تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
انواع برنج طارم http://thesispublication.com/
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :publication
تاريخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۳۳:۲۹

انواع برنج طارم

۱۸/دي/۱۳۹۶
منابع ومقالات -
بدون ديدگاه

 انواع برنج طارم : همانند انواع برنج صدري از بهترين و مرغوب ترين ارقام كيفي برنج مي باشد كه مبداً آن درشمال و نسبت به نوع صدري كمي كوتاه و چاق تر و به طوركلي شكل دانه بلندوقلمي دارد و رنگ آن سفيد متمايل به كرم و داراي كيفيت پخت عالي و طعم و عطر خوب مي باشد

برنج طارم  از مزايايي كه دارد ،ساعتها پس از پخت ،خوش خوراك و نرم باقي مي ماند

انواع برنج طارم

 • طارم محلي
 • ديلماني
 • اهلمي طارم
 • طارم پاكوتاه
 •  سنگ طارم

ميباشد و در آزمون لمس بين دو دست نيز همانند انواع صدري چربي دانه آن قابل لمس است .  پس از پخت ۱۱ تا ۱۳ ميلي متر و و عرض دانه1/8ميلي متر دانه آن گچي و ميزان شكم و مركز سفيدي دانه صفر و يك ميباشد.

موسي طارم

 موسي طارم: يكي ديگر از واريته طارم بوده كه طول دانه خام ۷/۵ ميلي متر و پس از پخت ۱۲/۹ و عرض دانه خام ۱/۹ و نسبت طويل شدن دانه ۱/۷ مي باشد.

اين رقم از برنج كيفي و از عطر و بوي قوي برخوردار بوده درصد قوام ژل ۷۰-65، آميلوز دانه ،۲۰/۷، GT آن ۳/۲ و متوسط عملكرد شلتوك در هكتار ۳۹۰۰ كيلوگرم مي باشد.

طارم ديلماني

طارم ديلماني: اين رقم سلكسيون شده از توده محلي كه در برخي نقاط غرب استان مازندران كشت مي شود و از خصوصيات آن كيفيت پخت خوب و طعم عالي مي باشد.

پس از رقم طارم محلي از بهترين ارقام كيفي است طول دانه قبل از پخت ۷/۹۰ و پس از پخت 9/24 ميلي متر و نسبت طويل شدن دانه ۱/۱۷ قوام ژل آن 41/75و ميزان آميلوز آن : ۲۳/۰، درصد پروتئين دانه ۸ و عملكرد دانه ۳۸۵۰ كيلوگرم در هكتار است. ميزان GT آن ۳/۲۵ است. فرم دانه بلند و بدون ريشك بوده و ميزان گچي بودن دانه صفر و يك مي باشد.

 سنگ طارم

 سنگ طارم:  داراي كيفيت و طعم عالي مي باشد. فرم دانه بلند و بدون ريشك و ريزش دانه نداشته ولي حساسيت به ورس دارد. طول دوره رويش حدود ۱۲۲ روز و طول دانه برنج ۷ ميلي متر و عرض آن 1.30 ميلي متر و نسبت طويل شدن دانه ۱/۲۱ و متوسط عملكرد در هكتار 4000 تا 4200 كيلوگرم مي باشد. ميزان پروتئين دانه ۸/۸ درصد است.

 طارم رشتي

 طارم رشتي: از كيفيت و طعم عالي برخوردار است . طول دانه ۷/۹۰ و عرض آن ۱/۲۰ و دانه بلند و قلمي مي باشد. ميزان گچي بودن دانه صفر و صفر مي باشد طول دوره رويشي ۱۲۱ روز و دانه آن ريزش ندارد. عملكرد در هكتار ۳۹۰۰ كيلوگرم شلتوك و
ميزان پروتئين دانه ۸/۸ درصد است. GT دانه نسبتاً متوسط (۳/۵) و قوام ژل آن
سخت (36/62) و نسبت طويل شدن دانه ۱/۰۵ مي باشد

 

شاليكوبي امين : ارائه دهنده انواع برنج چينو و برنج محلي شمال با بهترين كيفيت ،راهنماي شما درخريد انواع برنج ايراني اصيل مي باشد.

 برنج طارم / برنج شيرودي / برنج شمالي / برنج چينو / برنج ايراني

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ