کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
كود NPK http://thesispublication.com/
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :publication
تاريخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۰۱:۳۴

صنعت  كشاورزي تا حد زيادي به كود  NPK وابسته مي‌باشد تا كمبود مواد غذايي را در  گياهان جبران نمايد بخصوص  در كاشت هاي گلخانه‌اي و مناطقي كه داراي خاك  فقيري هستند. اگر بخواهيم  كود NKP را تعريف كنيم بايد بگوييم از سه عنصر  اصلي نيتروژن، فسفر و  پتاسيم تشكيل شده است.

كود NPK حاوي عناصر ماكرو شامل: ازت، فسفر، كلسيم، پتاس، منيزيم و عناصر ميكرو شامل: مس، آهن، روي، منگنز، بر و نيكل مي‌باشد. اصطلاحاً به كود  NPK ، كود كامل گفته مي‌شود.

خريد كود npk

كود npk

زمان مصرف كود ان پي كا NPK

كود   NPK يكي از پر مصرف ترين نوع كودها در دنيا است كه براي افزايش رشد  گياهان  و درختان استفاده مي شود . بهترين زمان براي مصرف كود NPK در فصل  رشد گياه  كه براي اغلب درختان و گياهان فصل و بهار و تابستان مي‌باشد. از  كوددهي  گياهان كه در خواب هستند خودداري كنيد.

نحوه مصرف كود NPK

حتماً   براي استفاده از كود NPK، به ميزان توصيه‌شده توسط شركت‌هاي توليدكننده   توجه كنيد. استفاده بيش از حد كود NPK موجب خسارت به گياه مي‌شود. براي   مثال ۳ kg per 100 Ltr يعني ۳ گرم براي ۱ ليتر آب.

اعداد روي بسته هاي كود NPK به چه معناست؟

اين اعداد به همان ترتيبي كه بيان مي شوند نشان دهنده درصد عناصر NPK هستند.

 براي مثال : كود NPK 3-11-38 از اين عناصر تشكيل شده است :

  ۳ درصد N (نيتروژن)

  ۱۱ درصد P (فسفر)

۳۸ درصد K (پتاسيم)

البته ۳   ۱۱   ۳۸ درصد ، روي هم  ۵۲ درصد مي شود. پس الباقي تركيبات كود از چه چيزي تشكيل شده است؟!

بعضي   از شركت ها روي بسته بندي كودهاي خود بعد از اعداد، حروف  TE را درج مي   كنند كه؛ مخفف كلمه (Trace Element ) به معني عناصر كم مصرف است.

يعني غير از عناصر پر مصرف ( ازت، فسفر و پتاسيم ) ، عناصر كم مصرف نيز در كودهاي NPK استفاده شده است

به طور مثال كود  NPK 12-12-36

شامل تركيبات نيترات پتاسيم – فسفات پتاسيم – سولفات منيزيم – سولفات پتاسيم – روي – آهن – مس و منگنز

اين كود داراي پتاس بالا و ازت پايين مي‌باشد و بسيار مناسب براي كاكتوس‌ها و ساكولنت ها مي‌باشد.

كود NPK 20-20-20

داراي تركيباتي مانند نيترات پتاسيم – فسفات پتاسيم – سولفات منيزيم – سولفات پتاسيم – روي – آهن – مس و منگنز

اين كود بسيار مناسب براي گياهان آپارتماني و انواع گلها

خريد كود npk هيراكود

كود npk

چرا به كودهاي ماكرو، NPK (ان پ كا) گفته مي‌شود؟

علت   اين نام‌گذاري به دليل اولويت احتياجات گياهان بر مبناي زمان رشد و نمو  به  اين نوع كودهاست. به زبان ساده‌تر گياهان در كل دوره زندگي خود سه   مرحله‌اي: كاشت، داشت و برداشت دارند كه به ترتيب در اين مراحل به كودهاي   ماكروي زير احتياج خواهند داشت.

كاشت N

داشت P

برداشت K

البته   استفاده از اين عناصر در مراحل سه گانه رشد و نمو استثناهائي هم دارد،   مثلا در ابتداي دوره كاشت براي افزايش ميزان ريشه‌زائي از كودهاي حاوي   فسفات (P) هم استفاده مي‌شود

عملكرد نيتروژن براي گياه

نيتروژن   در اصل به رشد سريع شاخ و برگ كمك مي‌كند. همچنين در توليد بذر گياه و   افزايش ميوه موثره است. كمك به فتوسنتز و كيفيت بهتر محصول از مزاياي   استفاده از نيتروژن است.

عملكرد فسفر براي گياه

فسفر   مهم‌ترين عامل در روند صحيح فتوسنتز براي گياه است. كمك به روند تبديل   انرژي خورشيد به انرژي شيميايي قابل استفاده براي گياهان است. فسفر  توانايي  گياه براي مقابله با استرس را بالا مي‌برد. از ديگر مزيت‌هاي  فسفر،  ريشه‌زايي بهتر و زيادشدن شكوفه در گياهان را مي‌توان نام برد.

عملكرد پتاسيم براي گياه

پتاس   به كيفيت ميوه و تشكيل پروتئين در ميوه كمك مي‌كند. كاهش بيماري‌ها در   گياه از ديگر فوايد پروتئين است. در گياهان زينتي براي گلدهي و در درختان   ميوه به درشت‌شدن ميوه و رنگ‌انداختن ميوه كمك مي‌كند.

خريد كود npk

كود npk

قيمت كود npk

با   توجه به مطالب فوق به ايـن نتيجه مي رسيـم كه  مصرف كودهاي حاوي نيتروژن و   پتاسيم باعث افزايش كمّي  و كيفي محصول توليدي  و افزايش در آمد كشاورزان   ميگـردد و علاوه  بر آن سلامـت  عمومي جامعه نيز افزايش مي يابد ، با   پيشـرفت فنون كشـاورزي و افزايش توليد زراعــي در واحد سطح ، مصرف ساير   عناصر كم مصرف  مثل آهن ، منگنز ، بُــر و غيره  به  همراه ساير كـودهاي شيميايي و آلي ضــروري   خواهد بود  .قيمت اين كود بستگي به نوع آن و همين طور وزنش دارد. شركت   هيراكود ، كود مورد نياز كشاورزان ، باغداران عزيز را با قيمتي متعارف و   رقابتي عرضه مي نمايد. همچنين اين كود براي فروش عمده نيز در بسته بندي  هاي  جداگانه موجود مي باشد.

خريد كود NPK

كود npk  يا كود كامل در بسته بندي هاي مورد نياز شما با هر وزن و مقداري كه بخواهيد موجود و قابل خريد و ارسال است.براي خريد كود NPK يا كود كامل و مشاوره درباره نحوه فروش عمده آن با كارشناسان هيراكود تماس حاصل نماييد.

خدمات هيراكود

شركت   بازرگاني هيراكود در سال ۱۳۹۵، با هدف كمك به بهبود كيفيت توليد محصولات   كشاورزي و باغي در كشور، شروع به كار كرد. اين مجموعه عمده فعاليت خود را   بر روي عرضه كودها و تغذيه دهنده هاي گياه اعم از كودهاي ارگانيك و كودهاي شيميايي، متمركز نمود و به ارائه محصولات ايراني و خارجي به خريداران عمده پرداخت.

هيراكود ،   اصالت همۀ كالاهايش را تضمين و همۀ آن‌ها را با كيفيت عالي عرضه مي‌كند.   از آنجا كه هدف اصلي اين مجموعه توليد و تامين بهترين نوع كودهاي ضمانتي  با  منشاء ارگانيك جهت استفاده در بخش كشاورزي مي باشد؛ كشاورزان مي توانند  با  خيال راحت و با هزينه هاي خيلي ارزان تر از كودهاي شيميايي، مرغي و  حيواني  محصولي با كيفيت برداشت كنند. اين اطمينان را به شما مي دهيم كه با  يكبار  استفاده از نمونه كودهاي معرفي شده مشتري دائمي ما خواهيد شد و ما  را به  ديگران معرفي خواهيد كرد.

هيراكود هميشه با  تاكيد بر اصالت كالا، كيفيت بالا و قيمت مناسب سعي بر آن دارد تا  پايين  ترين قيمت هاي ممكن كودهاي توليد ملي و همچنين وارداتي را به  مشتريان  ارائه كند. از اين رو تجار، فروشندگان و مشتريان مي توانند با  خيالي آسوده  خريدشان را از اين مجموعه انجام دهند. علاوه بر اين ما با  توليد و ارائه  محصولات بيولوژيكي باكيفيت و قيمتي رقابتي كاري انجام داده  ايم بتوانيد با  هزينه اي پايين تر، كود خريداري كنيد، آبياري رو كاهش دهيد،  درختان تان  را در مقابل آفات و سرمازدگي مقاوم كنيد و ديگر مزايا…

ايران- تهران

09127256897

hirakood1@gmail.com

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ