کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
http://thesispublication.com/
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :publication
تاريخ: ۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۰۳:۰۲

در مورد آب قليايي شش وجهي بيشتر بدانيم : آب مايعي است كه از H2O تشكيل شده است، هيدروژن و اكسيژن به دليل داشتن بارهاي مثبت و منفي همديگر را جذب مي  كنند. در طبيعت با توجه به انرژي و حركتي كه آب دارد، H2O هايي كه با هم پيوند مي دهند تعداد شش مورد در پايدارترين حالت  است و بشدت هم در حال گردش به دور خود هستند، نمونه آن آب برف و باران است.

كريستال آب شش ضلعي داراي اندازه 60 هرتز و دقيقا هم اندازه دهانه سلول است، در اين حالت آب براحتي وارد سلول شده و خارج مي شود و علاوه بر اين املاح مورد نياز هم براحتي در دسترس سلول قرار مي گيرد.  

در مورد آب قليايي شش وجهي بيشتر بدانيم

مزاياي آب قليايي شش وجهي نسبت به ساير آب ها

در آبهاي ديگر مثل آب شهري به دليل اين كه يكسري فرآيندهايي اتفاق مي افتد و آب از حالت طبيعي خارج مي شود و به خاطر اين كه انرژي خود را از دست داده اند و بار دار هستند كريستالهاي آب بجاي شش ضلعي تا 90 پيوند تشكيل داده بنابراين كريستالهاي آب شهري بزرگ مي شود و يك كريستال 90 ملكولي داريم.

در آب شهري  كه همه مدل آب از شش ضلعي تا خوشه هاي كريستال بزرگ داريم، ملكولهايي مي توانند جذب سلول شود كه داراي اندازه كوچك هستند و خوشه هاي آبي بزرگ(آب نيمه هيداراته) قابليت جذب خيلي كمتري در سلول دارند، طبيعتا املاح رساني و سوخت و ساز  كمتر مي شود و در بلند مدت تاثير نامطلوب خود را نشان مي دهد.  ممكن است سلول تشنه باشد اما با خوردن آب هم آبرساني درست انجام نشود و در دراز مدت باعث پيري سلول شود.

منابع آب قليايي شش وجهي مانند آب چشمه كه در كوهستانها و از مخازن برف و باران تامين شود و در حركت هم باشد آب خوبي است نفوذ پذيري بسيار بالايي دارد، همه جا قابل دسترس نمي باشد.

در مورد آب قليايي شش وجهي بيشتر بدانيم

اندازه خوشه هاي آب قليايي شش وجهي چگونه است

اندازه آب قليايي شش وجهي تقريبا در حد خوشه هاي آب شهر كه داراي خوشه هاي ملكولي120 تا 150 هرتز است، همچنين مشابه بودند با تصفيه آبها چون تصفيه آبها هم املاح آب را مي گيرد اما خوشه هاي آب شهري را كوچك و يا منظم نمي كند.

دستگاه هاي توليد آب قليايي از شايعه تا واقعيت

دستگاههاي توليد كننده آب قليايي كه در بازار وجود دارد آب شيرين كن است كه آب نمك دار وارد آن مي شود و آب  شيرين يا آب خالص مي گيريم،  مقدار زيادي آب هم در فرآيند شيرين كردن كه بصورت اسمز معكوس انجام مي شود  و فرآيند 6 تا 7 مرحله اي است هدر مي رود، براي يك ليوان آب دو ليوان آب هدر مي رود، در خيلي از مناطق كشور ما نيازي به انجام چنين فرآيندي براي آب نيست، چرا كهTDS  قابل اغماض است و مي تواند انجام نشود، متاسفانه  در جامعه اي كه ما آب نداريم  مشكل و كمبود آب داريم، بواسطه دستگاههاي توليد كننده آب قليايي خانگي شايد ميليون ها ليتر آب روزانه  هدر مي رود و حتي اين دستگاه ها قادر نيستند يك آب آشاميدني با حداقل مواد معدني توليد كنند چه برسد به توليد آب قليايي .

بنابراين ما به شما پيشنهاد مي كنيم از آب قليايي توليد شده در كارخانجات استفاده كنيد زيرا فرآيند توليد آب قليايي در اين كارخانه ها به صورت متمركز با دستگاه هاي ويژه صورت مي پذيرد

دستگاه هاي آب يونيزه قليايي و شش ضلعي در كارخانجات آب را تصفيه، شش ضلعي، قليايي و يونيزه هم مي كند، بصورت حرفه اي، و مبني بر دانش و با الهام از طبيعت طراحي و ساخته شده است. توليد آب قليايي به اين صورت است كه املاح نامناسب گرفته شود نه همه املاح، همچنين در فرآيند توليد، كلر آب و اگر آفت كش ها و مواد شيميايي داخل آب باشد گرفته مي شود، اما گچ آب كه شامل بيكربنات ها است از آب گرفته نمي شود چرا كه منيزيم و كلسيم  آن  براي استحكام استخوان مورد نياز است.

تفاوت آب قليايي شش وجهي با آب آشاميدني شهري

آب قليايي شش وجهي چندين تفاوت با آب شهري دارد، نفوذپذيري بسيار بالايي دارد، خاصيت آنتي اكسيداني كمي و از پيري زودرس و مشكلات سلولي جلوگيري مي كند، آبهاي قليايي شش ضلعي گاز كمتري در خود جذب مي كنند. حبابها را در آب شش ضلعي نداريم، آب داراي حباب باشد در معده قابليت جذب ندارد و بايد برگردد كه باعث رفلاكس مي شود و دومين ايراد اين است كه معده اي كه مي توانسته آب را فرضا در 5 دقيقه جذب كند در ده دقيقه آن را جذب مي كند و در بلند مدت در بيماريهاي گوارشي تاثير گذار است.

چنانچه آب قليايي شش ضلعي در يك كتري پر از گچ ريخته شود گچ ها را پاك مي كند. آب قليايي شش ضلعي اگر هوا ندارد باعث بهبود نفخ و كاهش رفلكس مي شود.

خواص درماني آب قليايي شش وجهي

به منظور بررسي خواص درماني اين آب، در تحقيقي و تحت نظارت يكي از اعضاي هيئت علمي دانشگاه، تاثير درماني آب قليايي شش ضلعي حاصل از اين دستگاه، بر روي يك جامعه بيمار 75 نفري در يكي از بيمارستان هاي شيراز انجام و مشخص شد بعد از دو ماه استفاده از اين آب 70 نفر از بيماران بيماري رفلكس و نفخ بهبود يافته بودند، در همين تحقيق مشخص شد كه آب قليايي شش ضلعي تاثير مثبتي در بهبود و جلوگيري از سنگ كليه دارد و در يازده نفر از اين جامعه تحت بررسي بعد از دوماه مصرف اين آب، سنگ كليه دفع و يا كوچك شده بود.

آب قليايي شش ضلعي خواص درماني ديگري هم دارد، براي نمونه بيان شده همان طور كه گچ كتري را مي تواند پاك كند، در داخل عروق هم مي تواند از تشكيل پلاكتها جلوگيري كند چون حلاليت بالايي دارد و در دراز مدت مي تواند بيماريهاي قلبي را كاهش دهد

نويسنده :publication
تاريخ: ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۲:۲۹:۵۸

رستوران گردي به طور قطع يكي از پرطرفدارترين تفريحات مردم ايران است. اين امر در سال هاي گذشته به كبابي و تنها چند رستوران كي.اف.سي محدود مي شد اما امروزه اگر هنگام عبور از عرض خيابان كمي با دقت تر به اطراف نگاه كنيد، متوجه وجود رستوران هاي “فست فود” در هر ۲۰۰ متر مي شويد.

غذاهاي فست فود يا به عبارتي ديگر غذاهايي كه از آنها به عنوان غذاي حاضري نام برده مي‌شود اغلب غذاهايي نظير پيتزا، همبرگر، چيزبرگر، انواع ساندويچ‌، مرغ سوخاري، ناگت مرغ، سيب‌زميني سوخاري و… هستند كه از رستوران‌هاي عرضه‌كننده اين نوع غذاها تهيه مي‌شود.

وجه تمايز رستوران‌هاي فست‌فود با ديگر رستوران‌ها در اين است كه غذاي از پيش آماده شده را پس از مدت زمان كوتاهي بعد از دريافت سفارش مشتري به او تحويل خواهند داد. معمولا غذاهاي فست‌فود به صورت نيم پز و در حجم زياد از قبل تهيه شده و در مدت زمان كوتاهي پس از دريافت سفارش مشتري پخته و گرم شده و به او تحويل داده خواهد شد.

وجود تعداد زياد اين رستوران ها نشانگر درآمد بالاي رستوران ها نيز است. به طبع اگر شما هم مدير رستوران و هم صاحب رستوران باشيد درآمدهاي ميليوني خواهيد داشت. اما اگر به عنوان مدير يك رستوران مشغول فعاليت هستيد قطعا چيز كمتر از صاحب رستوران دريافت مي كنيد.اما ميزان حقوق مدير رستوران بستگي به توانمندي ها و درآمد رستوران دارد.

وضعيت استخدام مدير رستوران در برخي كشورهاي جهان

استراليا – در بازه زماني۵  سال گذشته ميزان استخدام مديران رستوران رشد۱۷.۵  درصدي داشته و رشد متوسطي در آينده براي آن پيش بيني شده است.

ميزان درآمد مدير رستوان راه اندازي فست فود

ميزان درآمد مدير رستوان

ميزان درآمد مدير رستوران در ايران چقدر است؟

در خصوص ميزان درآمد مدير رستوران در ايران اطلاعات دقيقي در دسترس نمي باشد. اين شغل عليرغم سختي هاي زيادي كه دارد، در صورت موفقيت جزء مشاغل پردرآمد به حساب مي آيد. درآمد مدير رستوران ها با توجه به اينكه خود صاحب رستوران اند و يا در رستوران يا هتلي استخدام هستند، ميزان مهارت، تجربه و توانمندي هاي آنها درآمدهاي متفاوتي دارند.اين صنعت در حال حاضر افراد بسيار زيادي را به خود مشغول كرده است و با يك حساب سرانگشتي و با توجه به استقبال روزافزون مردم به غذا خوردن در بيرون از خانه به عنوان يك تفريح، هر شب رستوران هاي شهر بزرگي مثل تهران گردش مالي چند ميلياردي را شاهد هستند.

درآمد مدير رستوران در برخي از كشورهاي جهان

استراليا  – متوسط درآمد سالانه اين شغل۴۵.۶۰۰  دلار (قبل از كسر ماليات) مي باشد.

انگلستان  – متوسط درآمد سالانه اين شغل براي افراد تازه كار و دستياران مدير رستوران بين۲۷.۵۰۰  تا۳۵.۰۰۰  دلار و براي مديران رستوران با تجربه بين۳۸.۰۰۰  تا۶۱.۰۰۰  دلار مي باشد

ميزان درآمد مدير رستوان

ميزان درآمد مدير رستوان

شخصيت هاي مناسب شغل مدير رستوران و فست فود

در يك انتخاب شغل صحيح و درست، عوامل مختلفي از جمله ويژگي هاي شخصيتي، ارزش ها، علايق، مهارت ها، شرايط خانوادگي، شرايط جامعه و … براي هر فرد بايد در نظر گرفته شوند. يكي از مهم ترين اين عوامل ويژگي هاي شخصيتي مي باشد. شناخت درست شخصيت هر فرد فرآيندي پيچيده و محتاج به تخصص و زمان كافي است. البته هر فردي ويژگي هاي منحصربه فرد خود را دارد، حتي افرادي كه به نوعي تيپ شخصيتي مشابه دارند، باز هم در برخي موارد با يكديگر متفاوت هستند.

به طور كلي هميشه افراد موفقي از تيپ هاي شخصيتي مختلف در تمام مشاغل هستند و نمي توان دقيقا اعلام كرد كه فقط تيپ هاي شخصيتي خاصي هستند كه در اين شغل موفق مي شوند. اما طي تحقيقاتي كه صورت گرفته تيپ هاي شخصيتي اي كه براي اين شغل معرفي مي شوند، عموما اين كار را بيشتر پسنديده و رضايت شغلي بيشتري در آن داشته اند.

شخصيت هاي مناسب اين شغل بر اساس شخصيت شناسي MBTI

ميزان درآمد مدير رستوان

ميزان درآمد مدير رستوان

اين تيپ شخصيتي استقلال كاري و داشتن ارتباط با ديگران را دوست دارند. آنها دوست دارند از خلاقيت خود در كارشان استفاده كنند.

اين تيپ شخصيتي كارفرماي مادرزاد است و دوست دارد براي خودش كار كند، زيرا هم آزادي و انعطاف لازم را دارد و هم مي تواند روي كار و حوزه اي كه علاقه دارد كار كند.

اين تيپ شخصيتي از دنياي تجارت و بازرگاني لذت برده و مي خواهد در موقعيت اقتدار و رهبري باشد. او داراي انديشه هاي بلند مدت براي برنامه ريزي مي باشد و دوست دارد با افراد مستقل و نتيجه گرا (كه كمتر نياز به سرپرستي مستقيم دارند) كار كند. همچنين اين فرد توان تاثيرگذاري خوبي بر ديگران دارد.

اين تيپ شخصيتي كارآفرين مادرزاد است. او مي تواند محيطي جديد، منعطف و متحول ايجاد كند و با كمك خلاقيت فراوان خود سيستم ها و روش هاي جديدي بوجود آورد. اين تيپ شخصيتي معمولا در كار خود با افراد زيادي ارتباط دارند.

موضوع:
برچسب‌ها: ميزان درآمد مدير رستوان،

نويسنده :publication
تاريخ: ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۱:۵۵:۱۹

طراحي سايت شركتي : امروزه با گسترش حضور مخاطبان و مشتريان در  فضاي مجازي، لزوم حضور و فعاليت شركت ها در اينترنت نيز بيش از پيش افزايش يافته است. اين حضور در قدم اول نيازمند داشتن يك سايت شركتي خوب با امكانات و كيفيت مناسب است.

لزوم داشتن طراحي سايت شركت

طراحي سايت شركتي براي برندها همانند داشتن خانه يا پايگاهي در اينترنت است كه از طريق آن مي توانند محصولات و خدمات‌شان را بدون واسطه به مشتريان خود معرفي كرده و ارتباطي دو سويه با آن ها برقرار نمايند

 

چگونه به يك آنلاين برنديگ تبديل شويم ؟

طراحي سايت شركتي حرفه اي و جذاب، مهم ترين گام در آنلاين برندينگ براي شركتها مي باشد . يك وب سايت خوب ويترين شركت در فضاي آنلاين است، ويتريني كه مردم به واسطه آن نسبت به سطح و كلاس كاري شركت قضاوت مي كنند. امروزه بيشتر افراد ابتدا به صورت آنلاين با يك برند آشنا مي شوند و در ذهن‌شان تصوير قبلي از برند شركت در دنياي واقعي ندارند. به همين دليل در مورد وب سايت آن شركت جستجو كرده و در وهله ي اول از سايت آن بازديد مي كنند.

بازاريابي و فروش با طراحي سايت شركتي

حضور در شبكه هاي اجتماعي عموما با هدف معرفي و بازاريابي محصولات شركت و بهبود تعامل با مخاطبان است. لذا نميتوان روي آن به عنوان نماينده اصلي شركت در محيط مجازي حساب كرد. با داشتن يك وبسايت شركتي مناسب ميتوانيد كليه فعاليت هاي بازاريابي، دريافت بازخورد از مشتريان، آنلاين برندينگ و… را در محيطي جامع و حرفه اي انجام دهيد.

مزاياي طراحي وب سايت شركتي چيست ؟

يكي از مزاياي طراحي وب سايت شركتي ، ايجاد صفحه تماس با ما براي دسترسي به اطلاعات تماس شما بصورت عموم ميباشد.
در طراحي وب سايت شركتي به گونه اي عمل خواهيم نمود تا بهترين رتبه را در موتور جستجوي گوگل داشته باشيد و اين به اين معنا خواهد بود كه وب سايت شما در زمان طراحي و برنامه نوسي مراحل بهينه سازي سايت هم بر روي آن انجام خواهد شد تا در نهايت بازديد كنندگان بسيار زيادي از گوگل بتوانند به وب سايت شما دسترسي داشته باشند.

مهمترين اصل در وب سايت شركتي

مهم ترين اصل در طرحي سايت شركتي رعايت قوانين سئو مي باشد. سئوي حرفه اي سايت منجر به كسب جايگاهي مناسب در موتورهاي جستجو ميشود. به اين صورت كه سايت شركت شما در رتبه اي بالاتر نسبت به رقبايتان به كاربران نمايش داده ميشود.

طراحي شركتي با سورنا

هر پروژه منحصر به فرد است و اهداف خود را دنبال مي‌كند. بنابراين يك فرمول براي همه پروژه ها وجود ندارد. تيم برنامه‌نويسي و طراحي سورنا آماده است تا با در نظر گرفتن سليقه و اهداف شما يك وب‌سايت مناسب را طراحي كند كه پاسخگوي نيازهاي منحصربفرد شما باشد. هيچ گونه محدوديتي وجود ندارد. چرا كه ما مي توانيم هر طراح و ايده اي را به يك وب سايت تبديل كنيم. با ما تماس بگيريد.

نويسنده :publication
تاريخ: ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۵۶:۵۵

هزينه آموزش انجام پايان نامه روانشناسي باليني چقدر است؟  روانشناسي باليني رشته‌اي است كه سر و كارش با كاربرد اصول روان شناختي در امر تشخيص و درمان مشكلات عاطفي و رفتاري مي باشد.آيا ميدانيد هزينه آموزش انجام پايان نامه روانشناسي باليني چقدر است؟
چنانچه براي شما دانشجويان هزينه آموزش انجام پايان نامه روانشناسي باليني امري مهم ميباشد و به دنبال آموزش انجام پايان نامه و شركت در كلاس هاي آموزشي با هزينه معقول ميباشيد مي توانيد با موسسه سور دانش هماهنگي لازم را انجام دهيد.

چگونگي هزينه آموزش انجام پايان نامه روانشناسي باليني

مهم ترين بخش از تجربه پژوهشي دانشجويان در مقاطع تحصيلي ارشد و دكتري پايان نامه است كه پايان نامه خوب و با كيفيت به نمره خوب و مقاله در ژورنال معتبر ختم مي شود.
امروزه بسياري از موسسات و گروه‌هاي پژوهش پايان نامه با گرفتن مبالغ هنگفت اقدام به انجام پروژه‌ها، مقالات و پايان نامه‌هاي دانشجويي مي‌كنند كه اغلب تحقيقات آن ها با سرچ اينترنتي و يا كپي كردن و سرقت علمي از كارهاي انجام شده مي‌باشد.

اما گروه پژوهشي سور دانش متشكل از تيم متخصص و حرفه اي خود اين مژده را به دانشجويان و اساتيد مي دهد كه با شركت در كلاس هاي آموزش انجام پايان نامه  كه با كم ترين هزينه و معقول ترين قيمت برگزار ميشود،كم ترين دغدغه را در زمينه هزينه آموزش انجام پايان نامه خود نداشته باشند.

 موسسه سور دانش در زمينه آموزش انجام پايان نامه يكي از معتبرترين مراكز خدمات آموزشي مي باشد كه با هدف ارائه خدمات آموزشي و پژوهشي ازجمله چاپ ، ترجمه و ويراستاري كتاب ، پذيرش مقاله isi و چاپ مقاله isi به دانشجويان فعاليت مي نمايد.

هزينه آموزش انجام پايان نامه مهندسي سيستمهاي انرژي : هدف رشته مهندسي سيستمهاي انرژي تربيت كارشناسان نخبه براي طراحي توسعه مديريت و بهره برداري از سيستم هاي استخراج فراورش تبديل انتقال توزيع ومصرف انرژي است.
چنانچه براي شما دانشجويان هزينه آموزش انجام پايان نامه مهندسي سيستمهاي انرژي امري مهم ميباشد و به دنبال آموزش انجام پايان نامه و شركت در كلاس هاي آموزشي با هزينه معقول ميباشيد مي توانيد با موسسه سور دانش هماهنگي لازم را انجام دهيد.

هزينه آموزش انجام پايان نامه مهندسي تبديل انرژي : در رشته تبديل انرژي دانشجويان به تجزيه و تحليل مسايل گوناگون در زمينه هاي انتقال حرارت, تبديل انرژي, احتراق, سيالات, هوافضا, علوم دريايي, خودرو و زمينه هاي ديگر مي پردازند.
چنانچه براي شما دانشجويان هزينه آموزش انجام پايان نامه مهندسي تبديل انرژي امري مهم ميباشد و به دنبال آموزش انجام پايان نامه و شركت در كلاس هاي آموزشي با هزينه معقول ميباشيد مي توانيد با موسسه سور دانش هماهنگي لازم را انجام دهيد.

نويسنده :publication
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۸:۵۷

يكي از مهمترين اقلام غذايي جهان و از مهم ترين غلات، برنج است. برنج غذاي اصلي نيمي از جمعيت جهان مي باشد.

از گونه هاي برنج ايراني مي توان به گرده ، دابو ، چارم1، چارم2 ، صدري(كه شامل دم سياه و دم زرد و دم سرخ)، طارم  ، بينام ، چمپا، علي كاظمي  و … اشاره كرد . همچنين از تيپهاي پر محصول و اصلاح شده ، مي توانيم به سفيد رود و خزر اشاره كنيم.

برنج ايراني

بعضي انواع برنج ايراني در مناطق شمالي ،  شامل ارقام اينديكايي مثل غريب ، هاشمي ، حسني و گرده مي باشند كه نتيجه انتخاب سنتي توسط كشاورزان (و احتمالاً در ادامه تعدادي نيز در نتيجه انتخاب توسط محققين) هر يك در نواحي جلگه‌اي و دره‌اي استان گيلان به ترتيب شالي زارهاي مناطق اطراف شهرستان‌هاي صومعه سرا ، فومن ، تالش ، و طارم به مرور زمان حاصل شده‌اند .

خريد برنج

يكي از مشكلات برخي افراد، تشخيص و خريد برنج خوب مرغوب و شيوه نگهداري آن است.

تشخيص و خريد برنج :

برنج ايراني با داشتن درجه بندي ، در شمار برنج هاي ممتاز است.
و اما فقط خوب قد كشيدن دانه برنج پس از پخت ملاك مرغوبيت نيست.
دانه برنج هر چه خشك تر و سفت تر باشد بهتر است زيرا با جذب سريع آب هنگام پخت، حجيم تر مي شود.

برنج ندا

درسال 64 در يك برنامه مدون، تلاقي هاي مختلفي در قالب طرح داي آلل كراس كامل بين چندين رقم محلي با كيفيت پخت و خوراك عالي و ارقام پرمحصول برنج اما با كيفيت پايين انجام شد. پس از سه سال مطالعه ژنتيكي  از تلاقي بين ارقام محلي سنگ طارم و حسن سرايي با رقم اصلاح شده آمل ۳ به دست آمد. از ميان لاين هاي به دست آمده، لاين D2-12-54 از لحاظ عملكرد و كيفيت نسبت به ساير ارقام اصلاح شده برتر بود و از برخي جهات نيز نسبت به ارقام اصلاح شده پرمحصول از جمله آمل ۳ و نعمت برتري خاصي داشت. از جمله خصوصيات برتر اين لاين جديد ۷ الي ۱۰ روززودرسي و نيز خواص فيزيكوشيميايي مطلوب آن مي باشد.

برنج فجر

برنج فجر از ارقام پر محصول برنج است ،فجر برنجي است نرم با شكل ظاهري خنجري كه از طرف انتها(جنين)به سمت سر برنج با انحناي نازك شده كه شبيه سر خنجر مي شود و از ناحيه پشت نيز داراي فرو رفتگي مي باشد اين برنج نسبتا ريز قلم بوده  و به رنگ شيشه اي مات و استخواني مي باشد و رنگ شلتوك ان زرد و روشن است.

ضد عفوني كردن بذر برنج فجر

ضد عفوني كردن بذر برنج فجر: براي كنترل بيماري هاي  بذر از ماده اي به نام ويتا واكسي تيرام به مقدار 5 گرم براي هركيلو بذر وبه صورت غوطه ور كردن در ان وبه مدت 18-24ساعت مي باشد.

برنج طارم

طارم هاشمي و طارم عطري از بهترين انواع طارم ها مي باشد. تنها وجه تمايز اين برنج نسبت به برنج طارم عطري كه نمي توانيم اين را در سطح برنج طارم به عنوان يك كمبود محاسبه كرد اين است كه نسبت به طارم عطري كمي كمتر عطر و بو دارد. بطور كلي شكل دانه، بلند، قلمي و رنگ آن سفيد متمايل به كرم و داراي كيفيت پخت عالي و طعم و عطر خوب مي‌باشد بيشترين ري در بين برنج هاي ايراني برنج طارم هاشمي ميباشد.

برنج شيرودي

برنج شيرودي از نوع اقلام پر محصول برنج است و از نظر كيفيت طعم و پخت در حد مطلوب و خوب بوده و علت قيمت برنج ارزان اين نوع برنج نيزپرمحصول بودن است.

شكل ظاهري اين برنج استخواني شكل است. اين برنج در نواحي شمالي كشور كشت مي شود. واز نظر شكل ظاهري بسيار شبيه به برنج طارم هاشمي است، كه براي افرادغيرمتخصص در زمينه برنج قابل شناخت نيست. به همين دليل برخي افراد سودجو اين نوع برنج را با انواع ديگر مخلوط مي كنند و يا آن را به اسم برنج طارم به فروش مي رسانند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :publication
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۳:۱۵

هرگز تصور نمي‌شد كه خريد لاستيك ماشين پروسه‌اي پيچيده و مهندسي داشته باشد. ما در بهترين حالت دقيق‌ترين تصميمي كه مي‌توانستيم درباره‌ي خريدانواع لاستيك (‌ميشلن، بارز و ... )  بگيريم اين بود كه بگوييم مدل‌هاي خارجي بهتر است. فارغ از بحث كيفيت، هزينه تعويض لاستيك ، خريد يك لاستيك مستلزم در نظر گرفتن موارد متعددي است كه پيش از اين شايد حتي به گوش‌تان نخورده باشند.

انتخاب يك تاير مناسب، تأثير عميقي بر سبك رانندگي، مصرف سوخت، نرمي و حتي ايمني دارد. در مباني مهندسي خودرو، تايرها را به‌عنوان يكي از اعضاي خانواده‌ي انتقال قدرت مي‌شناسند. همان خانواده‌اي كه جعبه‌دنده، ميل‌لنگ، ديفرانسيل و اكسل‌ها نيز عضو آن هستند. شايد عجيب باشد ولي حساسيت اين قطعه به‌دليل درگير بودن مدام با اجسام بيروني (آسفالت جاده، گل و لاي، شن و ماسه و…) بيشتر از قطعات دروني خودروست.

سايش غيرعادي و ناهمگون لاستيك‌ها را خيلي جدي بگيريد. ساييدگي غيرعادي لاستيك‌ها نشانه‌اي است براي اينكه متوجه شويم زمان تعويض لاستيك  فرا رسيده است. در ضمن اين پديده مي‌تواند هشداري باشد براي اينكه بخش‌هاي ديگر خودرو ازجمله فرمان، جلوبندي و فنربندي آن نيز دچار مشكل شده‌اند.

تيك‌آف، ترمز ناگهاني و دستي‌كشيدن، سريع‌تر از آنچه فكرش را بكنيد لاستيك را به مرز نابودي مي‌كشانند. برخي از جوانان براي اينكه لاستيك‌هايشان به‌منظور انجام مانورهاي شبانه صاف شوند، اقدام به دستي‌كشيدن پياپي مي‌كنند. غافل از اينكه در اين هنگام شما نمي‌دانيد كه كدام سطح از لاستيك در حال از بين رفتن است.

قديمي‌ها مي‌گويند لاستيك مصرف‌شده‌ي جلويي را با لاستيك‌هاي عقبي تعويض كنيد. اين ايده از جايي مطرح مي‌شود كه گويي فرمان‌گيري عمر تاير را مي‌كاهد. شايد اين ايده بيراه نباشد ولي به دليل آنكه وزن بيشتري روي محور عقب است،‌ چرخ‌هاي عقب بايد سالم‌تر و با آج بهتر باشند. در واقع علم روز مهندسي خودرو مي‌گويد به‌مجردِ از رده خارج شدن حتي يك حلقه لاستيك اقدام به تعويض همه‌ي آنها كنيد. با اين حال به‌منظور ايجاد توازن بين چرخ‌هاي جلو و عقب، به‌طور ميانگين هر ۸۰۰۰ كيلومتر تايرهاي عقب و جلو را تنها در صورت سالم بودن با هم تعويض كنيد.

در برخي از خودروهاي مدرن، كه سيستم ترمزگيري هوشمند ABS را در كنار سامانه‌ي ضد لغزش ASR و LSD ديفرانسيل دارند، تعويض لاستيك ماشين به اين راحتي‌ها نيست. در صورت تغيير سايز لاستيك بدون تنظيم، مركز كنترل الكترونيكي خودرو يا همان ECU باعث غيرفعال شدن سيستم‌هاي فوق مي‌شود.

از قديم مي‌گفتند،‌ لاستيك كم‌باد راه نمي‌رود. اين جمله واقعيت دارد ولي اگر درون محفظه‌ي لاستيك‌ها نيز باد اضافي تزريق شود، عواقب خطرناكي دارد. در حقيقت اينكه در تعميرگاه‌ها آپاراتي‌ها طبق يك عرف تايرها را پر باد مي‌كنند، ايرادي ندارد ولي هيچ لاستيكي نبايد بيش از ظرفيتش باد بگيرد. ظرفيت آنها تابعي است از سايز لاستيك، وزن خودرو و وزن قابل حمل توسط لاستيك. به همين خاطر است كه شركت‌هاي لاستيك‌سازي عدد دقيقي را روي لاستيك‌ها به‌عنوان حداكثر ميزان فشار باد درج مي‌كنند. كد درج‌شده روي لاستيك ماشين را مي‌توان با عبارت psi (يكاي فشار، پوند بر اينچ مربع) مشاهده كرد. در تصوير، لاستيك خودروي فوق را حداكثر بايد تا ۶۰ واحد بادگيري كرد. باد زدن زيادي تاير عواقبي دارد كه شايد ديگر نيازي به توضيح دادن نباشد. ولي كم باد زدن آن علي‌رغم برخي از تصورات، باعث افزايش حرارت بي‌مورد لاستيك مي‌شود كه طبيعتا انحراف و عدم ترمزگيري را در پي دارد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :publication
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۴:۰۶

فست فود شاپ

شركت فست فود شاپ ، با همكاري متخصصان و كارشناسان خود در بخش طراحي و راه اندازي آشپزخانه هاي صنعتي رستوران و فست فود و كافي شاپ و هتل ها ، آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما ميباشد .

 

 

: يكي از مهمترين و حساس ترين مراحل راه اندازي كافي شاپ ، تهيه لوازم و تجهيزات مورد نياز ميباشد كه انتخاب صحيح ، تاثير

 

بسياري در سرعت ، كيفيت و مكانيزه بودن خط توليد دارد.  .

مراحل تاسيس فست فود

فضاي داخلي فست فود بايد تا جايي كه امكان دارد باعث آرامش مشتري گردد و محيطي باشد كه به ندرت از ذهن مشتري خارج شو

تجهيزات آشپزخانه هاي صنعتي

قيمت تجهيزات آشپزخانه صنعتي را در سايت فست فود شاپ ببينيد.

تجهيزات فست فود

براي تهيه مرغ كنتاكي نياز به تجهيزات فست فود مرغ كنتاكي مي باشد از جمله :

 • كاتر مرغ
 • ميز بردينگ
 • دستگاه مرينيتور
 • سرخ كن تحت فشار مرغ
 • دستگاه سرخ كن سيب زميني
 • ديسپلي مرغ
 • شوتينگ سيب زميني

 

در تهيه پيتزا نياز به تجهيزات مورد نياز پخت پيتزا مانند موارد ذكر شده خواهيد داشت :

 

برگر و ساندويج نيز در فست فودي تهيه مي شود.از تجهيزات فست فود در پخت و تهيه آن ها مي توان موارد زير را نام برد .

دستگاه خلال كن سيب زميني

اجاق پخت برگر

شوت ساندويچ

مايكروويو

انواع لوازم جانبي در تجهيزات فست فودشامل موارد زير مي باشد :

ميكسر و همزن برقي

وردنه

كاتر غلطكي پيتزا

بن ماري استيل و پلي كربنات

پارو پيتزا

انبر استيل

سيني مخصوص فست فود

سبد هني پني

سيني ديسپلي سوراخ دار

اسكوپ استيل و پلاستيكي

 

راه اندازي رستوران

 

يكي از كسب و كار هايي كه هميشه رونق دارد، رستوران داري و راه اندازي رستوران و فست فود مي باشد. مردم هميشه علاقه مند به خوردن غذا در بيرون از خانه هستند، و براي خوردن غذاي درجه يك هزينه ي خوبي هم مي كنند

 

فست فود شاپ راه اندازي رستوران و فست فود را با كمترين هزينه به انجام مي رساند

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :publication
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۱:۰۷

فيلتر هوا

فيلتر هوا يك قطعه مصرفي است و هر اتومبيل سواري بسته به كاركرد خود و آلودگي هوا و گراني بنزين ، سالانه به تعدادي از آن نياز دارد. پس با اين حساب فيلتر هوا بازار مصرف خوبي دارد . از طرفي چون حجيم است ، واردات آن از چين براي تجار صرفه اقتصادي قابل قبول نداشته و بنا بر اين توليدكنندگان داخلي ميتوانند با نيروي انساني كم و سرمايه نسبتا كم و فضاي كارگاهي ساده و آموزش سريع و آسان ، محصول خود را با كيفيت مناسب توليد و روانه بازار مصرف نمايند . سوددهي آن نسبت به موارد ديگر به اذعان بسياري از توليد كنندگان ، بسيار خوب و بالاست.

توليد فيلتر هوا :

يكي از مشاغل پر رونق در صنعت ، فيلتر سازي ميباشد كه يكي از مشاغل مناسب براي شروع يك كسب و كار ميباشد ، جهت فيلتر سازي ، صرفا كافيست با همكاري چند نيرو و در اختيار داشتن چند دستگاه تمام اتوماتيك و يا نيمه اتوماتيك كه براي فيلتر سازي ساخته و طراحي شده اند، كار خود را آغاز نماييد .

در آغاز صنعت فيلتر سازي نيز مانند ديگر صنايع ، بايد حتما از مشاوران و متخصصان با تجربه اين حوزه ، در خصوص تهيه مواد اوليه ، خط توليد (نوع دستگاه هاي مورد نياز ) ، آموزش ها و عرضه به بازار و… مشورت و راهنمايي بگيريد .

شركت سام صنعت قومس با همكاري متخصصان و كارشناسان خود در صنعت فيلتر سازي ، آماده ارائه مشاوره خدمات فني و مهندسي در زمينه ي طراحي ، ساخت ، تامين مواد ، نصب و راه اندازي ، نگهداري و تعميرات در خصوص صنعت فيلترسازي مي باشد كه با استفاده از زبده ترين و ساده ترين تيم كارشناسي و فني آماده ارائه خدمات رساني مي باشد.

هدميكس

هدميكس شركت سام صنعت قومس ، توليد كننده دستگاه فيلتر هوا در سطح كشور ،  از جنس آلومينيوم اكستروژن ميباشد.

اين هد ميكس طرح ايتاليايي مي باشد.  اين نوع هد طوري طراحي شده است كه دربرابر توليدات بالا هيچگونه نيازي به خنك كننده يا چيلر ندارد و به هيچ عنوان داغ نميكند.

 

دستگاه پرس هلدينگ

 

اين دستگاه كه به صورت چرخان ميباشد اين امكان را به اپراتور ميدهدتا در يك نقطه  قرار گيرد و قالبهاي توليد شده را در زير گيره ها قرار دهد.

چين كن كاغذ فيلتر هوا

دستگاه چين كن كاغذ فيلتر هوا | همانطور كه از اسم اين دستگاه مشخص مي باشد، وسيله اي اتوماتيك براي چين كردن انواع كاغذ فيلتر هوا است و كار آن به طور تخصصي ، فقط كاغذ هاي مخصوص توليد فيلتر هوا مي باشد اين دستگاه به صورت اتوماتيك، كاغذ را چين دار مي كند.

دستگاه رباتيك توليد فيلتر هوا

داراي عيب يابي خروجي ها

داراي تنظيم فشار مواد و درصد گيري هر يك از مواد جداگانه

قابليت توليد انواع اشكال مربع و مستعطيل و ذوزنقه و دايره و بيضي.

برگشت محور به نقطه hom در هنگام قطع برق يا موارد ديگر

نقطه صفر توليد و شستشو جداگانه دستگاه رباتيك

قابليت تزريق نازل تا تعداد بيش از ۸۰۰ عدد محصول بدون شستشو در سرعت بالا

كنترل پنل pc base

ايمني قطعات برقي هر يك جداگانه در نوسانات برق.

استفاده درايور هاي شركتي و برنامه هاي شركتي و عدم استفاده از برد هاي دست ساز

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :publication
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۷:۲۰

فايبر سمنت برد : صفحات پيش ساخته سيماني هستند كه از الياف سلولزي و سيليس ( جهت افزايش خواص مكانيكي ) در تركيب آنها استفاده شده است.

الياف سلولزي فايبر سمنت برد در اين صفحات باعث افزايش مقاومت در برابر فشار و كشش و نيروهاي جانبي مي شود. اين صفحات در اواخر دهه ۸۰ ميلادي جايگزين صفحات سيماني آزبستي شدند.

اساس فايبر سمنت  ” صفحات سيماني كناميت خارجي مقاومت صد درصد در برابر باران و تغييرات شرايط جوي و مقاومت كامل در چرخه هاي متعدد ذوب و يخبندان مي باشد كه اين مزايا به شرط اجراي صحيح ساختار و رعايت جزئيات نصب مورد نظر به راحتي قابل دستيابي است.

موارد كاربرد فايبر سمنت برد

“فايبر سمنت برد يكي” از بهترين و زيباترين پوشش هاي نما براي ساختمان هاي مختلف محسوب مي شود .

اين فناوري جزء فناوري هاي تأييد شده مركز تحقيقات ساختمان و مسكن وزارت راه و شهرسازي مي باشد

به لحاظ خواص و تركيبات ، كناميت تركيبي از سيمان، الياف سلولز، آب، هوا، مي باشد كه با استاندارهاي جهاني تهيه شده است .

مزايا و موارد كاربرد صفحات سمنت برد (كناميت) به شرح ذيل مي باشد :

1-اجراي سريع و اقتصادي بودن از جهت صرفه جويي در زمان اجراي پروژه

 ۱-۱ اجراي سقف كاذب , باربر طبقات ساختمان بدون نياز به قالب بندي،شمع كوبي،آرماتوربندي،بتن ريزي با تامين سازه بندي صحيح آماده براي نصب بر روي تيرها و استفاده سريع

 ۱-۲ ساخت نمايشگاه هاي موقت، كمپهاي موقت و دائم، اورژانسها و خانه هاي بهداشت، خانه هاي اسكان موقت ، بازسازي مناطق آسيب ديده از بلاياي طبيعي مثل زلزله و اسكان موقت آسيب ديدگان از بلاياي طبيعي، بازسازي مناطق فرسوده شهرها و روستاها، احداث شهركهاي مسكوني جديد در طرح انبوه سازي، تجهيز كارگاه (موقت و دائم) پروژههاي عمراني

. ۲- فوق العاده سبك و حصول اطمينان از كيفيت سازه ايجاد شده

: ۲-۱ سقف كاذب و كف ،ديوار ساختمان هاي بلند مرتبه و برج سازي ، احداث ساختمانهايي در نقاط دورافتاده مانند خانه هاي بهداشت، كمپ هلال احمر، پاسگاهها، انبارها يا ساختمانهاي ستاد بحران حوادث غير مترقبه.

 ۳- سهولت دراجراي تاسيسات مكانيكي و برقي

انواع فايبر سمنت برد نما

 

پانل هاي سيماني الياف دار (فايبر سمنت بورد) در مقابل اشعه خورشيد و همچنين شرايط سخت جوي (دماي بالا و بخصوص دماي زير صفر) دوام بسيار بالايي دارند . همين امر باعث شده است كه براي استفاده از آن در پوشش نماي ساختمان ، مانند محصولات مشابه از جمله سيستم دراي وال، محدوديتي بوجود نيايد.

با توجه به مقاومت خمشي قابل توجه، پانل هاي سيماني الياف دار (فايبر سمنت بورد) داراي عملكردي بسيار عالي در نماي بيروني و داخلي، ديوارهاي داخلي و خارجي و پوشش سقف و كف ساختمانها هستند .

قيمت فايبرسمنت بسته به نوع و ابعاد آن متفاوت مي باشد.

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۳۳:۲۹

انواع برنج طارم

۱۸/دي/۱۳۹۶
منابع ومقالات -
بدون ديدگاه

 انواع برنج طارم : همانند انواع برنج صدري از بهترين و مرغوب ترين ارقام كيفي برنج مي باشد كه مبداً آن درشمال و نسبت به نوع صدري كمي كوتاه و چاق تر و به طوركلي شكل دانه بلندوقلمي دارد و رنگ آن سفيد متمايل به كرم و داراي كيفيت پخت عالي و طعم و عطر خوب مي باشد

برنج طارم  از مزايايي كه دارد ،ساعتها پس از پخت ،خوش خوراك و نرم باقي مي ماند

انواع برنج طارم

 • طارم محلي
 • ديلماني
 • اهلمي طارم
 • طارم پاكوتاه
 •  سنگ طارم

ميباشد و در آزمون لمس بين دو دست نيز همانند انواع صدري چربي دانه آن قابل لمس است .  پس از پخت ۱۱ تا ۱۳ ميلي متر و و عرض دانه1/8ميلي متر دانه آن گچي و ميزان شكم و مركز سفيدي دانه صفر و يك ميباشد.

موسي طارم

 موسي طارم: يكي ديگر از واريته طارم بوده كه طول دانه خام ۷/۵ ميلي متر و پس از پخت ۱۲/۹ و عرض دانه خام ۱/۹ و نسبت طويل شدن دانه ۱/۷ مي باشد.

اين رقم از برنج كيفي و از عطر و بوي قوي برخوردار بوده درصد قوام ژل ۷۰-65، آميلوز دانه ،۲۰/۷، GT آن ۳/۲ و متوسط عملكرد شلتوك در هكتار ۳۹۰۰ كيلوگرم مي باشد.

طارم ديلماني

طارم ديلماني: اين رقم سلكسيون شده از توده محلي كه در برخي نقاط غرب استان مازندران كشت مي شود و از خصوصيات آن كيفيت پخت خوب و طعم عالي مي باشد.

پس از رقم طارم محلي از بهترين ارقام كيفي است طول دانه قبل از پخت ۷/۹۰ و پس از پخت 9/24 ميلي متر و نسبت طويل شدن دانه ۱/۱۷ قوام ژل آن 41/75و ميزان آميلوز آن : ۲۳/۰، درصد پروتئين دانه ۸ و عملكرد دانه ۳۸۵۰ كيلوگرم در هكتار است. ميزان GT آن ۳/۲۵ است. فرم دانه بلند و بدون ريشك بوده و ميزان گچي بودن دانه صفر و يك مي باشد.

 سنگ طارم

 سنگ طارم:  داراي كيفيت و طعم عالي مي باشد. فرم دانه بلند و بدون ريشك و ريزش دانه نداشته ولي حساسيت به ورس دارد. طول دوره رويش حدود ۱۲۲ روز و طول دانه برنج ۷ ميلي متر و عرض آن 1.30 ميلي متر و نسبت طويل شدن دانه ۱/۲۱ و متوسط عملكرد در هكتار 4000 تا 4200 كيلوگرم مي باشد. ميزان پروتئين دانه ۸/۸ درصد است.

 طارم رشتي

 طارم رشتي: از كيفيت و طعم عالي برخوردار است . طول دانه ۷/۹۰ و عرض آن ۱/۲۰ و دانه بلند و قلمي مي باشد. ميزان گچي بودن دانه صفر و صفر مي باشد طول دوره رويشي ۱۲۱ روز و دانه آن ريزش ندارد. عملكرد در هكتار ۳۹۰۰ كيلوگرم شلتوك و
ميزان پروتئين دانه ۸/۸ درصد است. GT دانه نسبتاً متوسط (۳/۵) و قوام ژل آن
سخت (36/62) و نسبت طويل شدن دانه ۱/۰۵ مي باشد

 

شاليكوبي امين : ارائه دهنده انواع برنج چينو و برنج محلي شمال با بهترين كيفيت ،راهنماي شما درخريد انواع برنج ايراني اصيل مي باشد.

 برنج طارم / برنج شيرودي / برنج شمالي / برنج چينو / برنج ايراني

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ