معمولا  منظور از اتاق هاي بزرگ اتاق نشيمن و پذيرايي است كه در آن  فعاليت هاي  متعددي از قبيل تماشاي تلويزيون با يك دوست و نوشيدن چاي كنار  شومينه انجام  مي‌شود يكي ديگر از ويژگي‌هاي چنين اتاق‌هاي مجاورت آنها با  فضاهاي ديگر  از قبيل آشپزخانه و اتاق غذاخوري است و از اين رو كاربرد رنگ  در چنين  فضاهايي از حساسيت بالايي برخوردار است در اين مطلب قصد داريم در  خصوص  تركيب رنگي مناسب براي چنين اتاق‌هاي بيشتر صحبت كنيم.

دكوراسيون آفتابي

استفاده   از زرد ليمويي در اين اتاق بزرگ جلوه اي خوشايند به دكوراسيون مي دهد.  اگر  در منطقه زندگي مي كنيد كه آب و هواي سرد و باراني دارد با اجراي چنين   دكوراسيوني مي توانيد فضاي گرم و با نشاطي در خانه تان فراهم كنيد.

در   اتاق هاي بزرگ امكان استفاده از شيوه هارموني رنگ هاي مكمل وجود دارد ،   البته ميزان استفاده از رنگهاي مكمل بسته به موضوع رنگي مورد نظر طراح   متفاوت است . همينطور سطوحي كه رنگهاي مكمل به آنها اختصاص مي يابد تابه   شرايط سناريوي رنگي در آن فضا خواهد بود .

رنگهاي مناسب براي اتاق هاي بزرگ

رنگهاي مناسب براي اتاق هاي بزرگ

اگر   عاشق به رنگ زرد هستيد و از سوي ديگر تمايل داريد فضاي آرام و راحت طراحي   كنيد ، براي ديوارها از زرد روشن استفاده كنيد كه در طرح پارچه رومبلي ها   نيز از آن استفاده شده باشد همچنين براي كفپوش و توقف و نيز از جنس چوب  به  رنگ گردويي استفاده كنيم .

استفاده  از رنگ زرد تيره در كنار  نمايي از سنگ مي تواند ايده زيبا و و شيكي براي  دكوراسيون فضاي هاي وسيع  باش در كنار آن استفاده از سرويس مبل راحتي و  وسايل چوبي توانسته مكمل  خوبي براي گرما بخشيدن به فضا باشد.

سبز هاي شگفت انگيز

سبز   مايل به زرد مي تواند ارتباطي مناسب ميان اتاق نشيمن و اتاق غذاخوري به   وجود آورد و اين موفقيت بيشتر به دليل وجود رنگ سفيد براي دور تا دور  پنجره  ها و جزئيات ديگر است وجود عناصري همانند كاناپه سبز آبي بزرگ نيز  انجام  چشم نوازي در اين فضاي بزرگ به وجود آورده است.

سبز  چمني  تيره در دكوراسيون اين اتاق نشيمن و ديگر بعد از ظهر تابستان نيز اين  طيف  رنگ سبز يكي از شيك ترين گزينه ها براي استفاده در دكوراسيون فضاي  بزرگ و  سبك معاصر را براي اين فضاي بزرگ به وجود آورده است  وجود مبلمان  راحتي به  رنگ سبز زيتوني سير و روشن در مجاورت با ديواره هاي بسيار روشن در  يك  قسمت از اين فضاي بزرگ و ديواره‌هاي زيتوني در قسمت ديگر انسجام منحصر  به  فرد و بسيار حرفه‌اي را در اين فضا به وجود آورده است براي ايجاد  هماهنگي  بيشتر در دكوراسيون و مقداري از اين رنگ بايد در عناصر ديگر موجود  در اتاق  از قبيل مبلها كفپوش و پرده نيز به چشم مي آيد.

آبي هاي آرام بخش

همه   چيز ساده و بي آلايش از پنجره هاي بدون پوشش و كفپوش چوبي ساده اين اقدام   دكوراسيون عجيب و خاصي باعث زيبايي دكوراسيون فضاي بزرگ نشده و تنها چيزي   بنفش ابي چشمگير و در كنار زرد ملايم نشسته و در قالب پارچه رومبلي   خودنمايي مي‌كند تمام نقطه اين دكوراسيون است به دليل وجود طيف قدرتمند از   رنگ بنفش و آبي در دكوراسيون چيزي جز زيبايي و آرامش در اين فضا احساس  نمي  شود

با  ايجاد دكوراسيون با نماي سنگ پشت شومينه به نقطه كانوني  زيبايي در فضا  تبديل شده و البته بافت و عميق را نيز به عهده كميسيون  افزوده است همچنين  به دليل قرمز بودن رنگ اين زمينه براي اضافه كردن رنگ  هاي ديگر به  دكوراسيون مشكلي پيش نخواهد آمد زيرا دكوراسيون اين نقطه  كانوني به رنگ  زيبايي خود را به زيبايي خود را با هر رنگي تطبيق ميدهد.

دوره جامع رنگ شناسي و كارگاه ساخت رنگ در گرگان

مدرسه   معماري داخلي آرت كانر برگزاركننده دوره جامع رنگ شناسي و كارگاه ساخت  رنگ  مي باشد. اين موسسه تلاش دارد كه جامعترين آموزش ها را به صورت  كاربردي و  مفيد به دانشجويان خود بياموزد كه آنها بتوانند به راحتي در  گروه هاي طراحي  شركت ها و توليدي هاي مختلف استخدام و فعاليت كنند.

برگزاري دوره جامع رنگ شناسي و كارگاه ساخت رنگ

يكي   از دوره هايي كه علاوه بر جذابيت زياد، امكان كار و استخدام در آن زياد  به  چشم مي خورد دوره جامع رنگ شناسي و كارگاه ساخت رنگ است.مدرسه معماري داخلي آرت كانر با برگزاري دوره جامع رنگ شناسي و كارگاه ساخت رنگ به   افرادي كه اين دوره را به صورت كامل و موفق بگذرانند و نمونه كار نهايي   قابل قبول به اساتيد دوره ارائه دهند، پس از پايان دوره، مدرك معتبر از   وزارت علوم ارائه مي دهد تا بتوانند به راحتي وارد بازار كار شوند.

سرفصل هاي دوره جامع رنگ شناسي و كارگاه ساخت رنگ

* آشنايي با انواع الگوهاي كنتراست
* اصول تركيب بندي رنگ ها
* ساختن انواع نوار تناليته رنگي
* آشنايي با رنگ هاي مكمل
* ساختن الگوهاي رنگي مختلف

گذراندن دوره جامع رنگ شناسي و كارگاه ساخت رنگ باعث مي شود تا افراد علاقمند به اين حوزه به اشراف و   تسلط كافي در اين زمينه دست يابند و انواع راه حل و تكنيك هاي رنگ شناسي  را  با توجه به كاربري هر فضا را بشناسند . مطالب مربوط به رنگ شناسي در  اين  كلاس ها عمدتا مبتني بر مباني نظري مي باشد .در اين دوره ها تاكيد بر  آموزش  تكنيكهاي عملي رنگ شناسي براي سبك هاي مختلف معماري است. ما با  برگزاري گارگاه هاي آموزشي حضوري يا آنلاين و محصولات آموزشي به شما كمك  ميكنيم تا در حوزه تخصصي خود بي رقيب باشيد.

مدرسه معماري داخلي آرت كانر
برگزاركننده دوره هاي معماري داخلي و دكوراسيون

آدرس:گرگان-خيابان 5 آذر- مجتمع هيركان-طبقه اول - واحد 181

artconnor_com
۰۱۷۳۲۳۳۱۵۱۳