعي با مناسب ترين قيمت: عسل هاني رژينا ، توليد كننده انواع عسل ارگانيك و عسل درجه يك مي باشد. عسل هاني رژينا مي تواند هر مقدار عسل كه مورد نياز شما باشد را براي شما ارسال نمايد.

براي خريد عسل ارگانيك و خريد عسل درجه يك كافيست با شماره تلفن هاي ما تماس حاصل نماييد.

همچنين براي مشاهده ليست قيمت عسل ارگانيك و درجه يك كليك نماييد.

خواص عسل طبيعي

يكي از شگفتي‌هاي عسل اين است كه اگر به‌طور صحيح مصرف شود، براي جذب قند موجود در آن سلول‌هاي مغز نيازي به انسولين ندارند و براي تمام فصول سال و اكثر بيماري‌ها كاربرد دارد. «عسل» در تقويت حافظه و تقويت سيستم ايمني بدن و قواي جسماني، بهبود و درمان بسياري از ناراحتي‌ها مثل زخم‌ها، سوختگي‌ها و درمان بعضي از بيماري‌هاي گوارشي، دهان و لثه مؤثر است، بسيار سريع هضم و جذب خون مي‌شود و انرژي آن فورا به بدن منتقل مي‌شود.

آيا عسل فاسد مي‌شود؟

شايد براي‌تان جالب باشد كه بدانيد عسل طبيعي آن‌قدر دوام دارد كه سال‌ها پيش در كاوش‌هاي باستان‌شناسان بقاياي فاسدنشده و سالم آن در مقبره‌ي فرعون كشف شد. به عبارت ديگر، اگر از عسل طبيعي به روش صحيح و اصولي نگهداري كنيد به‌هيچ‌عنوان فاسد نمي‌شود. اگرچه عسل در طول زمان نگهداري ممكن است دچار تغييرات شيميايي و فيزيكي شود و در اثر گذر زمان مقداري از بو و طعم خود را از دست بدهد، اما خاصيت عسل از بين نمي‌رود. همچنين عسل طبيعي ممكن است بعد از مدتي «كريستاليزه» شود كه زنبورداران به اين پديده «رُس كردن» مي‌گويند.

عسل طبيعي بعد از «رُس كردن» شبيه روغن حيواني مي‌شود. البته «رس كردن» عسل كه يكي از نشانه‌هاي طبيعي بودن عسل است فرايندي كاملا برگشت‌پذير است و به‌هيچ‌وجه مزه و كيفيت عسل را كاهش نمي‌دهد.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۴۳:۴۲

كاغذ فيلتر هوا : فيلتر هوا يكي از قسمت هاي مهم ماشين است كه كار تصفيه هواي وارد شده به موتور را انجام مي دهد.فيلتر هوا داراي يك صفحه كاغذي هستند كه براي جذب آلودگي ها آغشته به برخي مواد شيميايي مومي شكل شده اند.عموما فيلتر هوا را در گذر هوا از محيط به موتور خودرو قرار داده مي شود تاتمامي گرد و غبار و آلودگي هاي ورودي گرفته شود و هواي تميز به موتور خودرو هدايت شود.

كاغذ فيلتر هوا

كاغذ فيلتر مورد استفاده در صنعت خودرو سازي تركيبي از مواد سلولزي و رزين با نفوذ پذيري معيني در مقابل هوا، سوخت و روغن است. رزين مورد استفاده در اين كاغذ از يك نوع رزين اكريليك مناسب گزينش و به كار گرفته شده است. اين رزين در فرآيند توليد به پليمري با اتصال هاي قوي تبديل شده كه امكان شكست اين اتصال ها پس از توليد كاغذ امكان پذير نيست.

 تقسيم بندي كاغذ فيلتر هوا

كاغذ فيلترهاي هوا، سوخت و روغن تقسيم مي شوند و در اتومبيل هاي سبك و سنگين مورد استفاده قرار مي ­گيرند.

كاغذهاي فيلتر علاوه بر استفاده در فيلتر خودرو، در ساير موتورهاي احتراقي نيز كاربرد دارند. موتورهاي مورد استفاده در كشاورزي، موتورهاي مورد استفاده در صنعت، قايق­ها، ژنراتور برق، ليفتراك­ها، جرثقيل ­ها و …. كه از موتورهاي احتراقي (بنزيني، گازوئيلي، گازي) استفاده مي ­نمايند نيز مورد استفاده قرار مي­ گيرند.

كاغذ فيلتر هوا

تمامي فيلتر هوا از مواد نازكي ساخته مي شوند كه مانند ماسك عمل مي كند و مانع از ورود گرد و غبار مي شود.اين مواد معمولا داراي جنس كاغذي و يا پارچه اي هستند كه البته امروزه نوع اسفنجي آن نيز توليد مي شود.

در زمان ساخت فيلتر به منظور افزايش ظرفيت و طول مدت كار فيلتر، لازم است سطح مناسبي از كاغذ تهيه و در فيلتر استفاده شود.

از طرف ديگر اندازه فيزيكي فيلتر بايد در حدي تهيه شود كه با توجه به محدوديت فضا در روي موتور، امكان استفاده از آن فراهم گردد. لذا با توجه به عوامل فوق الذكر، كاغذ فيلتر مورد استفاده به شكل كنگرهاي شكل داده شده و پس از برش و تعيين اندازه دقيق، در داخل فيلتر مونتاژ مي گردد.اين عمليات به وسيله ماشين مخصوص صورت مي گيرد.

كاغذ فيلتر هوا

كاغذ فيلتر هوا

انواع كاغذ فيلتر

______________________________________________________

 • كاغذ فيلتر هوا
 • كاغذ فيلتر روغن
 • كاغذ فيلتر سوخت

خواص كاغذ فيلتر

كاغذ فيلتر هوا از خواص متعددي برخوردار است كه شامل: قابليت به دام انداختن ذرات، مقاومت در برابر رطوبت، ميزان سرعت جريان حجمي، كارايي و سازگاري مي باشد.

معرفي فيلتر هوا

فيلتر هوا يكي از قطعات مهم و مصرفي ماشين مي باشد كه باعث جذب گرد و غبار و آلودگي هاي لازمه مي شود و هواي تميز را وارد موتور مي كند.فيلتر هوا مانند صافي عمل مي كند و آلودگي ها را به خود جذب مي كند و بعد از گذشت مدت زمان اين مواد روي فيلتر رسوب مي كند و كارايي آن را كم مي كند.

در اين زمان است كه مي گوييم زمان مصرف فيلتر به پايان رسيده است و شما بايد يك فيلتر هوا نو و تازه خريداري نماييد .عمر سرويس دهي فيلتر كاملاً بستگي به ميزان كاركرد خودرو دارد. لازم به ذكر است كه كليه خودروها بدون ترديداز فيلتر هوا استفاده مي نمايند و به عبارت ديگر هيچ خودرويي بدون فيلتر هوا يافت نمي شود.

شركت هاي توليد كننده فيلتر هوا

شركت سام صنعت قومس بهره برداري با هدف خدمت رساني به صاحبان صنايع،كارخانجات،آماده ارائه مشاوره خدمات فني و مهندسي در زمينه ي طراحي، ساخت، تامين مواد، نصب و راه اندازي، فيلترهوا، نگهداري و تعميرات پروژه‌هاي صنعتي مي باشد.

كاغذ فيلتر هوا را بيشتر بشناسيم

كاغذ فيلتر هوا، از جمله متخلخل ترين كاغذ هاي فيلتر موتور است. به دليل ويسكوزيته كم هوا، نيروي اعمال شده بر كاغذ فيلتر هوا (توسط ذرات گرد وغبار)، كمتر از كاغذ هاي روغن يا سوخت است.

اين كاغذ را مي توان با استفاده از الياف بلند، كه بخشي از آن ها مرسه ريزه شده اند (يعني با اسيد تيمار داده شده تا فرم استوانه اي و پايداري را به خود بگيرد)،توليد نمود. اغلب، فيلترهاي هواي مورد استفاده براي ماشين آلات سنگين نظير ماشين هاي خاك برداري، در گروه جداگانه با عنوان فيلترهاي ويژه هواي خيلي آلوده يا فيلترهاي پر دوام تقسيم بندي مي شود.

كاغذ فيلتر هوا

كاغذ فيلتر هوا

فيلتر‌ هواي سلولزي

فيلتر هواي سلولزي يا همان فيلتر‌ هواي كاغذي، عمومي‌ترين و پركاربردترين نوع فيلتر هواي استفاده شده توسط كمپاني‌هاي خودروسازي است. فيلتر‌هاي هواي سلولزي، از يك فريم پلاستيكي براي ايجاد ثبات در ساختار خود بهره‌ مي‌برند و از يك كاغذ پليسه‌دار آكاردئوني براي جذب ناخالصي‌هاي هوا استفاده مي‌كنند. فيلتر‌ هواي سلولزي توانايي جذب ۸۰ تا ۹۰ درصدي ذرات خارجي دارند و نسبت به مابقي فيلتر‌ها بسيار ارزان‌تر هستند اما عمر كوتاهي دارند و بايد پس مدت كوتاهي تعويض شوند

در توليد فيلترهوا خودرو مواد اوليه زيادي مورد نياز است كه از جمله اين مواد مي توان به پلي يورتان، كاغذ چين شده فيلترهوا، چسب فيلتر هوا حرارتي و توري نيسان انژكتوري اشاره كرد.

فوم پلي يورتان يكي از مواد اوليه در توليد فيلترهوا ماشين مي‌باشد كه از واكنش شيميايي دو ماده مايع پلي و ايزو (ايزوسيانات) توليد مي‌شود. پلي يورتان يك رزين يا چسب پليمري است كه بسته به شرايط توليد بي‌رنگ يا شيري رنگ يا نارنجي رنگ مي‌باشد.

رزين پلي يورتان چيست

رزين پلي يورتان حاوي يك پلي ال پايه مي‌باشد كه مواد افزودني، به آن افزوده مي‌گردد. ماده ايزوسيانات يا به اصلاح ايزو، مايعي قهوه اي رنگ يا بي رنگ است كه به عنوان سخت كننده در توليد فوم پلي يورتان استفاده مي شود.

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۳۴:۵۳

سيستم راهبند اتوماتيك : راهبند كه معادل انگليسي آن Barrierمي باشد دستگاهي است كه متشكل از يك بخش عمود بر زمين كه به صورت صندوق فلزي با قاعده مستطيل كوچك و ارتفاع حدود يك متر و يك ميله با طول معمولا از ۲تا ۸متر مي باشد.جهت سفارش خريد انواع راهبندمي توانيد با كارشناسان ما تماس بگيريد.

rahband

سيستم راهبند اتوماتيك

باسيستم راهبند اتوماتيك بيشتر آشنا شويم!

راهبندها به منظور بازگشايي و بستن سريع يك معبر خاص كاربرد دارند بنابراين اين محصول را بيشتر در مبادي ورودي ساختمان ها و محيط هاي پرتردد مثل مجتمع هاي مسكوني، پاركينگ ها و اماكن عمومي، ادارات و كارخانجات مي بينيد.
به دليل اين كه راهبند يك سد امنيتي نيست و فقط جهت مديريت ورود و خروج كاربرد دارد در اغلب موارد براي حفظ امنيت در مواقع تعطيلي مراكز بايستي از درب براي جلوگيري از ورود و خروج استفاده نمود.

به هر حال خيلي بهتر است به جاي باز و بسته كردن يك درب چند صد كيلويي، ميله چند كيلويي راهبند را جابجا كنيم  حال با راهبند و كاربرد آن آشنا شديم پس بهتر است به انواع فناوري هاي اين راهكار بپردازيم.

انواع فناوري هاي راهبند

دو نوع فناوري در اين عرصه موجود است هر دو اين فناوري ها مبتني بر توليد قدرت با موتور الكتريكي مي باشد كه حركت دوراني ايجاد مي كند و تفاوت ماجرا از اينجا آغاز مي شود كه اين حركت دوراني چطور به حركت عمودي بوم راهبند منجرشود. انتقال قدرت توسط چرخدنده و اتصالات مكانيكي كه فناوري مكانيكي و در تركيب با موتور الكتريكي، الكترومكانيك ناميده مي شود. و انتقال قدرت توسط حركت مايعات مانند روغن كه الكتروهيدروليك ناميده مي شود.

سيستم الكترومكانيك

در سيستم الكترومكانيك موتور به ورودي جعبه دنده (گيربكس) متصل مي گردد و چرخ دنده ها سرعت موتور را كاسته و بر قدرت حركت مي افزايند و نيرو را به قطعه الاكلنگي مي رساند. قطعه الاكلنگي از وسط به محور بوم و دو عدد پين هم مركز شده و يك سر الاكلنگ به خروجي گيربكس متصل مي گردد و سر ديگر قطعه الاكلنگي به يك فنر تعادل.نقش فنر تعادل اين است كه در زمان حركت بوم به سمت پايين فنر كشيده شده و شارژ مي گردد تا براي كمك به موتورحين بالا بردن بوم آماده شود.
گيربكس ها اگر به خوبي طراحي شوند مي توانند عمر بالايي داشته باشند همانطور كه در خودروها ديده مي شوند انتقال قدرت از موتور به چرخ ها توسط گيربكس صورت مي گيرد كه در سرعت بالا و قدرت و فشارهاي بالا مي تواند سال ها كارايي داشته باشد

rahband2

سيستم راهبند اتوماتيك

 

ويژگي سيستم الكترومكانيك

حسن ديگر اين فناوري عدم اختلال در زمان گرم شدن و سرد شدن هواست، سيستم هاي مبتني بر حركت مايعات در زمان سرد شدن زياد هوا و يا افزايش حرارت هوا مستعد تغيير رفتار هستند كه اگر سيستم درست طراحي نشده باشد مي تواند بامشكل تغيير فشار روغن و يا نشتي روغن مواجه شود.
سيستم هاي الكترومكانيك دغدغه حفظ مايعي فرار و پرفشار در داخل سيستم خود ندارند زيرا كل سيستم گيربكس داخل گريس نسوز حركت مي كند كه اين باعث طول عمر قطعات مي شود.

نكته ديگر در اين نوع سيستم ها هزينه سرويس و نگهداري پايين تر مي باشد چون اگر چرخ دنده  تخريب شود مي توان به راحتي آن قطعه مورد نظر را تغيير داد و تعويض كرد و انتظار كاركردي مطابق روز اول داشت.

توليد قواي محرك سيستم الكتروهيدروليك

و اما فناوري ديگر سيستم الكتروهيدروليك مي باشد كه توليد قواي محرك آن توسط موتور الكتريكي مي باشد ولي قواي توليـدي تبـديل به فشـار جـريان روغن مي شود و اين فـشار روغن توسط پيستون همان قطعه الاكلنگي راهبند را حركت مـي دهد.

يك سر قطعه الاكلنگي به پيستون هيدروليك متصل است و پيستون با بالا و پايين كردن الاكلنگ بوم را بالا و پايين مـي كند و سمت ديگر الاكلنگ هم به فنر وصل مي شود تا با شارژ توسط نيروي گرانش بوم حين پايين آمدن فنر كشيده و شارژ شود و در حين بالا آمدن بوم به ياري موتور الكتريكي بيايد.

rahband3

سيستم راهبند اتوماتيك

 

عملكرد بهتر سيستم هاي الكترومكانيك در تردد بالا

اين سيستم در شرايطي كه تردد بالا مورد نظر قرار گيرد مي تواند عملكرد بهتري از سيستم هاي الكترومكانيك از خود نمايش دهد. چرا كه ميزان اصطكاك روغن هيدروليك با جداره هاي سيستم كم بوده و بنابراين گرمايش كمتري ايجاد شده، استهلاك كمتري را موجب مي شود و در نهايت بهره وري بهتري دارد.

البته نگهداري روغن تحت فشار در يك سيستم با اتصالات زياد كاري دشوار است و بنابراين و با توجه به سيستم مدارات وطراحي هاي آنها و همچنين شيرهاي هدايت كننده روغن، اين نوع سيستم ها گران تر مي باشند و سرويس و نگهداري دقيق تري مورد احتياج است.
تا كنون فناوري هاي مكانيكي راهبند را دانستيم و حال بخش الكترونيك راهبند سيستم مدار كنترل با خروجي هاي كافي و مورد نياز و با كيفيت نقش مكمل و نهايي را در سيستم راهبند اتوماتيك داراست.
قابليت اتصال سيستم هاي كنترل تردد ( ، (Access Controlفلاشر، نمايشگر LEDروي بوم و چشم و اسباب ايمني موارد الزامي براي برد كنترل هاي يك سيستم مطلوب و استاندارد است

سيستم راهبند الكترومكانيك


راهبندهاي الكترومكانيك iDoorمحصول چين با طراحي آلمان : در سيستم هاي الكترومكانيك دو عنصر اهميت اساسي دارد اول مكانيزم و دوم كيفيت متريال و ساخت.مكانيزم را به اين صورت تعريف مي كنند، روشي كه اجزاء و عناصر يك ساختار و دستگاه به هم متصل و مرتبط مي گردند تا خروجي مورد نظر از دستگاه گرفته شود

rahband4

سيستم راهبند اتوماتيك

 

پس با اين تعريف حتي يك ميليمتر و يا حتي كمتر مي تواند نقش مهمي در كارايي و طول عمر سيستم داشته باشد و باعث جلوگيري از هدر رفت انرژي در ايجاد و افزايش تنش هاي دروني سيستم شود. بنابراين اين امر به تفكر منظم آلماني سپرده شده تا با طراحي دقيق ضامن بهترين و كاراترين عملكرد باشند.

فرم بوم اين محصولات بسيار بهينه طراحي شده و با ايجاد انحناها و خم و شكست هاي مناسب سه ويژگي عالي به سيستم داده است

-مقاومت اندك در برابر باد

-وزن بسيار سبك

-مقاومت در برابر تنش هاي افقي و عمودي، فشار ناشي ازحركت و ترمز در ابتدا و انتها ي حركت و ضربه ناشي از برخورد خودرو و ساير وسايل نقليه

سيستم اكسس كنترل:

سيستم راهبند اتوماتيك : همانطور كه از نام اين تجهيزات پيداست براي رواديد ورود يا خروج به صورت كامل مكانيزه و بدون دخالت انسان كاربرد دارند. اين محصولات بر سه نوع هستند. سيستم هاي تماسي، سيستم هاي    Range   Long  بر مبناي باند UHFو يا پلاك خوان سيستم هاي تماسي بر مبناي نزديك كردن كارت در دست شخصي كه قصد ورود به مجموعه را دارد به دستگاه كارتخوان عمل مي كنند. كارتي شبيه به كارت مترو يا كارت هاي اعتباري بايد در فاصله ۱۹سانتي متري كارت خوان قرار گيرد.كارتخوان پس از سنجش روايي ورود دستور بازگشايي به راهبند مي دهد

سيستم هاي برد بلند  Long Rangeباپهناي باند :UHF

در اين سيستم ها يك تگ فعال روي شيشه ماشين نصب مي شود و يك آنتن روي نقطه اي مناسب جنب محل ورود نصب مي گردد.زماني كه تگ معتبر براي ورود، به محدوده خوانش آنتن وارد مي شود پس از اعتبارسنجي، سيستم مركزي دستور بازگشايي مسير را به راهبند داده و مسير باز مي شود.
شايان ذكر است سيستم هاي پاركينگ براي دريافت هزينه نيز مي تواند بر روي همين پلت فرم فعال و راه اندازي شود.

rahband5

سيستم راهبند اتوماتيك


سيستم هاي پلاك خوان:


سيستم راهبند اتوماتيك : دستگاه هاي پلاك خوان مبتني بر خوانش پلاك به وسيله يك دوربين با كيفيت و دقيق و بررسي عدد پلاك با پايگاه داده موجود در كامپيوتر مركزي است. در پايان مي توان گفت هر يك از راهكارها در جاي خود مي تواند موثرتر باشد

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ